Nedeľa, 19. máj 2024

Minúta po minúte: Trenčín – Žilina, alebo zápas, v ktorom sú všetci doma

Ján Janočko Ján Janočko 03.11.2019
SITA/Milo Fabian

Futbalová geografia je aj pre ostrieľaného ligového matadora orieškom a dnes, aby to ani on nemal jednoduché, sa stretne Trenčín so Žilinou. A keďže sú Trenčania vedení ako domáci, hrá sa na štadióne MŠK.

Vitajte preto pri futbalovo-geografickom live textovom prenose pre všetkých, ktorí majú slabý internet, ktorý im potiahne len toto. Nech vás pri čítaní futbalová radosť a silná klávesa F5 sprevádza.

AS Trenčín – MŠK Žilina, 14. kolo Fortuna ligy

Zostavy:
AS Trenčín: Chudý – Šulek, Kleščík (c), Skovajsa, Keston – Zubairu, Koolwijk, Roguljić – Bukari, Čataković, van Kessel

Lavičku domácich zohrievajú: Kukučka – Neeskens, Corryn, El Mahdioui, Ligeon, Križan, Depetris

MŠK Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Sluka – Káčer (c), Pečovský, Demiri – Jánošík, Boženík, Ďuriš

Lavičku druhých domácich zohrievajú:
Volešák – Balaj, Kiwior, Bernát, Fazlagić, Paur, Anang

0. minúta – Umelé osvetlenie svieti, umelá tráva je pokosená, začíname!

1. minúta – Začína sa za mohutného povzbudzovania piatich Trenčanov na južnej tribúne. Majú bubon a neboja sa ho použiť!

3. minúta – Tomič zostáva po jednom zo súbojov ležať v rohu ihriska. Krídelníka odnášajú na nosidlách, do hry naskočí africký rýchlik Anang. Srandy bokom, Tomičovi prajeme skoré uzdravenie!

6. minúta – Čatakovičov pokus vyrazil Holecovským spôsobom Dominik Holec, z protiútoku neuspel Roho… Boženík, jeho strela bola zblokovaná na roh.

9. minúta – Boženík sympaticky skúšal z uhla. Podávači si džentlmensky dávajú prednosť, kto pôjde po loptu.

13. minúta – prebrala sa severná tribúna, ultras MŠK ukazujú, že aj oni majú bubon. A tiež sa ho neboja vytasiť!

15. minúta – Trenčín skúša hroziť z protiútokov. Ale zatiaľ teda naozaj len skúša.

19. minúta – po centri z pravej strany hlavičkoval z tesnej blízkosti Trenčan Koolwijk. Holec previedol inštinkt dravca a hodil sa do umelky. Stále hráme bez gólov.

23. minúta – Boženíkov sľubný pokus spoza šestnástky. Chudý bol zároveň aj dlhý a tak vyrazil jeho pokus na roh. Z toho nezahrmelo.

25. minúta – no a nezahrmelo ani chvíľu na to. Jánošík telegraficky hlavou pozdravil žrď brány Trenčína. Z južnej strany počuť bubon a ozvenu po tejto šupe.

28. minúta – Zubairu svojim pokusom z 18 metrov roztlieskal Trenčanov a rozkričal Slava Jurka. Skóre sa nemení, pokus sa cení a štadión sa baví. 0:0.

31. minúta – nezahrmelo zo šancí a nezahrmí ani z oblohy. Mraky sa presúvajú na sever, ako v dobrej fínskej metalovej piesni. Pozdravujeme Vlada Goffu.

34. minúta – Čatakovič skúsil priamym kopom podstreliť múr domácich. Žilinčania však majú nohy dlhé, tak možno nabudúce.

36. minúta – Jánošíkov pokus z voleja overil kvalitu siete pred južnou tribúnou. Nad, ale zato sympaticky!

39. minúta – protiútok Trenčína, jeho riešenie bolo tak zlé, že to ani nestojí za reč. Ale je mi zima na prsty, tak reku, aby reč nestála.

41. minúta – zápas má vysoké tempo, bodaj by sa ním inšpirovali ľudia zodpovední za stavbu našich diaľnic…

45. minúta – Čatakovičov pokus priamo do rúk brankára ukončil 1. polčas ako nevhodná poznámka rodinný obed. Sledujeme zaujímavý, ale bezgólový zápas. V pressku je vraj štrúdľa, čítame sa o 15 minút.

Polčas – v pressku štrúdľa ani vizuálne. Poďme na 2. polčas.

46. minúta – za zvukov piesne Katy Perry začíname 2. polčas. Nie je to Chiki liki tu-a, ale nie každý deň je nedeľa.

48. minúta – Káčer prihrával, Jánošík centroval, Boženík hlavou do prázdnej z 3 metrov minul. Nevadí, aj iné bujačiny sa stávajú.

50. minúta – Káčer si zakáčeroval a v samostatnom úniku chcel obísť všetkých a dopraviť loptu až na Dubeň. Zastavil ho však Zubairu, je z toho preňho žltý trest. Nasleduje priamy kop.

51. minúta – Káčer pomasíroval múr, z následnej akcie to Demiri skúšal z diaľky. Chudý však bol natiahnutý, stále je teda 0:0.

52. minúta – Viktor Pečovský bojuje ako lev. Myslím, že to treba napísať.

56. minúta – Káčer sa ocitol zoči – voči Chudému. Trenčiansky gólman bol včas tam kde mal byť a ako odmenu za to dostal bombu do oka. Už je však v poriadku.

57. minúta – van Kessel v samostatnom úniku z kraja skúšal prekvapiť Holeca. Ten dostal šancu ukázať, že okrem rúk vie natiahnuť aj nohy. Roh.

58. minúta – van Kessel to skúšal hlavou po centri a v Žiline sa na sekundu zastavil čas. Epické vyvrcholenie príbehu je však ešte stále v nedohľadne. Ani toto nebolo presné.

60. minúta – Keston Julien skúšal prekvapiť Holeca z ľavej strany, žilinský brankár dvakrát v permanencii aj z následného rohu. Ej, tomu sa bude dobre spať!

62. minúta – na tribúne sa s kamarátom hádame, či Jánošík v 1. polčase strieľal hlavou alebo nohou. Kamarát tvrdí, že nohou, ja, že mi to je jedno. Voláme VAR.

63. minúta – VAR nemáme, ale ozval sa Vlado Goffa. Že teda nohou, a že pozdravuje. #spájameľudí

64. minúta – Anang beťársky prízemne centroval, Boženík beťársky pichol do centra kopačku. Chudý však má skvelé reflexy a tak nás páni na ihrisku držia v napätí. 0:0.

69. minúta – Jánošíkov pokus spoza šestnástky skončil tesne vedľa, pár sekúnd na to už otvoril skóre Šulek. Falš dal chlapec pekný, domáci vyhrávajú. Alebo hostia. Alebo niekto.

72. minúta – tentokrát už Trenčania nepokazili protiútok a po van Kesselovom úniku ako z Prison Breaku zakončil so šťastím Bukari. Ozvalo sa mohutné “Juch!” a už je 2:0.

77. minúta – lavičky ožívajú, tribúny tiež. Po Dušičkách je to príjemná zmena.

79. minúta – hlásateľka povedala, že na štadióne je 1902 divákov. Suverénne najvyššia domáca návšteva na Trenčín v tejto sezóne.

80. minúta – a tu zrazu, znenazdajky… van Kessel pred Holecom. Tesne vedľa, Žilinčania sa môžu z okrajov sedačiek opäť posadiť pohodlnejšie.

83. minúta – videli sme už 5 striedaní a v prvom polčase žilinský víchor, ktorý niektorým novinárom odfúkol súpisky. Trošku mi je za nich smutno. Si zoberte, že hráči Trenčína majú aj po 3-4 mená, a oni si ich teraz musia písať na ruku…

87. minúta – tlak Žiliny sa stupňuje, ale gól strieľajú Trenčania. Zubairu vysunul Roguljiča tak nečakane, že to ani FIFA nevidela a zrazu sa lopta ocitla v sieti. 3:0, fanúšikovia húfne miznú z tribún. Či sú párky v bufete tesne pred koncom chutnejšie, zisťujeme…

90. minúta – nadstavený čas 1 minúta. Je to veľa? Je to málo? Pýtame sa len tak do vetra, kým sa nehrá pre prerušenie hry po faule…

91. minúta – rozhodca ukončil zápas, ktorý si síce na svoje rozuzlenie počkal do druhého polčasu, ale zato bodol Šošonov priamo do srdca. Trenčania odchádzajú domov spokojní. Žilinčania vlastne nikam neodchádzajú a spokojní byť nemôžu. Zápas končí výsledkom 3:0 a my sme vedeli, že ak nebude remíza, tak vyhrajú domáci.

Na dnes je to od nás všetko. Ďakujeme, že ste si čítali tento textový prenos a prežili s nami krásny fodbalový čas. Krásny zvyšok nedele!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera