Pondelok, 22. júl 2024

Musia ísť do rizika. Slovákom pomôže proti Rusku už len stávka na všetko

FOTO TASR/AP

Slovenskí futbalisti nevstúpili do kvalifikačných bojov o majstrovstvá sveta 2022 v Katare najlepšie. Po bezgólovej remíze s Cyprom uhrali na domácom štadióne v Trnave bod s výberom Malty. V tabuľke skupiny H im patrí štvrtá priečka.

Najbližšie sa stretnú v utorok s lídrom z Ruska, ktoré vyhralo obidva zápasy, nad Maltou aj Slovinskom.

Slováci neoslnili

Na zverencov Štefana Tarkoviča sa zniesla vlna kritiky. V Nikózii im chýbala efektivita a agresivita v osobných súbojoch. “Boli sme málo sebavedomí v útočnej fáze, v hre jeden na jedného. Som presvedčený, že hráči chceli, ale zápas v Nikózii nám optimálne nevyšiel,” zhodnotil prvý zápas s Cyprom tréner.

Hráči vyjadrili túžbu na úvodné stretnutie rýchlo zabudnúť. V sobotu ich čakala Malta, ktorá je vo svetovom rebríčku na 176. mieste. V prvom polčase odchádzali Slováci do šatne s výsledkom 0:2 a keby boli na štadióne diváci, ich piskot by bolo počuť až do Bratislavy. “Je to tragické a otrasné. Je to veľká hanba. Dúfam, že to oľutujem a po zápase budem hovoriť niečo iné,” hodnotil cez polčas v štúdiu RTVS bývalý slovenský reprezentant Róbert Vittek.

V druhom polčase sa našťastie Sokoli zlepšili, no stačilo to iba na remízu 2:2. “S Maltou doma remizovať je smutné a to nechcem použiť ostrejšie slová,” povedal po zápase strelec vyrovnávajúceho gólu Milan Škriniar.

Posledná šanca

Slováci majú poslednú príležitosť na oživenie nádejí na postup na MS v Katare už v utorok znova v Trnave proti Rusku. Tím posilnia Ondrej Duda a Peter Pekarík, ktorí sa vrátili k tímu z Nemecka.

S európskym gigantom má Slovensko vyrovnanú bilanciu 3 výhry, 3 remízy a 3 prehry. Iné, ako víťazstvo, nám teraz nepomôže.  

Výbornú formu v oboch zápasoch ukázal ruský strelec Arťom Dziuba, strelec troch gólov. „Majú jedného útočníka, ktorý dal v dvoch zápasoch tri góly. Hrajú v ťažkej pohode, už posledné dva – tri roky. Majú hráčov, ktorí majú kvalitu a stabilizované výkony,“ povedal v sobotu pre RTVS tréner Slovenska Štefan Tarkovič. 

S rizikom aj bez rizika

Ruský futbal prešiel generačnou obnovou. Tréner Stanislav Čerčesov reprezentáciu pozdvihol, sebavedomie ukázali na domácich majstrovstvách sveta 2018, keď sa prebojovali do štvrťfinále.

Slováci budú musieť ísť do rizika. Dôležité bude nasadenie, odvaha a kreativita pri zodpovednom plnení taktických povinností. Len ak sa dokážu naši futbalisti skoncentrovať na posledný zápas kvalifikačného bloku, prekonať krízu a spomenúť si na zápas proti tomu istému súperovi z turnaja EURO 2016, podarí sa im živiť postupovú nádej na šampionát.

A fanúšikovia? Tí sa báť nemusia. Držať palce budú doma pri televízoroch a čo sa výsledku týka, na ten si môžu staviť bez rizika až za 50 €.  

Výkop je naplánovaný na utorok 30. marca o 20:45, zápas odvysiela na Jednotke verejnoprávna RTVS.  

Článok vyšiel v spolupráci so spoločnosťou Tipos.

Ďalšie články o futbale

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera