Nedeľa, 30. jún 2024

Majsterky Neymarovho sveta vo futbale sú z Myjavy

Spartak Myjava

Hviezda svetového futbalu Neymar nenastúpil do prípravného kempu PSG. Mal dôležitejšiu prácu. Organizoval najväčší turnaj v malom futbale na svete. Zasa.

Po minuloročnom treťom mieste sa prihlásili do národnej kvalifikácie aj baby z Myjavy. Zasa. Samozrejme ju vyhrali. Zasa. V Brazílii postúpili znova do semifinále a zabezpečili si tak ďalšiu várku fotiek s Neymarom. Zasa.

Ale tento rok vyšperkovali svoj výlet titulom. Poďme však poporiadku.

Red Bull Neymar Jr’s Five 2019 

V terméni júnovom sa uskutočnila dvojkolová národná kvalifikácia. Okrem žien Myjavy sa do kvalifikácie zapojila aj ich mladšia juniorská verzia. Z prvého kola postúpili ruka v ruke do národného finále, kde sa omladine už natoľko nedarilo. Ženy však postúpili do finále, v ktorom zdolali výborne hrajúce Prešovčanky najtesnejším rozdielom 1:0, gólom Zity Baníkovej.

Svetové finále prihralo Slovensku v zastúpení Spartaka Myjava do skupiny Japonsko, Taliansko, Britániu a domácu Brazíliu. O náročnosti skupiny ťažko hovoriť. Faktom je, baby narazili už v skupine na krajiny, ktoré sa v minuloročnej edícii predstavili vo finále. Brazília a Taliansko.

Skupina v pohode

V úvodnom zápase čakali na naše dievčatá Japonky. Úvod bol klasicky oťukávací. Naše dievčatá sa zamerali na dôsledné bránenie. Na lopte boli častejšie Japonky, ale potvrdilo sa nepísané pravidlo tohto turnaja. Daj prvý gól a keď si z Myjavy, už zápas nepustíš.

Podľa pravidiel tím ktorý inkasuje gól, zároveň prichádza o jedného hráča na ihrisku. Myjavčanky početnú prevahu naplno využili a ku koncu aj s hráčkami z lavičky postupne poslali z ihriska všetky Japonky s výsledkom 5:0

V druhom zápase prišli na radu minuloročné finalistky, Talianky. Možno aj táto informácia ležala v podvedomí hráčok a hra bola až zbytočne kŕčovitá a defenzívna. Nakoniec ani defenzíva neudržala koncentráciu po celý zápas a po jednej hrúbke sme inkasovali rozhodujúci gól zápasu, na ktorý už dievčatá v oslabení o jednu hráčku nedokázali zareagovať.

V zápase s Anglickom baby popreli vyššie spomínané nepísané pravidlo o prvom góle. Začali hrať otvorenejší ofenzívnejší futbal a z protiútoku inkasovali prvý gól po brejku súpera. K obratu zavelila presne umiestneným lobom ponad všetky Angličanky Smatanová. Na každej strane ubudlo po jednej hráčke a viac priestoru vyhovoval Myjavčankám. Postupne strelili štyri góly a z ihriska poslali dolu všetky Angličanky so skóre 5:1.

Záverečný duel v skupine priniesol reprízu minuloročného finále Slovensko – Brazília. Zápas zvládli Slovenky hlavne takticky a ukopali postupovú remízu 0:0. Povedzme ale na rovinu, že aj s veľkou dávkou šťastia, ktoré prialo pripraveným. Brazílčanky nepremenili jeden pokutový kop, čo na Neymarovom turnaji znamená kop z polovice ihriska na prázdnu bránu.

Postupujúce…

Remíza stačila na postup do semifinále z druhého miesta. Na prvé sa dostali Japonky, ktoré až na prvý zápas všetko vyhrali.

Z druhej skupiny postúpilo severoamerické duo USA a Kanada. Nám sa ušli Američanky v zostave aj s najlepšou freestylistkou sveta. Keď vie prehadzovať loptu z malíčka na bradu a konzumovať hamburger počas hlavičkovania je fajn, ale turnaj sa hral na góly a klasickou vyčkávacou taktikou sa k prvému dopracovala Myjava. Súpera načali a ďalšími štyrmi doslova vymazali z ihriska so skóre 5:0.

Finálové repete

Finále bolo reprízou otváracie zápasu s Japonskom. Japonky už pochopili, že dostať prvý gól sa veľmi nevypláca a napriek územnej prevahe mysleli stále na zadné vrátka. Po peknej kombinácii sa dokonca ujali vedenia 1:0. Ak ale niekto vie otáčať zápasy aj v oslabovke tak Myjava vo farbách Slovenska.

Naplno sa ukázalo, že na turnaji nehrajú prvýkrát. Celý turnaj vrátane finále hru založili na precíznej defenzíve a využívaní mantinelov v kombinácii smerom dopredu. Po nakopnutej lopte a odraze pred bránu sa zrodil vyrovnávajúci gól Bogorovej. Hralo sa už 4 na 4, na ihrisku bolo viac priestoru čo po hlavičke Baníkovej využila znova Bogorová na víťazný gól. V záverečných sekundách ešte Japonky spustili kanonádu ,no loptu už do brány nedostali.

Oslava s Neymarom a trofej do zubov

Nasledovala, kôli vyčerpaniu, nie veľmi bujará oslava odovzdanie odovzdanie pohára z rúk Neymara. Ak niekto čakal euforickú osavu a niekoľkometrové výskoky radosti musel zostať sklamaný. Eufória trvala možno pol sekundy.

Pri zdvíhaní trofeje dostala podstavcom nechtiac do zubov Zita a miesto nekontrolovanej oslavy ju začalo okolie ratovať a z oslavy titulu odišla na nosidlách. Neužila si tímovú fotku s Neymarom, ale možno má väčšiu motiváciu o rok sa vrátiť a oslavu s pohárom si užiť s 10 centimetrovým odstupom. Neymar sľúbil, že keď ho prídu otravovať aj o rok, že už navrhne tykanie, vymenia si čísla a príde na posezónnu chatu aj s nejakým proviantom.

Bonbónikom a zážitkom pre víťaza bola záverečná exhibícia proti Neymarovmu tímu. Neymar okolo seba vyskladal čisto ženský tím, v zostave napríklad s najlepšou futsalistkou sveta. O výsledok nešlo. Šlo o zážitok, ktorý si baby zo Spartaka Myjava náležite užili. S Neymarom niesi každý deň, no Myjavčanky vytvorili tradíciu, aspoň raz ročne.

Superlatívou okolo tohto úspechu by som dokázal písať toľko, že by mi ani internetový papier nestačil. Podstatné je, že už aj Neymar vie že najlepší ženský malý futbal sa hrá na Myjave a že dievčatá robia dobré meno po celom svete. Gratulujem!!!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera