Pondelok, 22. apríl 2024

Najdivokejší účes, najprepotenejší dres, najväčšia odvaha? Anketa o najlepšieho hráča malého futbalu vrcholí

Ján Janočko Ján Janočko 05.02.2023
Foto: Adam Bombicz

Športové Slovensko žilo minulý rok európskym šampionátom v malom futbale. Úspešná akcia, ktorá sa konala v košickej Steel aréne nebola jediným podujatím v tejto krásnej činnosti. Regionálne ligy, turnaje, zápasy výberov tých najlepších, prípraváky… Malého futbalu bolo všade plno. Ten najlepší “malý futbalista” však môže byť len jeden.

No a kým Slovenský zväz malého futbalu hľadá toho najlepšieho, my v Takurčitee sme sa rozhodli pohľadať toho najzaujímavejšieho. Nie nutne z herného hľadiska. Takto odpovedali niektorí komentátori, novinári, nadšenci a hráči, ktorí sa s loptou maznajú na menšom, než klasickom ihrisku.

Tomáš Zagiba (športový novinár, komentátor ME v malom futbale 2022):

Stanislav Pella: Brankár ako ušitý pre malý futbal. Reflexy má ako mačka, nohami hrá sťa Neuer, no a pri malom futbale, narozdiel od veľkého, ktorý hrá celý život, dotiahne aj na brvno (just kidding). 

Pavol Gere: Škrtel s vlasmi. Z jeho tetovaní a bicepsov majú súperi strach. A keď ešte vytiahne svoju petelicu, pri ktorej lopta praská, niet sa im čo čudovať. Správny líder. Za tím by položil svoj život.

Adam Bombicz: Už jeho meno vzbudzuje rešpekt. Svojou postavou by sa nestratil ani v hádzanej, keď sa však oprie do lopty či do súpera, málokedy zo súboja vzíde ako porazený. Veľký bojovník, pracant, šikovný strelec. Najlepšie to pomenoval Kamil Polakovič – Kráľ najväčší.

Zdroj: Adam Bombicz/SZMF

Michal Jantoška (komentátor):

Jednoznačne Adam Bombicz – muž ktorý emóciami nakopne kabínu vždy do nevídaných výšin a najmä je to človek, ktorý svojich spoluhracov s nebohým autorom pesničky, posiela všetkých dopici :))) a to ich všetkých baví 🙂 za mňa bomba 🙂

Peter Brestovanský (Atletico Trnava, reprezentant SR v malom futbale): 

Zaujali ma dvaja hráči – Dušan Dzíbela a Stanko Pella, hráči, ktorých si všimnete hneď, lebo vynikajú svojim účesom. Jeden ako Zlatan Ibrahimovič a druhý ako Fabien Barthez. 

Dušan svoj dres ktovieako nespotil, lebo on má veľmi dobré futbalové myslenie a predvídanie, takže on je o krok pred súperom a niekedy aj pred spoluhráčmi (málokto vie čo ide robiť) takže oceňujem to, ako vie prepotiť dres – oleje si ho vodou. Potom si všetci myslia, že z nás nabehá najviac (smiech).

A Stanko alias Barthez? Toho vyberám preto, lebo nechápem aký gél používa. Pokaziť Stankovi účes je doslova nemožné (smiech).

Foto: Adam Bombicz/SZMF

Barbora Bajčiová (najsilnejšia žena sveta):

Určite Duško Dzíbela, pretože ako jediný v šatni na Eure v Košiciach mal tú odvahu a vyzval ma na súboj v pretláčaní a ukázal že je pravý chlap (smiech).

Dušan Dzíbela (Atletico Trnava, reprezentant SR v malom futbale):

Z našich hráčov ma zaujal Stanislav Pella, keď predviedol svoju extratriedu, ale napríklad aj taký Jaro Repa – ale ten len teniskami. Je neskutočné, akú má zbierku! S Adamom Bombiczom sme sa dohadovali, že mu jeden pár ukradneme a predáme, veď my dvaja by sme aj s rodinami vyžili z ich hodnoty, také drahé tenisky má!

Musím tu spomenúť aj pána Gereho. Pri pretláčaní s Barborou Bajčiovou mi snáď najbližšie pomôže, lebo naposledy sa bál. On, náš najsilnejší hráč, vojak. Ak by prehral, tak sa začínam báť o našu krajinu. Tak to radšej ani neskúšal, preto ho sem nominujem.

Adam Bombicz (Golden Boys Trnava, reprezentant SR v malom futbale):

Ja mám trošku viac nominácií:

Stanislav Pella – Náš holohlavý barber, najlepší brankár s akým som sa v malom futbale stretol.

Juraj Kuhajdík – Stará prefíkaná líška aj napriek jeho veku ešte ma čo ponúknuť reprezentácii či už na ihrisku alebo mimo neho. 

Ivan Buchel – Toho nominujem, lebo je to veľký filozof – najviac spomína situacie a rozoberá veci ktoré sa už stali,

Rudo Beliš – Za mňa je Rudo budúci tréner reprezentácie.

Jaroslav Repa – To je milionár, všetko má drahé – topánky, oblečenie, auto, ale je to chlapec s dobrým srdcom,  ktorý by dal aj posledné a nič sa nehrá

Martin Ďurači – Spojka, pravá ruka Jara Repu, nám pripadalo, že chodili spolu aj na WC, ale aj na ihrisku im to klapalo.

Tomáš Mikluš – Voláme ho zabijak. Tomi toho vela nenarozpráva ale keď niečo povie, tak to stojí za to. Preto vyberám aj tohto “zabijaka”.

Dušan Dzíbela – lebo som mu dal kvôli jeho účesu prezývku Ježiš.

Pali Gere – Košický Hulk, má silu jak býk, nevypustí žiaden súboj, mimo ihriska je super do partie!

Peter Brestovanský – Pedro je jeden z najlepších hráčov, s ktorými som kedy hral. Máme veľmi dobrý vzťah aj v osobnom živote a dosť sa aj doberáme.

Lukáš Janič – Pán Soccer, dokáže rozprúdiť na ihrisku aj mimo neho.

Matúš Paukner – Pivkár, ktorý má excelentné zakončenie, dokáže dať gól aj zo záchoda. Pivkár preto, lebo hrá za tím Pivkári z Nitry, a pivo nikdy neodmietne.

Martin Kapraľ – To je Ženích, lebo počas Eura mal svadbu, ale my sme na ňu ísť nemohli – na druhý deň sme hrali zápas, tak nám to tréneri zakázali. 

Dalibor Rožník – Libero – vo veľkom futbale bol brankár, proti ktorému som hrával, ale tu ho zobrali tréneri ako obrancu, tak preto tá prezývka.

Marek Bajči (rozhodca, člen organizačného tímu ME, nadšenec malého futbalu): 

Keďže som sa počas šampionátu staral o sociálne siete, vzdávam hold Duškovi Dzíbelovi a jeho skandovanie v autobuse po každom zápase. “Jesus” Dzíbela sa stal na Slovensku virálom a za to mu treba poďakovať. Takže nominujem jeho.

Foto: Adam Bombicz/SZMF

Peter Zagiba (športový novinár, komentátor ME v malom futbale 2022):

Pavol Gere, pretože v Steelke nás bolo viac Rožňavčanov! Pridal sa aj môj brat (pracovne) a Paliho brat Michal, tentoraz iba ako fanúšik, ale inak tiež skvelý futbalista.

Lukáš Janič, lebo je “košický Taddei”, ale iba pamätníci vedia prečo. Keď neprišiel na ME Totti, tak aspoň Taddei.

Ivan Buchel – keď príde taká partia na východ, lákadlá sú rôzne a iba správny kapitán dokáže futbalových frikulínov ukočírovať. Kalap dole, Ivan!

Maroš Červenka (F.C. Lions Trnava, futbalový komentátor)

Matúš Paukner: ak by sme nahradili v jeho priezvisku písmeno k písmenami “l” a “a”, dostali by sme značku nemeckého piva, takže ani nemôže byť reč o tom, či mu koluje v žilách piv(o)kárska krv. A tak bojuje aj za svoj tím, ktorý patrí v Nitre medzi elitu. Dvojnásobný kráľ strelcov vo veľkom futbale, to vie aj v jeho matrioškovej verzii, vďaka čomu sa dostal do repre výberu trénera, ktorý okrem definovania taktického romantizmu dotiahol Slovákov na EURE k piatej priečke.

Pavol Gere (ASGuard Bodva-Sport Club Košice, reprezentant SR v malom futbale)

Peter Brestovanský je taky vysoký ze keď dvihne ruky prebehne popod stôl. Vo veľkom futbale ho na ihrisku môžte hľadať ako ihlu v kope sena. Žiaľ malý futbal je preňho ušitý vyniká tam svojou technikou a rozumom ako mladučký Fabregas ktorý bol často ospevovany na FIFA 09

Ján Janočko (redaktor Takurčitee.sk)

Mal som tú česť zažiť zápas, na ktorom sa Adam Bombicz pohádal s protihráčmi, realizačným tímom súpera, rozhodcom, kameramanom, spoluhráčmi a nakoniec aj vlastným realizačným tímom a s divákmi pri ihrisku. V tomto, alebo inom poradí. Následne sa dvakrát trafil, raz na gól prihral, vygumoval súpera a po zápase si ešte vybavoval nákupy ponožiek priamo na hracej ploche. Ak sa niekto opýta, kde bol počas zápasu Bombicz, správny východniar povie “všadzi” a ak sa spýta čo robí, správny východniar povie “šicko”. To ma veľmi zaujalo!

Zaujal ma aj Stanko Pella, lebo si kvôli rozhovoru pre náš web nechal ujsť pol finále ME v malom futbale a vôbec mu to nevadilo. Tiež zaujímavé, tiež nominujem!

Vaše (serióznejšie) tipy a hlasy pre najlepších hráčov môžete ešte ešte dnes odovzdať tu:

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera