Streda, 27. marec 2024

Na vlastné buľvy: Logdaun šláger bez divákov, semiačok a bodov pre Spartak

Ján Janočko Ján Janočko 29.11.2021
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Keďže regionálny covid automat prestal platiť a začali sa trestať všetci – očkovaní aj neočkovaní, inšpirovala sa aj liga. Za bitku v derby okrem Trnavy dostali trest všetky kluby a tak sa uzavreli štadióny plošne. Napriek tomu od piatka trestalo Malý Rím aspoň počasie, nech nemajú Spartakovci pekné zasnežené fotky. Takže lialo, čiže nehrozil scenár, ktorý zastavil zápas Senice so Žilinou.

Trnava – Ružomberok 0:3

Cesta na štadión je v časoch zatvorených diváctiev iná. Nemáte si kde kúpiť tekvicové semienka a novinársky vstup je na inej strane. Minimálne tu v Trnave, tak som si radšej v túto nedeľu privstal. Stihol som, polhodinu pred zápasom už Marek Sapara uznanlivo prikyvoval na moju otázku, či bolo všetko okej s našim rozhovorom.

Domácich viedol na vyprázdnený trávnik Martin Mikovič, ktorému sa nedávno narodila dcéra a s ktorým som robil trošku menej nedávno rozhovor. Neviem, čo ho potešilo viac. Ľúto mi bolo, že neuvidím Jána Masla, na druhej strane, v obrane hostí bol Mojžiš. To ma potešilo, lebo vzhľadom na lockdown som sa nemohol zúčastniť rannej omše. Na svoje si prišli aj protestanti, v zostave bol Luterán.

Bizarný úvod

Úvod zápasu bol pomerne bizarný, lebo divákov nebolo, zato ruchov bolo dosť. Spartak púšťal ich povzbudzovanie z reprakov a ak som si dobre všimol, na severnej tribúne sa pri jednom z pokrikov zapli o sekundu skôr. Už po prvých minútach mi bolo jasné, že budem zvedavý na súboje Savvidisa s Kochanom, lebo majú spoločného kaderníka.

Prvá desaťminútovka ukázala, že na svoje si asi príde fanklub defenzívneho futbalu. Na svoje si isto nepríde môj notebook, ktorý v tejto zime nie vždy oplýva technologickým šťastím. Ech, keby som ho aspoň mal splatený…

V sedemnástej minúte sa zrodila prvá väčšia šanca. Boateng si zatancoval s obranou súpera a Jones preveril, či Krajčírik v bráne hostí nezamrzol. Nezamrzol a dobre si počínal aj s nasledujúcim rohom. Hotový Krajčír!

Veľkú šancu mali Ružáci v 26. minúte. Bobček si spravil priestor, bum! Vypálil, Takáč vyrazil a z dorážky Regáli prepálil. V momente strely však padal, to by ste ani vy nedali lepšie!

Z ničoho nič, rozhodca odpískal penaltu! V 29. minúte Regáli našiel prihrávkou Madleňáka a po kontakte s Jonesom ukázal na biely bod. Dlho sa čakalo, či sa vyVARujeme jedenástke, Kochan ju kopol, Takáč sa natiahol, ale také dlhé ruky nemá nikto – 0:1.

Zaujímavý fakt – spomalenie môjho Voya od reality je 37 sekúnd. Presne hráč s číslom 37 vystrašil jedného z Ružomberčanov, čo započalo pár šarvátok. Na ploche sa objavilo po dvoch žltých kartách aj rozhodcovo pero a po napravení sersánu sa mohlo pokračovať. Bolo to však náročné, tímom sa kopili nepresnosti a obe družstvá boli jemne stratené, asi ako keď idete do obľúbeného supermarketu a oni vám prehodili jednotlivé oddelenia. A jednotlivé Regáli.

Bitka o párky

Súboj z ihriska sa preniesol aj medzi novinárov, cez polčas nastala bitka o párky s horčicou. Jednočlenný tím redakcie Takurčitee bol úspešný.

Ešte nám ani nestihlo vytráviť a už tu bol druhý gól. V 50. minúte sa presadil Martin Regáli, ktorý išiel s Takáčom v pomere dvoch na jedného hádam až od Mestskej veže. Bum, 0:2.

Ledva stihlo moje Voyo dobehnúť druhý presný zásah a už som sa díval na ten tretí. Regáli dal ďalší gól a tak sa úvod druhého polčasu zjavil Spartaku “na horora”. Dalo by sa povedať, že za stavu 0:3 už si môžu domáci lúskať spomínané semiačka, ale v lockdowne sa ani to nedá.

Potom sa veľa snažilo a veľa žltilo. Najviac sa snažil Jones, lenže bolo zle-nedobre, lebo jeho snaha bola priveľká a to až tak, že bol vylúčený. Po ataku na gólmana hostí sa síce ospravedlňoval, ale to bolo málo. Aj keď kopačku v súboji sťahoval, o chvíľu už míňal teplú vodu v sprchách. V tej chvíli bolo jasné, že ak niekto vypíše v live stávkach kurz na Ružomberok, tak jedine do mínusu.

Domácim chýbalo sedem hráčov, ale povedať, že je to dôvodom prehry, by bolo obyčajné šálenie. Ružomberok hral dobre a hoci veľakrát nebol aktívnejší, chémia hráčom fungovala lepšie ako u Rossa a Rachel v Priateľoch.

Po veľkej chybe Mikoviča išli až štyria hostia na bránu, lenže akcia skončila priskoro. Tancík sa v mysli vrátil do Venčeka a svoje ladné tanečné pohyby neskoordinoval s loptou. Alebo sa potkol o krtinec. Bolo po akcii.

Sympatické je, že to oba tímy nevzdali a ešte sa snažili vylepšiť si strelecké štatistiky. Nie nejako extra, ale občas sa tu a tam lopta ocitla v strede letu do pokutového územia. Nadstavili sa dve minúty, ktoré sa niesli v znamení toho, aby domáci Ramadan nazbieral čo najviac dotykov s loptou. A to bolo z fodbalu všetko. Hor sa späť do lockdownu!

P.S. Pondelkové tréneroviny hľadajte na tomto mieste v utorok. Po dohrávke Slovana so Sereďou.