Štvrtok, 23. máj 2024

Na vlastné buľvy DAC – Slovan: Zápas sezóny rozhodol aj znehodnotil najlepší hráč ligy

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Finále Fortuna ligy bolo výnimočné. O titule rozhodol najlepší ligový zápas, na ktorom som za posledných pár rokov bol. Atmosféra v MOL Aréne bola na úrovni, na akú sa pozeráme len v televízoroch, futbal musel od začiatku do konca baviť.

DAC Dunajská Streda – Slovan Bratislava 2:3 (1:1)

Keď v závere zápasu jednu zo striel Kalmára odvrátili hostia na roh, tribúny v Dunajskej Strede sa prebudili do priam ostrovného povzbudzovania. Keď Ramadan vyrovnal na 2:2 a do konca zostávalo desať minút plus extra čas, na štadióne na Žitnom ostrove vládla eufória. Belasí zubami-nechtami bránili remízu. Domáci Guľovci tlačili zo všetkých síl aj tretiu loptu do siete Slovana.

Keď na začiatku nadstavenia prišiel na ihrisko Vladimír Weiss mladší, mal už žltú kartu za nemiestne správanie po druhom góle Greena. S loptou sa stretol dvakrát. Najprv ju v brejku posunul na hrot, kde strela jeho spoluhráča našla ruku jedného z domácich. Potom premenil penaltu, pribehol k sektoru fanúšikov hostí a vyzliekol si dres.

Dostal červenú, spustil strkanice, počas ktorých museli domácich hráčov a funkcionárov fyzicky držať ochrankári, aby sa nestrhla regulérna päsťovačka. Najlepší zápas roka rozhodol aj znehodnotil najlepší hráč Fortuna ligy.

Vlastné buľvy na Twittri

Zápas som sledoval z novinárskej tribúny v Dunajskej Strede a komentoval naživo na Twitter. Je tam všetko. Choreo domácich, ktoré priletelo z Maďarska. Citované homofóbne aj nacionálne urážky z tribún. Novinárske menu cez prestávku. Zápisník Telovýchovného vedúceho na sociálneho sieti.

Nech sa páči, prečítajte si, stačí kliknúť na odkaz nižšie. Druhýkrát sa mi to prepisovať nechce 🙂

Parádna sezóna belasých

Belasí vyhrali kľúčový zápas so šťastím, ktoré im vo viacerých prípadoch v sezóne chýbalo. Budú znova slovenskými majstrami, hoci DAC do boja o zlato dal úplne všetko a nechýbalo veľa a mohlo sa o titule hrať do úplného konca ročníka.

Slovenský majster začal týždeň v Trnave, na pohárovom finále pred 15-tisíc divákmi. Ukončil ho v Dunajskej Strede, kde vypredal aj druhý štadión, na ktorom bolo vyše 12-tisíc ľudí. Slovan prilákal za týždeň na dva zápasy dvadsaťsedem tisíc fanúšikov. Vizitka práce trénera Weissa nemôže byť lepšia.

Aj bez double je jeho sezóna parádna.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera