Nedeľa, 21. júl 2024

Logo ako Juventus? Trenčín pokračuje vo futbalových inováciách

Filip Švaňa Filip Švaňa 21.12.2020
SITA/Martin Medňanský

Trenčania s láskou spomínajú na staré dobré časy s titulmi a výhrami v pohári. Dve a pol sezóny v myjavskom a žilinskom exile spravili riadnu ranu na srdci verného i občasného trenčianskeho fanúšika.

Vidina otvorenia nového, krásneho štadióna na Sihoti už o pár mesiacov (ak to samozrejme pandemická situácia dovolí) prináša skvelú príležitosť na mobilizáciu. A „šéfstvo“ to pochopilo.

Prvou lastovičkou je nové logo.

Logo, nie výšivka

V porovnaní so slovenskou klasikou – old school znakom, občas s tangovkou, či v lepšom prípade jemne „refrešnutým“ dizajnom z 80-tych rokov – pôsobí ako z inej planéty.

OK, hejteri vytiahnu, že je odkopírované od Juventusu, či Tesly. Kiežby sme sa všetci učili a poučili od najlepších. Trenčania novým „téčkom“ len potvrdili, že sú slovenskými futbalovými inovátormi.

Tri dôkazy

Prví (skoro nasledovaní Žilinou) pochopili, že ako slovenský klub Ligu majstrov nevyhrajú, ale kvalitným skautingom dokážu priniesť a pripraviť budúce hviezdy do veľkého svetového futbalu. Nielen slovenské, ale aj zahraničné. Napríklad Škrtela, Lobotku, Baileyho, či Wesleyho.

Prví tvrdo zamakali na mládežníckej akadémii. OK, Dubnica bola skôr, ale v „starých“ časoch. A mali guráž stavať mladých do základu. Aj za cenu, že nebudú vyhrávať zápasy na nulu. Vždy je lepšie dať štyri góly a dostať dva ako prehrať 0:1.

Prví pochopili, že dôležitý je systém i jeho nositeľ, preto nevyhadzovali trénerov po každom zlom zápase.

“Nový” Trenčín

Trenčín sa (verím) odrazil od dna, v jeho zostave sa črtajú ďalšie slovenské talenty. „Nový“ Trenčín smrdí dobrou vecou pre slovenský futbal.

Držme palce!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera