Piatok, 17. máj 2024

Môže byť obranca kapitánom vášho fantasy tímu?

Matej Šuľan Matej Šuľan 05.03.2022
FOTO TASR/AP

Séria blank a double gameweekov vo Fantasy Premier League naďalej pokračuje, keďže sa konečne dohrávajú odložené zápasy.

Najbližšie 28. kolo malo byť pôvodne double gameweekom pre šesť mužstiev (Leeds, Aston Villu, Newcastle, Wolves, Southampton a Watford) na poslednú chvíľu do neho však pribudol aj zápas Norwich vs. Chelsea, a tak si dvakrát v 28. kole zahrajú aj tieto dve mužstvá.

V tejto chvíli vyzerá program na najbližšie kolá nasledovne:

Double Gameweek pre 8 mužstiev, to znie veľmi lákavo, až kým si neuvedomíte, že 7 z týchto mužstiev sú slabšie tímy mimo top-6. Oplatí sa teda pred 28. kolom vo veľkom nakupovať hráčov Southamptonu, Wolves či Newcastlu?

Odpoveď je: nie

Je fajn, ak máte zopár hráčov z týchto mužstiev, ktoré hrajú v 28. kole dvakrát, no neroztrhajte svoj súčasný FPL tím na kusy len preto, aby ste kúpili ďalších z nich.

Napríklad najproduktívnejším hráčom Newcastlu je Saint-Maximin, ktorý v tejto sezóne nahral 91 bodov v 23 zápasoch, čo je v priemere 3.95 bodu na zápas. Zjednodušene, v 28. kole môžeme teda v priemere od neho očakávať 3.95*2=7.9 bodu dokopy v oboch zápasoch. Pre porovnanie Mohamed Salah nahral 209 bodov v 24 zápasoch, čo je v priemere 8,7 bodu na zápas. Takže od Salaha môžeme v 28. kole očakávať v jednom zápase viac bodov, než od Saint Maximina v dvoch zápasoch.

Preto nie je najlepším nápadom vo veľkom nakupovať hráčov Newcastlu, Wolves, Southamptonu, pretože sa môže ľahko stať, že mnohí dobrí hráči, ktorí majú v tomto kole len jeden zápas, môžu pokojne nahrať viac bodov než hráči s dvomi zápasmi. A navyše, ak by ste vo veľkom nakúpili hráčov z týchto slabších mužstiev, ostali by vo vašom FPL mužstve aj v ďalších kolách, čo by mohlo váš tím oslabiť a ťahať dole.

Zamerajte sa na hráčov Chelsea

Našťastie v 28. kole si dvakrát zahrá aj Chelsea, čo double gameweeku výrazne pridáva na atraktívnosti. Hoci the Blues nemajú takú skvelú formu ako na začiatku sezóny, ich najbližšie tri zápasy sú BUR (A), NOR (A) a NEW (H). Z útočných hráčov the Blues momentálne nikto nemá takú formu, aby bol dobrou voľbou do našich mužstiev. Navyše Touchel svojich hráčov rád rotuje, a preto ťažko odhadnúť, ktorý útočný hráč Chelsea by mohol nastúpiť na všetky tri zápasy.

V tejto sezóne sú z hráčov Chelsea najlepším zdrojom fantasy bodov ich obrancovia. A hoci the Blues v posledných kolách nemajú na svojom konte množstvo čistých kont, v rámci celej sezóny sú ich defenzívne štatistiky stále obdivuhodné. Len Manchester City (17) dostal v tejto sezóne menej gólov než Chelsea (18). Podobne len Manchester City (16) a Liverpool (14) udržali v tejto sezóne viac čistých kont než Chelsea (11).

Preto sa v 28. kole zamerajte na kúpenie defenzívnych hráčov Chelsea – minimálne jedného z nich. Najbezpečnejšou voľbou je Antonio Rudiger, ktorý zo všetkých hráčov Chelsea nahral v tejto sezóne najviac fantasy bodov a nevynechal žiaden zápas. Našou druhou voľbou je brankár Edouard Mendy, od ktorého môžeme očakávať, že nastúpi medzi žrďami v oboch zápasoch.

Ak chcete zariskovať, môžete skúsiť kúpiť aj Reeca Jamesa, ktorý je znovu fit po zranení. Avšak nebuďte prekvapení, ak sa v niektorom zo zápasov ocitne na lavičke. Všetci však vieme, čoho je James schopný, keď nastúpi v základe a koľko bodov dokáže nahrať. V tejto sezóne už strelil 4 góly a na ďalších 5 prihral. Takže ak aj v jednom zápase ostane na lavičke, v tom druhom môže pokojne excelovať.

Kapitán v 28. kole

A koho teda zvoliť ako kapitána v 28. kole? Ak chcete ísť na istotu, môžete zvoliť ako kapitána Mohameda Salaha, aj keď má len jeden zápas. Ak však chcete naplno využiť možnosť, ktorú nám double gameweek 28 ponúka, zvoľte za kapitána jedného z obrancov Chelsea. Z nich je pre nás voľbou Antonio Rudiger, ktorý má podľa nás najväčšiu šancu na to, aby nastúpil do oboch zápasov.

Držíme palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera