Štvrtok, 23. máj 2024

Na vlastné buľvy: Druhá liga v Šamoríne? Nebojte sa, my vás tu nezjeme

Ján Janočko Ján Janočko 28.02.2022
Foto: Denis Bohumil Schvarcz

Keď vás telovýchovný vedúci zavolá na fodbal, nehovorí sa nie. A keďže som fanúšik cestovania asi tak, ako je Jurgen Klopp fanúšikom nosenia oblekov na zápasy, pred víkendovou cestou som si pospal dokopy výdatné štyri hodinky kvôli neustálym nočným morám o tom, že som zmeškal vlak. Našťastie som ho stihol a na miesto som prišiel včas, aby som podal túto reportáž.

Šamorín – Humenné 1:1

V Šamoríne som bol v nedeľu prvýkrát, na zápas Humenného som bol zase po 13-ročnej pauze. Na Pomlé štadióne (vraj sa tak volá) ma privítal na bráne modrý kolotoč, či lepšie povedané turniket, či horšie povedané modré otočné čudo. Keby som mal o 25 rokov menej, zrejme by som prosil dospelý dozor, aby ma na ňom zatočil. 

Tunajšie ihrisko, dovolím si povedať, že až areál, má jednu tribúnu. V prvom polčase som sa vyskytol na opačnej strane, pretože som bol na mieste prvýkrát a reku, nebudem riskovať. V prvom polčase som videl niekoľko známych tvárí. Za domácich hrá napríklad Aldo Baez, a ak ste v posledných rokoch boli na zápase Fortuna ligy, je veľká pravdepodobnosť, že ste ho už videli. Čo sa týka mojich vedomostí o domácich, musel som si ich osviežiť. Vraj sa šamorínska skvadra už nevolá Fluminense. Napriek tomu sa v polčase ozývala z reprakov hudba ako na karnevale. Pred zápasom sa ozývala tiež hudba, to keď tímy nastúpili na ihrisko. Podľa vedúcka to bola tunajšia hymna a ja som len súhlasne prikyvoval. 

Nedáš – dostaneš

V prvom polčase sa vedenia dočkali hostia po podarenom protiútoku keď tesne predtým trafili domáci akurát tak do tyče. Treba povedať, že Humennému tento druh futbalovej činnosti ide náramne dobre. Po dobrej práci výborného Viktora Maťaša skóroval Komjatý a tak sa domáci pod tlakom tribúny museli viac snažiť. 

V druhom polčase sme sa už premiestnili na tribúnu a už v úvode druhého dejstva ma prepadla emócia, ktorá ma zahriala pri srdiečku. Atmosféra v Šamoríne bola priateľská. Svedčí o tom aj veta domáceho pána, ktorého si dovolím parafrázovať: “Nehanbite sa podporiť svojich. Však je to vaše mužstvo, pekne hrajú, my vás tu za to nezjeme.”

A naozaj, prípad kanibalizmu reportovať nemôžem.

Striedanie, aké sa nevidí každý deň

Druhým momentom zápasu bolo striedanie rozhodcov. Pán hlavný (rozhodca) sa porúčal po zranení a tak sa do akcie dostal jeho náhradník. Ten zohral dôležitú úlohu pri krotení emócií pri čiare v závere. Napríklad aj po emotívnych prejavoch hosťujúceho trénera Škrlíka, ktorému vyjadril pochopenie, ale poprosil ho, aby bol tichšie. Tréner vyjadril pochopenie a priznal, že by sa dalo nadávať aj tichšie. Opäť, veľmi pekný moment.

Za domácich skóroval v druhom polčase známy spevák, pesničkár, fotograf a legendárny hádač z relácie Aj múdry schybí Peter Nagy a tak sa skončil zápas remízou. Okrem gólov a pekných akcií ma zaujal aj bilingválny bufet, v ktorom vedúcko kúpil čaj, slušní ľudia všade navôkol, ako aj veľmi milí páni ochrankári. 

Slušne nás vypoklonkovali z prechádzky poza jednu z brán.

Na záver sme si ešte dali selfie s pánom Petrom Šuľákom, futbalistom hosťujúceho tímu, ktorý je fanúšikom nášho webu. Výlet do Šamorína bol teda príjemný a človeku po ňom vďaka všetkým okolnostiam ostal úsmev na tvári.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera