Pondelok, 15. apríl 2024

Naša zostava zápasu Slovensko – Chorvátsko

Foto SITA/AP

A tým naša myslím moja, prezentujem ju ale za TakUrčitee, takže pokojne môže byť aj vaša.

Pavel Hapal vyzerá na každej tlačovej konferencii o desať rokov starší alebo mladší, než na tej predchádzajúcej. Z tej včerajšej sme toho kvôli odpadávajúcemu live streamu SFZ veľa nevideli, sme si ale stopercentne istí, že zostavu nepredstavil. Mohol však čo-to naznačiť.

Brankár

Napriek tomu, že máme na zraz nominovaných až štyroch brankárov, jednotka medzi žrďami sa momentálne triasť o uterák a fľašu s jonťákom nemusí. Do brány sa postaví Dúbravka.

Obrana

Na stopérskom poste sa trénerovi už niekoľkokrát osvedčila dvojica Škriniar-Vavro, ktorú nemá prečo meniť, aj keď škála kvalitných stopérov sa výrazne rozšírila. Jedine, že by bol druhý menovaný v psychickej nepohode pre záležitosti v klube, ktoré nemôže komentovať. V rozhovore s Denisom ale bolo cítiť, že je pripravený.

Pekarík pre zranenie vynechal prípravu a úvod ligy, no je to jednoznačný Hapalov kôň spomedzi starších hráčov. Na pravú stranu pôjde. Hanckova situácia sa zlepšila, čo sa týka zápasovej vyťaženosti, išlo to ale na úkor postu, ktorý Hapal potrebuje. Silnejšiu alternatívu na ľavý kraj ale nemá.

Záloha

Pokiaľ je Kucka v poriadku, ako sa o ňom tvrdí, zabehnuté jadro Hamšík-Kucka-Lobotka sa meniť nebude a my môžeme prejsť do útoku.

Útok

Pri útoku si trúfam tvrdiť, že sa český tréner pustí po stopách skúseného Kozáka a na hrot dá falošného útočníka Dudu. Trošku to aj naznačil medzi možnými alternatívami. Boženíka hodiť do tohto zápasu by bol priveľký risk, Ďuriš je hráč na posledných dvadsať minút.

Na pravé krídlo pôjde Rusnák. Na ľavom môže v Makovej aktuálnej situácii tréner trošku zariskovať a vrhnúť do hry od začiatku Haraslína. Teoreticky by tam mohli skúsiť hrať Bero, alebo Bénes, no Haraslínovo meno sa omieľalo pri besiedkach s novinármi častejšie.

Striedačka

Náhradníci budú nastupovať podľa vývoja stretnutia, tipnúť si ich je priam nemožné. Ak budeme potrebovať tlačiť hru cez štandartky, hodiť sa bude Bénes, aby ich krútil do ohňa a Ďuriš so Šafrankom, aby v tom ohni niečo vymysleli.

Ak by sme viedli a potrebovali hru upokojiť, môže prísť Hrošovský, či Greguš a na dlhé lopty Rohožník. Pokiaľ nenastane nejaký prešľap kolosálnych rozmerov, zranenie, alebo ak nebudeme nútení hrať vabank, zásahy do obrany neočakávame.

Zápas roka prichádza do Trnavy o 20:45. Na štadióne, na obrazovkách, prípadne v zápisníku Telovýchovného vedúceho. Vidíme sa večer.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera