Nedeľa, 26. máj 2024

Mladší Weiss na Slovane. Tešíme sa na novú hviezdu ligy?

SITA/Diana Černáková

O Weissovom príchode do Slovana už aj upratovačky s predavačmi párkov na Tehelnom poli posledný polrok rozprávali.

Šepkalo sa, že záujem mal aj Manchester City, ale rokovania stroskotali po zákaze ich štartu v Lige majstrov. Ivanov sen sa naplnil a v novom roku rozbil prvé prasiatko. Plán postaviť Galácticos zo slovenskej zlatej reprezentačnej éry nevyzerá byť nakoniec taký márny. Zostáva dúfať, že ostatní chalani budú hrať do štyridsiatky.

Nech sa na to pozeráme akokoľvek sarkasticky – veď mladý a kontroverzný tridsiatnik Vlado Weiss je vždy vďačná téma – príchod do Slovana má pozitíva zo všetkých uhlov pohľadu, pre všetky zúčastnené aj nezúčastnené strany.

Ako bonus budú mať Slovanisti zabezpečený hromadný odvoz na tréningy.

Prínos pre Slovan aj pre ligu

O tom, že mladý krídelník mal na viac, ako v 30 rokoch reštartovať kariéru v slovenskej lige, netreba špeciálne polemizovať. Možno si ešte spomínate, ako sme sa s ním fiktívne porozprávali po úteku z Hapalovej lavičky. Išlo skutočne o milé stretnutie a jediné čo sme ľutovali bolo, keď odletel do Gran Arábie. Vladove rozhodnutie hrať v najlepších rokoch futbal niekde v púšti treba jednoducho rešpektovať. Napokon aj Marek Hamšík priznal, že do Číny ho na sklonku kariéry nenalákali na potkany, či pavúky k večeri.

Vlado do lopty určite kopať nezabudol. Ak sa dostane do fyzickej formy a bude vládať behať 90 minút oboma smermi, obrancovia v Pohroní, Seredi alebo Michalovciach sa môžu tešiť na kolotoče.

Nemenej zaujímavé bude sledovať aj reakcie divákov na tribúnach. Za starých čias mu počas ME vo Francúzsku fandili ľudia z Bratislavy, Žiaru nad Hronom, Trenčína aj Revúcej. No proste všetci. Konflikty v bratislavských uliciach, nočné výlety a hlavne útek z repre však môžu spôsobiť u divákov vlnu nevôle. Skôr predpokladajme neutrálne reakcie, ako spontánne vytlieskavačky na súperových štadiónoch. Okrem City Arény, tá ho pošle… radšej nemyslieť, kam.

Vlado Weiss je prvý reprezentant jadra najúspešnejšej éry slovenskej reprezentácie, ktorý sa vracia hrať futbal na Slovensko. Opravte ma ak sa mýlim. Za Slovan to bude jeho prvý štart v najvyššej súťaži, v klube pôsobil len vo veľmi mládežníckych kategóriách.

Prínos pre reprezentáciu

Nebudeme si klamať, Rusnák nie je typické krídlo, Mak je málo makový a Lukáš Haraslín ešte toho veľa nepredviedol. Od éry Weissa so Stochom sme nemali kreatívneho hráča na krídle, ktorý by súperových hráčov posielal pravidelne na párky. Reštart v drese Slovana môže byť prínosom aj pre reprezentáciu. Hoci sa hráčom stoličky ešte netrasú, začali sa veľmi, ale len veľmi mierne hýbať.

Nestavajme si však vzdušné zámky, jeden veľký návrat tu už bol a nevyšiel. Miňo Stoch sa v reprezentácii po divokej karte od Pavla Hapala príliš nepresadil. Weiss najmä vďaka pôsobeniu v slabej lige a v slabých kluboch dokázal v reprezentácii behať možno 15 minút a len okolo súperovej šestnástky.

Futbal nehral na najvyššej úrovni už ozaj dlho aj vplyvom zranení. V tejto sezóne napríklad len 36 minút. Slovan mu podáva pomocnú ruku. Bude len na ňom, ako sa chytí šance.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera