Nedeľa, 30. jún 2024

Našli ste špinku na futbalovom Notre Dame? Ste lotrovia

Štewo Biroš Štewo Biroš 18.04.2019
SITA/AP Photo

Veľké zápasy ukazujú našu malosť a potvrdzujú, že /aj/ futbalový fanda je jeden biblický sebec. Dajte mu moc, a zničí svet so všetkým, čo miluje. Futbalu vrátane.

Začne trolovaním o tom, že tím súpera nemá históriu, že je len za špinavé prachy umelovyrobená hračka ropných magnátov, pričom ten tvoj samozrejme postaví štadión za miliardu. A končí to niekde pri “čiernych negroch” v zostave. Neúcta, neláska, lacný hejt. Výdobytok súčasnej doby. Lotrovina.

Ten zápas mal všetko

Liga majstrov včera na Eastlands ukázala okrem červenej karty a penalty úplné futbalové všetko, samozrejme v špičkovej kvalite, ktorá neprišla zadarmo a práve preto sa za ňu zvyknú všade na svete platiť tie najväčšie peniaze.

Srdce, nadšenie, zodpovednosť, brutálne tempo.

Výkon takého De Bruyna, či Sona ako futbalistov by sa spokojne dal prirovnať k práci kardiochirurgov zachraňujúcich pacienta na operačnom stole. Profesionalita, absolútna koncentrácia na to, čo robím a hlavne viem robiť, lebo som na tom celý život tvrdo makal. A premenil futbalovú podstatu v unikátne umenie, čo stvorené bolo pre radosť.

Pejoratíva a urážky na adresu aktérov včerajšieho futbalového spektákula na sociálnych sieťach sú tak len ďalším pádom katedrál ala Notre Dame.

Tých chabo postavených v nás …

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera