fbpx
piatok, 22. januára 2021
AS Trenčín futbal Fortuna liga
SITA/Martin Medňanský
Futbal

Logo ako Juventus? Trenčín pokračuje vo futbalových inováciách

Trenčania s láskou spomínajú na staré dobré časy s titulmi a výhrami v pohári. Dve a pol sezóny v myjavskom a žilinskom exile spravili riadnu ranu na srdci verného i občasného trenčianskeho fanúšika.

Vidina otvorenia nového, krásneho štadióna na Sihoti už o pár mesiacov (ak to samozrejme pandemická situácia dovolí) prináša skvelú príležitosť na mobilizáciu. A „šéfstvo“ to pochopilo.

Prvou lastovičkou je nové logo.

Logo, nie výšivka

V porovnaní so slovenskou klasikou – old school znakom, občas s tangovkou, či v lepšom prípade jemne „refrešnutým“ dizajnom z 80-tych rokov – pôsobí ako z inej planéty.

OK, hejteri vytiahnu, že je odkopírované od Juventusu, či Tesly. Kiežby sme sa všetci učili a poučili od najlepších. Trenčania novým „téčkom“ len potvrdili, že sú slovenskými futbalovými inovátormi.

Tri dôkazy

Prví (skoro nasledovaní Žilinou) pochopili, že ako slovenský klub Ligu majstrov nevyhrajú, ale kvalitným skautingom dokážu priniesť a pripraviť budúce hviezdy do veľkého svetového futbalu. Nielen slovenské, ale aj zahraničné. Napríklad Škrtela, Lobotku, Baileyho, či Wesleyho.

Prví tvrdo zamakali na mládežníckej akadémii. OK, Dubnica bola skôr, ale v „starých“ časoch. A mali guráž stavať mladých do základu. Aj za cenu, že nebudú vyhrávať zápasy na nulu. Vždy je lepšie dať štyri góly a dostať dva ako prehrať 0:1.

Prví pochopili, že dôležitý je systém i jeho nositeľ, preto nevyhadzovali trénerov po každom zlom zápase.

“Nový” Trenčín

Trenčín sa (verím) odrazil od dna, v jeho zostave sa črtajú ďalšie slovenské talenty. „Nový“ Trenčín smrdí dobrou vecou pre slovenský futbal.

Držme palce!