Sobota, 25. máj 2024

Liverpool skúsi prihrať titul City a vyhnúť sa Dunajskej Strede

Ján Janočko Ján Janočko 02.05.2021
SITA/Shaun Botterill, Pool via AP

Jeden z pravidelne najsledovanejších športových zápasov na svete dnes napíše svoju ixtú časť. Šláger, v ktorom sa stretnú nezmieriteľní rivali vypukne dnes popoludní a ak si myslíte, že je reč o stretnutí Trnavy so Slovanom, tak sa mýlite viac ako systém pre registráciu na očkovanie pri tínedžeroch.

Šláger napriek tabuľkovému postaveniu

Dnešok má byť krásnym dňom, prečo ho teda nestráviť pri futbale? Samozrejme, hovorím o výsostne pasívnom sledovaní, z pohodlia domova či terasy krčmy. Splniť podmienky pre návštevu štadióna či kultúrnej inštitúcie by sa nepodarilo ani Chuckovi Norrisovi a tak vám ponúkam pozvánku do Anglicka. Je to však pozvánka iná, je to preview.

Zápas Manchesteru United s Liverpoolom môže veľa napovedať o tom, ako bude vyzerať menoslov zástupcov pohárovej Európy z Anglicka. Domáci si chcú upevniť 2. miesto v tabuľke a účasť v Lige majstrov a zabrániť rivalom z mesta osláviť titul v predstihu. Hostia by sa radi vyhli Dunajskej Strede v predkole Konferenčnej ligy.

Nielen to je pre oba celky slušnou motiváciou. Vysvetľovať dôležitosť zápasu hráčom nie je potrebné. Manchester a Liverpool patria medzi historicky najúspešnejšie kluby v Anglicku. Ak by proti sebe nastúpili v hocijakom inom rozpoložení, stále by mal zápas šťavu a bol by sledovaným. Dokonca aj v prípade, že by sa stretli v Superlige, ktorá je nateraz zavrhnutá do zabudnutia. Štadióny oboch tímom od seba delia len desiatky kilometrov, United majú meno a ide z nich rešpekt, aj keď sa tímu nedarí.

Rozprávková sezóna

The Reds majú sezónu ako z rozprávky. Dobšinského rozprávky. O Laktibradovi. Liverpool je tá dievka, ktorú Laktibrada vytriasol z kože a poobhrýzal jej mäso z kostí. Slovenský nestranný divák v minulom kole musel byť nadšený z toho, ako tím Jurgena Kloppa spravil z Martina Dúbravku hviezdu zápasu. Samozrejme, Dúbravka podal nadľudský výkon, ale to neospravedlňuje útok Kloppovcov a na konci vlastne ani obranu.

Keby som sledoval hollywoodsku športovú drámu, povedal by som si, že jej záver bol príliš uletený, mal v sebe veľa klišé a proste sa nemohol stať. Lenže sa stal. Najprv Liverpool inkasoval gól, ktorý zrušil VAR kvôli čudnému pravidlu, aby nakoniec v posledných sekundách predsa len inkasoval opäť, tentoraz platný gól. Útechou fanúšikom nemôže byť ani veľké množstvo šancí, ktoré si vytvorili, lebo za tie je presne, ako by povedal jeden pán z Prešova, nula celých nula celých nula nula bodov. 

Toto však nie je jediný liverpoolsky výpadok, v sezóne nájdeme prešustrovaných zápasov dosť, k tomu je nechceným bonusom lazaret na súpiske. Klopp v tejto sezóne skúsil tak veľa stopérskych dvojíc, že som si konečne uvedomil, na čo mi v živote bude kombinatorika zo základnej školy. Náročnejšie počty sa však zrejme zídu aj majiteľom, ktorí si vypočítali, že minulý rok stratil Liverpool pre krízu 46 miliónov libier.

Fanúšikovia sa tak zrejme už teraz trasú pri pomyslení na to, aké parádne posily do tímu v lete neprídu.

Keď dávajú, berte

Rozdiel medzi tímami je 13 bodov, Liverpool je šiesty, United sú druhí. Červení diabli majú výhodu domáceho prostredia, ale aj unavené nohy po zápase Európskej ligy proti AS Rím. Liverpool má pár dní oddychu k dobru, ale na pleciach aj oveľa väčšiu ťažobu, lebo život je jeden veľký kolobeh, v ktorom ak nepostúpite do Ligy majstrov, nekúpite lepších hráčov, niekoľko opôr vám odíde a vy s oslabeným tímom opäť nepostúpite do Ligy majstrov, potom nekúpite lepších hráčov, niekoľko opôr… však to poznáte.

Výkop je o 17:30, čo je dosť času na doštudovanie si podmienok, za akých vás pustia na športové podujatia. No a v momente, keď si uvedomíte, že jediná tribúna, na ktorú ste sa tento víkend mohli dostať, je len virtuálna a prvomájová, zapnite si radšej šláger.

Možno to nebude ani dobrý futbal, ale keď dávajú, berte!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera