Piatok, 28. jún 2024

Naháňajú súperov, nehrajú zle, ale body nikde… Michalovský budíček už musí prísť

Ján Janočko Ján Janočko 11.12.2021
FOTO TASR Lukáš Grinaj

Ak by existovala východniarska vlajka, v najvyššej futbalovej súťaži by ju držali len Michalovce (ak nerátame Poprad, ktorý je, verme, dočasným útočiskom Liptovského Mikuláša).

Zemplínčania bojujú o svoje miesto na výslní, v tomto prípade o účasť v prvej šestke. Súperi zo západu by kvôli dlhým cestám asi neboli nadšení, Michalovce však majú prípadný postup vo vlastných rukách.

Nehrajú zle, ale…

Nehrajú zle. Pri pohľade na ostatné výsledky zverencov Miroslava Němca to tak síce nevyzerá, ale Michalovce podávajú sympatické výkony, snažia sa a veľakrát sú lepší ako ich súper. Prináša to tímu viac potľapkaní po pleci? Rozhodne áno. Prináša to viac bodov do tabuľky? Ani nie. 

Podobne to vyzeralo v piatok proti Trnave. Matej Trusa, útočník Michaloviec, v záverečnom hodnotení netajil sklamanie. V prvej a potom aj v pätnástej minúte jeho tím inkasoval, a to sa proti najlepšej obrane v lige už dobieha ťažko. „Mrzí nás ten úvod, keďže Trnava potom prestala hrať,“ hodnotil Trusa. Sám však vie, že ak súper zápas kontroluje, s výsledkom to nič nespraví. „Možno sme vyzerali naoko dobre, mali sme loptu, ale oni už mali to svoje nahrané…“ priznal kanonier východniarov.

Nadrú sa ako kone

Pochopiteľne, vyčítať sa dá Michalovčanom kadečo. Deravá obrana aj slabá efektivita v zakončení. Pri sledovaní zápasov klubu zo Zemplína sa však zdá, že sa jeho hráči nadrú na každý dobrý výsledok viac, než jeho súperi. Ako také kone.

Držanie lopty sme mali úžasné, hrali sme perfektne, dostali sme sa do niekoľkých dobrých šancí v prvom aj druhom polčase,“ zhrnul na pozápasovej tlačovke po stretnutí s Trnavou Němec. Mal pravdu. V jeho hlase bolo cítiť nechuť, ale aj kúsok adrenalínu. Možno to bolo zimou, možno tým, že väčšina hráčov nemal čo vytknúť. „Potrebujeme dobrý výsledok, ten si už tlačíme pred sebou. Ešte nám ostalo jedno kolo, tak verím tomu, že s tým ešte môžeme niečo urobiť,“ prezradil kouč svoje plány. Vraj sa tak môže stať už o týždeň v Zlatých Moravciach.

Štyri zápasy do cieľa

Na Michalovce čakajú do konca základnej časti ešte spomínané zlaté Moravce a potom vo februári postupne doma Sereď, vonku Žilina a doma Senica. Práve prvý zápas po zimnej pauze môže byť z hľadiska boja o postup do prvej šestky kľúčový. Ak ligová tabuľka neklame, práve Michalovce, Sereď a popri nich aj Trenčín budú bojovať o prekĺznutie medzi lepšiu polovicu súťaže. Pravda, karty ešte môže zamiešať aj Senica, ak ju zastihne obrodenie v súvislosti so zmenou majiteľských pomerov či trápiaca sa Žilina, ktorá ešte môže klesať.

Východniarskeho celku by však bola škoda v druhej šestke. Nejde o geografické dôvody, ale káder Zemplínčanov je vyskladaný naozaj zaujímavo. Slušný priestor dostáva napríklad reprezentant do 21 rokov Matej Trusa, ktorý je najlepším strelcom tímu. Zaujímavým zjavom je Japonec Takuto Oshima a vôbec celá súpiska v je vyskladaná v zdravom pomere Slovákov a legionárov. Michalovce hrajú príťažlivý ofenzívny futbal, sebavedomie hráčom nechýba. Neboja sa vymýšľať v ofenzíve rôzne zaujímavé akcie, na ktoré by iné tímy za podobného stavu už nemali chuť. 

Divoká karta?

V niektorých športoch sa udeľuje divoká karta, ak sa tím či športovec nedostanú na finálový turnaj cez kvalifikáciu. Ak by sa niečo podobné udeľovalo vo Fortuna lige, Michalovce by si kartičku rozhodne zaslúžili. Za snahu, dojem a za kreativitu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera