Nedeľa, 30. jún 2024

Naša zostava na Azerbajdžan

Foto SITA/AP

Pavel Hapal základnú zostavu moc nemení a môžeme predpokladať, že tradíciu dodrží aj dnes večer. Po prehre v Rijeke milióny trénerov na Slovensku lamentujú: a prečo Vavro, a prečo Mak. Niečo mi to veľmi silnô pripomína.

Nebolo tomu tak dávno, keď tí istí tréneri kritizovali Kozákove nominácie a s príchodom Hapala čakali, že do roka a do dňa budeme minimálne v semifinále ME. Trénerský chlebíček nie je jednoduchý a horúca reprezentačná stolička páli práve vtedy, keď sa nedarí podľa predstáv kohokoľvek.

Vypustime dnes žlč do kanála a poďme našim od srdca fandiť aj v poslednom zápase kvalifikácie. Veď kým žije šanca, treba sa o ňu biť.

Tradične pred zápasom ponúkame našu víťaznú základnú zostavu.

Brankár

Martin Dúbravka. Bodka.

Obrana

Kým za starej éry sme ťažili z pevnej obrany, šmýkačiek a nekompromisných riešení, dnes tŕpneme pri každej vysokej lobde do veľkého vápna. Ďurica a Škrtel chýbajú viac ako sme si po ich konci dokázali pripustiť a tréner Hapal musí nájsť stopéra k Milanovi Škriniarovi.

A nie je ním Denis Vavro. Zatiaľ. Príležitosť musí dostať Martin Valjent a ak tak nebude, tak nebude. Môžeme o tom potom len diskutovať, veď máme demokraciu. Na čiary Hapal posadí Pekyho a Hancka. Asi naozaj nie je na výber.

Záloha

Tréner nebude meniť nič a trio Lobotka, Kucka a Hamšík dostane šancu ovládnuť hru na ihrisku aj v poslednom zápase.

Útok

Róbert Mak sa vykartoval a dobre tak. Aspoň sa uvoľnilo miesto pre Lukáša Haraslína, ktorý môže naskočiť do hry od začiatku a ukázať trénerom, že na to má.

Na strane druhej bude brázdiť čiaru opäť Albert Rusnák, hoci na šancu čaká aj Nikolas Špalek, ktorý relatívne pravidelne nastupuje za Bresciu v Serii A. Po príchode z Ameriky je však Albert už aklimatizovaný a pripravený na zázraky a Hapal mu bude opäť veriť. A aj my.

Na hrote sa ocitne Boženík, ktorý si pozíciu posilnil gólmi a tie dnes budeme potrebovať. Ako v každom zápase.

Striedačka

Na striedačke bude rušno. Chalani budú na smarfónoch hrať World of tanks a popri tom sledovať vývoj zápasu Wales – Maďarsko. Na trávu budú pripravení všetci.

Veľmi by chcel hrať Matúš Bero, ani Greguš sem z Ameriky nechodí len na výlet. Ak by sme mali tipovať, tak za Boženíka príde Ďuriš, za Kucku príde Hrošovský a za Rusnáka Bero.

Výsledok

V nervóznom zápase vyhráme 2:1. Góly v kvalifikácii dostávame radi a nebude inak ani v poslednom zápase.

Jedno je isté, dnes po 22:30 bude znieť jeden z dvoch pokrikov. Ďaaakujeme, alebo olá olá, Liga národov volá.

Vidíme sa večer v Trnave.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera