Sobota, 25. máj 2024

Nabitý program? Keď máte v kalendári deväť zápasov za 26 dní, na tréningy nie je čas

Martin Panák Martin Panák 13.04.2021
Rotherham United Football Club (facebook)

Na tréningy jednoducho nie je čas. Buď majú majstrák alebo sa na zápas presúvajú do iného mesta.

Reč je o účastníkovi anglickej Championship Rotherhame United. Kým oni “covidovali”, pred mesiacom zaznamenali v klube až 25 pozitívnych, ostatní hrali. Navyše, dva zápasy im zmaril aj koronavírus u súperov.

Aj preto majú aktuálne odohraných len 37 duelov a ostatní účastníci o tri až štyri viac. Kabína Rotherhamu tak má čo doháňať a jej program je doslova nabitý.

Prakticky bez oddychu

V priebehu necelého mesiaca odohrajú hráči United až deväť zápasov. Počas 26 dní od 13. apríla do 8. mája budú mať na nabratie síl medzi duelmi len dva, maximálne štyri dni. A keďže Rotherhamu aktuálne patrí v tabuľke 22. miesto, čo znamená zostup, čaká ich mimoriadne náročný boj o záchranu.

Priestor tak dostane zrejme celá kabína. Už v doterajšom priebehu ročníka si minimálne štyri štarty v Championship pripísalo až 23 hráčov a
len tretí brankár Josh Vickers a dvojica 19-ročných mladíkov Jake Hull a Jacob Gratton na prvú zápasovú čiarku čaká. Nebolo by ale vôbec prekvapením, keby sa jej aj dočkali.

Okamžitý návrat do tretej ligy?

Ak sa nováčik súťaže nechce po roku vrátiť späť do League One, potrebuje zbierať body. Jeho manko na nad čiarou zostupu posledné Coventry je šesť bodov, birminghamský klub má však odohrané o tri zápasy viac. Od dvadsiateho Rooneyho Derby County je jeho odstup sedembodový, barani ale odohrali ešte o jedno stretnutie navyše.

Veľa o šanciach Rotherhamu môže napovedať už tento týždeň, kedy nastúpi na tri (!) zápasy. V utorok privíta doma jazdcov z Queens Parku, v piatok hostí spomínané Coventry a v nedeľu vyzve opäť doma ďalší z klubov, ktoré ešte učasť v ďalšom ročníku nemá istú, Birmingham City.

Program Rotherhamu United do konca aktuálnej sezóny
13.4 Rotherham United – Queens Park Rangers
15.4. Rotherham United – Coventry City
18.4 Rotherham United – Birmingham City
21.4. Rotherham United – Middlesbrough
24.4. Barnsley – Rotherham United
27.4. Brentford – Rotherham United
1.5. Rotherham United – Blackburn Rovers
4.5. Luton Town – Rotherham United
8.5. Cardiff City – Rotherham United
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera