fbpx
sobota, 23. januára 2021
Manchester City Sterling
SITA/AP Photo
Futbal

Našli ste špinku na futbalovom Notre Dame? Ste lotrovia

Veľké zápasy ukazujú našu malosť a potvrdzujú, že /aj/ futbalový fanda je jeden biblický sebec. Dajte mu moc, a zničí svet so všetkým, čo miluje. Futbalu vrátane.

Začne trolovaním o tom, že tím súpera nemá históriu, že je len za špinavé prachy umelovyrobená hračka ropných magnátov, pričom ten tvoj samozrejme postaví štadión za miliardu. A končí to niekde pri “čiernych negroch” v zostave. Neúcta, neláska, lacný hejt. Výdobytok súčasnej doby. Lotrovina.

Ten zápas mal všetko

Liga majstrov včera na Eastlands ukázala okrem červenej karty a penalty úplné futbalové všetko, samozrejme v špičkovej kvalite, ktorá neprišla zadarmo a práve preto sa za ňu zvyknú všade na svete platiť tie najväčšie peniaze.

Srdce, nadšenie, zodpovednosť, brutálne tempo.

Výkon takého De Bruyna, či Sona ako futbalistov by sa spokojne dal prirovnať k práci kardiochirurgov zachraňujúcich pacienta na operačnom stole. Profesionalita, absolútna koncentrácia na to, čo robím a hlavne viem robiť, lebo som na tom celý život tvrdo makal. A premenil futbalovú podstatu v unikátne umenie, čo stvorené bolo pre radosť.

Pejoratíva a urážky na adresu aktérov včerajšieho futbalového spektákula na sociálnych sieťach sú tak len ďalším pádom katedrál ala Notre Dame.

Tých chabo postavených v nás …