Nedeľa, 26. máj 2024

Naša zostava zápasu Chorvátsko – Slovensko

Foto SITA/AP

Odohráme to v sobotu, alebo až v nedeľu? Pomohli by daždivé a veterné podmienky viac nám, alebo súperovi? To už necháme na kompetentných. Veríme, že sa rozhodnú správne. My sa ideme pozrieť, ako by sme mohli nastúpiť.

Brankár

Aj keď sa novinári snažili vkladať do úst pánovi Hapalovi vyjadrenia o Dominikovi Greifovi, tréner to šalamúnsky uhral a do brány pôjde podľa očakávaní Martin Dúbravka. Tu k prekvapeniu určite nedôjde. Minimálne k nijakému plánovanému.

Obrana

Aj keď tréner nezvykne napovedať, vykĺzli mu z úst kraje obrany. Hoci to niektorí nepočúvajú ľahko, na ľavú stranu pôjde Dávid Hancko, na pravú Peter Pekarík. Nemôžeme si dovoliť experimenty a lepších sme zatiaľ nenašli.

Na stopérovi bude Milan Škriniar. Vedľa neho si Telovýchovný vedúci myslí, že bude na sto percent Milan Valjent. Pravdepodobne tomu tak bude, no ja by som tie percentá skresal. Hapal verí Denisovi Vavrovi, ale dať do zostavy troch obrancov, ktorí vo svojich kluboch nehrávajú, by bola celkom silná káva. Navyše, duo Vavro-Škriniar proti Chorvátom škrípalo. Hoci zďaleka neboli jediní.

Záloha

O reparát pred fanúšikmi sa pokúsi ostrieľaná trojica Kucka-Lobotka-Hamšík. Tí výrazne horeli, o to majú teraz väčšiu motiváciu. My im musíme veriť. Nič iné nám neostáva.

Útok

Na krídla pôjdu Róbert Mak s Albertom Rusnákom. Zaradenie niekoho iného do základu by bolo priam nehapalovské.

Skúsime si ale tipnúť, že dôjde k prekvapeniu na hrote. A to tým, že žiaden typický hrot mať nebudeme. Ako falošný útočník nastúpi Ondrej Duda. Sporobovať by sa dal aj Matúš Bero, tomu však tréner Hapal veľa priestoru nedáva.

Striedačka

Do hry by z náhradníkov mohol zasiahnuť Lukáš Haraslín a možno aj Michal Ďuriš. Samozrejme bude záležať na vývoji stretnutia. Na posledných tridsať minút môže prísť zo seba vypustiť dušu Róbert Boženík.

Samuelovi Mrázovi sa v Dánsku darí, no tréner ho nemá odskúšaného. Ján Greguš a Patrik Hrošovský sa môžu do zápasu dostať takisto vzhľadom na okolnosti.

Trávnik si medzi prstami nepožmolia Rodák, Šatka, ani Špalek. Jedine že by sme sa v odhadoch s trénerom na míle vzdialili. Pokiaľ by nám to prinieslo v ďalšom zápase roka víťazstvo, určite by nás to nenahnevalo.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera