Sobota, 25. máj 2024

Na EURO chýba posledný krok. Poďme postúpiť

SITA/Ivan Kopèáni

Príchodom staronového realizačného tímu sledujeme návraty a verbovanie všetkého čo má pred dôležitým zápasom ruky a nohy. Bývalí reprezentanti sú ako vojaci zo zálohy povolávaní prepotiť najcennejší dres. Do služby sa vracia Tomáš Hubočan, skoro prišiel aj Martin Škrtel a čo je pre nás písalkov najkrajšie, prichádza Vladko Weiss.

K tomu asistenti Samo Slovák a Marek Mintál ako spomienka na ešte staršie časy. Hovorí sa, že posledný križiak už pripravuje tlačovku, aby oznámil tretie Slovenské národné povstanie.

My veríme, že to futbalové príde dnes večer v Belfaste.

TakUrčitee recept na súpera

Ako s noblesou poznamenal Štefan Tarkovič, my nemáme slabiny. S rovnakou ľahkosťou sme našli recept na dnešného súpera.

Brankár

Marek Rodák. Nie je čas na špekulácie, jednotka musí byť jasná. Hoci vo Fulhame aktuálne nedostáva veľa priestoru (v Premier League žiadny), proti Írom podal silný výkon a nie je dôvod niečo meniť. Navyše, keď hráme proti ďalším Írom.

Obrana

Pekarík, Valjent, Škriniar, Hubočan

Martin Valjent mal plnú minutáž v La Lige 2, Škriniar je pozitívne negatívny. Návratom Hubočana sa do obrany vráti opäť trochu viac skúsenosti a veríme, že ďalšie zbytočné góly dostaneme až v semifinále EURA.

Stred ihriska

Rusnák, Kucka, Hrošovský, Duda, Hamšík, Mak

Byť silný v ťažisku znamená predchádzať problémom, ktoré by mohli nastať ako dôsledok nedostatočnej prípravy. To vám povie každý fitness tréner. Slovensko má stále v ťažisku Hamšíka a Kucku. Čiary sú problém, no to pokryjeme a na lavičke číha Weiss.

Patrik Hrošovský si pýta miesto plusovým výkonom proti Írom. Stagnujúci Stano Lobotka tiež potrebuje pocítiť, že nikto, okrem Hamšíka, nemá miesto isté.

Ondrej Duda sa v útoku cíti ako bacil v lekárni. Šestnástke sa vyhýba a radšej vyhľadáva známejšie, podhrotové vody. No pravidelne nastupuje v nemeckej lige, má v nohách potrebné kilometre a bola by škoda ho nevyužiť.

Útok

Vzhľadom k tomu, že útočníkov na repre úrovni v tejto nominácii nemáme, nastúpime od úvodu bez typického hroťáka. Pri všetkej úcte k nim.

Ako hovorí tréner Craig Ramsay, útočia všetci, bránia všetci. Strieľajme z každého uhla. Nemáme slabiny.

Lavička

V prípade nepriaznivého výsledku si svojich 15 minút slávy odkrúti Vlado Weiss. Postavením mladého Suslova môže Tarkovič prekvapiť aj samotného súpera. Stano Lobotka zvýši silu na lavičke a uvidíme, či aj na ihrisku. Verme, že do útoku nebudeme musieť posielať nikoho. No ak nastúpi ktokoľvek z útočníkov, tak nech Ďuriš-Šafranko-Mráz dá.

Realizačný tím

V kuloároch sa šušká, že v prípade potreby sa vybavuje registračka pre Mareka Mintála. Fantómové góly by sa naozaj zišli.

Pripojený cez Zoom

Ján Kozák starší.

Veríme v postup

Veríme, že dnes sa nebudeme na našich pozerať rovnako smutne ako štamgast na zamknuté dvere od krčmy. Veríme v šmýkačky a veľké nasadenie, ktorými zakryjeme fakt, že nemáme slabiny. A veríme, že covidom poznačený výber má na to, aby porazil Severné Írsko kdekoľvek na tejto planéte.

Čakajme opäť vyrovnaný zápas, s menším počtom gólov a vyššou kvalitou na našej strane.

Slovensko môže byť už dnes večer ďalším účastníkom Majstrovstiev Európy. Nech Bože dá.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera