Nedeľa, 19. máj 2024

LM 2020: Rýchlovka takmer bez majstrov

SITA/Rafael Marchante

Polovica augusta je futbalový termín vhodnejší na lamentovanie nad neúspechom slovenských tímov v kvalifikácii, ako na články upozorňujúce na blížiace sa vyrcholenie najlukratívnejšej klubovej súťaže na svete.

Rok 2020 ale fanúšikom doprial veľa netradičných zážitkov, prečo by Champions league mala byť výnimkou? Dnes večer sa v Portugalsku začína štvrťfinále Ligy majstrov.

Tenisový pavúk

Zápasom Atalanty Bergamo s Paris St. Germain sa začína super rýchly turnaj, na konci ktorého si víťaz bude môcť hovoriť, že práve on vyhral ten výnimočný ročník.

Formát, v ktorom sa všetko podstatné odohrá na jednom mieste ani nie za dva týždne, sa môže skončiť len dvoma spôsobmi. Buď bude najlepším, najvzrušujúcejším divadlom bez divákov, alebo naň zabudneme ešte skôr, ako Slovan zvedie súboj s Mladými chlapcami z Bernu o účasť v novom ročníku. Takmer tenisový pavúk playoff znamená, že prehráš a končíš. Hrať sa na doma / vonku budeme vo vyraďovacích bojoch najskôr na jar budúceho roka. Opakujem, najskôr.

Nielen formátom je vyvrcholenie LM tak trochu čudné. Medzi najlepšími chýbajú napríklad aj traja majstri spomedzi piatich stále zúčastnených top futbalových líg. Liverpool, Real Madrid aj Juventus vyhrali národné trofeje, do štvrťfinále LM sa ale neprekopali. Nemecko, Španielsko a Francúzsko majú v osmičke po dvoch, Taliani a Angličania po jednom zástupcovi. Veľké peniaze si tak rozdelia len futbalovo veľké krajiny.

Streda, 21:00 Atalanta Bergamo – Paris Saint Germain

Sympatická Atalanta z Bergama vytvorila klubový rekord v počte získaných bodov v Serie A a útočila na rekord v počte strelených gólov v ročníku. Do stovky im chýbali dva. Ak chcete držať prsty čiernemu koňovi súťaže, nech sa páči. Bergamo bolo jedným z prvých a najväčších epicentier koronavírusu na jar, v tamojšej provincii pandémia kosila tisícky životov.

Paris Saint Germain dominuje Ligue 1, priznajme si to, najmä vďaka peniazom. Mbappé a Neymar v nabitom kádri by mali urobiť z Francúzov prinajmenšom spolufavoritov na celkové víťazstvo. Namiesto toho nie sú ohromnými favoritmi ani vo štvrťfinále. Za ich výhru v riadnom hracom čase môžete v stávkovej kancelárii získať dvojnásobok vkladu. Hmmm…

Štvrtok, 21:00 RB Lipsko – Atlético Madrid

Draví Nemci prehrali v skončenej sezóne presne toľko zápasov, čo majstrovský Bayern. Štyri. RB ale hneď po lige prišli o top strelca, Timo Werner je už hráčom Chelsea. Zajtrajší zápas proti Atléticu je podľa bookmakerov najvyrovnanejším zo štvrťfinálovej štvorice.

Atlético muselo nechať doma Correu a Vršaljka, futbalistov nakazených COVIDom 19. Zvyšok mančaftu zostal našťastie negatívny a mohol sa premiestniť do Lisabonu. Chcete k tomuto zápasu jednu zaujímavosť, nájdenú na internetoch? Kapitán Koke odohral za Atlético viac zápasov, ako ich má RB Lipsko odohraných vo svojej histórii.

Piatok, 21:00 Barcelona – Bayern

Šláger štvrťfinále môže byť zo štyroch len jeden. Zápas Barcelona versus Bayern by bol hitom v akejkoľvek fáze Ligy majstrov, na tom sa asi zhodneme.

Nezhodneme sa na tom, či by mal byť Bayern až takým veľkým predzápasovým favoritom. Jasné, Chelsea odpratali z osemfinále úžasne, ale aby bola Barcelona väčším outsiderom proti Bayernu, ako je Atalanta proti PSG? To sa mi nezdá, takto podceňovať tím, za ktorý hrá Messi…

Sobota, 21:00 Manchester City – Lyon

A taký pekný zápas to mohol byť.. Namiesto Juventusu s Ronaldom ale vyzve Manchester City druhý francúzsky zástupca. Na City si staví len ten, čo obľubuje tutovky – veď svoj vklad za 90 minút nezhodnotí ani o 30% pri očakávanom výsledku.

Dlhodobá súťaž vyvrcholí pre futbal netypickým šprintom. Navyše všetci diváci budú sedieť len doma, pred obrazovkami. Rok 2020 zmenil aj Ligu majstrov na nepoznanie. Finále sa – verme – uskutoční 23. augusta. Inými slovami, na budúcu nedeľu.

Bude to rýchlovka.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera