Piatok, 17. máj 2024

Najlepší hráči slovenského národného mužstva

M N M N 25.10.2022
Foto SITA/AP

Národné mužstvo pozostáva vždy z najsilnejšej národnej zostavy a je spôsob ktorým sa reprezentujeme ako Slovenský štát. Je to ale iba krátko čo sme sa oslobodili a vďaka tomu dostali k vlastnému mužstvu. V histórií sme totiž zapísaný ako futbalová krajina už od začiatkov Československa. Je to náš šport a i napriek veľkosti je našou modlou. Sme naň hrdí a vieme že nás dokáže reprezentovať na našom území i vo svete.

Zostavy

Za celú históriu sme mali mnoho veľmi zdravých a silných zostáv. Posunulo nás to veľmi ďaleko čo sa týka futbalu a vedeli sme i napriek nižšiemu rozpočtu neraz vyhrať mnohé zápasy. Medzi najväčšie úspechy národného mužstva patrí kvalifikácia na Majstrovstvá sveta vo futbale 2010 kde napriek 2 prehrám proti Slovinsku postúpilo. Bolo to totiž po prvýkrát keď tím hral na veľkej futbalovej súťaži. Reprezentácia bola tiež blízko k účasti na Majstrovstvách sveta vo futbale 2006.

Tréneri

V našej reprezentácií sa vystriedalo mnoho skvelých trénerov ktorý nás posunuli častokrát za hranice našich možností. Asi najznámejším a prvým bol práve Jozef Vengloš ktorý drží ocenenie FIFA „Order of Merit“. Československo viedol na viacerých veľkých turnajoch, pričom k slávnemu triumfu na ME 1976 prispel ako asistent trénera.

Ďalším skvelým trénerom reprezentačného tímu bol Jozef Jankech ktorému chceli na konci kariéry postaviť i sochu. Dobrých trénerov sme mali ale vždy. Je to pozícia plná odhodlania a očakávaní kde každý musí skutočne zamakať aby na konci dňa vytváral výsledky.

Pokiaľ máte záujem si staviť na naše aktuálne mužstvo, nezabudnite sa pozrieť na https://online-stavkovanie.com/akcny-kod-tipsport/

Hráči

Keď pred dvanástimi rokmi skóroval v nadstavenom čase Róbert Vittek v záverečnom turnaji, MS 2010 v Durbane penaltu do siete Holanďana Stekelenburga, jeho 23. reprezentačný gól sa stal na dlhý čas pre pre ďalších slovenských kanonierov nedobytnou métou. Zápas v Baku totiž prepisoval históriu.

Marek Hamšík rekord najskôr vyrovnal a v druhom polčase sa 24. gólom v najcennejšom drese osamostatnil na čele najlepších reprezentačných strelcov v histórii slovenského futbalu. Po tom, čo sa stal rekordérom v počte odohraných zápasov (aktuálne ich má na konte 114) a je rekordérom v počte prvenstiev v ankete o najlepšieho Futbalistu roka na Slovensku (8 víťazstiev), môže sa vďaka tomu pýšiť aj rekordom v počte nastrieľaných gólov.

Poradie strelcov:

1. Marek Hamšík – 24 gólov (2007 – …)
2. Róbert Vittek – 23 gólov (2001 – 2016)
3. Szilárd Németh – 22 gólov (1996 – 2006)
    Adolf Scherer – 22 gólov (1958 – 1964)
5. Peter Dubovský – 18 gólov (1991 – 2000)
   Marián Masný – 18 gólov (1974 – 1982)
7. Miroslav Karhan – 14 gólov (1995 – 2011)
    Marek Mintál – 14 gólov (2002 – 2009)
    Jozef Adamec – 14 gólov (1960 – 1974)
10. Stanislav Šesták – 13 gólov (2004 – 2016)
    Andrej Kvašňák – 13 gólov (1960 – 1970)
    Adam Nemec – 13 gólov (2006 – 2018)

Záver

Slovenský národný tím je našou hrdosťou. Sme vďaka nemu reprezentovaní doma i vo svete a naši hráči, i napriek slabšej zostave, nikdy nezlyhali a každým rokom mieria k vyšším cieľom. Naše víťazstvá sú častokrát oveľa zaujímavejšie a spájajú nás na ceste futbalom. Pre veľké krajiny je výhra totiž samozrejmosťou ale pre Slovensko je výhra na celosvetovej súťaži jedinečným úspechom ktorý sa oslavuje v uliciach po celom národe. Naši hráči sú tak plný nádeje zvládnuť akúkoľvek úlohu pred sebou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera