Štvrtok, 25. júl 2024

Nedáš góla, nemáš pravdy. DAC vypadol, aj keď možno nemusel

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ambiciózny klub zo Žitného strova nestrelil v dvojzápase proti Steaue Bukurešť ani gól a po dvoch tesných prehrách Európsku konferenčnú ligu opustil. Nedáš góla, nemáš pravdy je futbalová poučka, ktorú si opäť treba pripomenúť. DAC proti kvalitnejšiemu súperovi vypadnúť možno ani nemusel. To by to ale Krstovičovi muselo padnúť.

Hrdina zápasu

Octavian Popescu. Len 19-ročný ofenzívny talent rumunského futbalu má na Transfermarkte hodnotu ako tretina celého tímu DAC. Internetová databáza znesie veľa, no na trávniku potvrdil mladý futbalista povesť, ktorá ho predchádza. Steaua strelila víťazný gól na základe jeho myšlienky a jej dokonalej realizácie (ešte sa k nemu dostaneme).

Tipujem, že sa mladý kapitán mužstva v Bukurešti dlho neohreje. Svoje tradičné rumunské meno bude určite nosiť aj na drese väčšieho západoeurópskeho klubu.

Toto som fakt nečakal

Štyridsať tisíc ľudí na zápase. Pred týždňom si niektorí fanúšikovia DAC robili z rumunských fanúšikov žarty. Ukázalo sa, že to má byť naopak. Ak sa niekto môže športovo druhému vysmievať, sú to žiaľ Rumuni. Okrem toho, že vyhrali a nedostali ani gól, porazili priaznivcov slovenského mužstva aj na tribúnach.

V Dunajskej neprišlo na prvý zápas ani 8 500 divákov (kapacita je dvanásťtisícová). Štvrtková odveta sa hrala v Bukurešti pred parádnou, 40-tisícovou kulisou. Pritom DAC nie je práve tímom so zvučným menom a ani zvučnými menami, ktoré by ťahali ľudí pozerať futbal na vlastné oči a nie v televízore.

Moment zápasu

Prvý a jediný gól zápasu. Popescu si prebral loptu na útočnej polovici na prsiach a stlmil si ju pod nohy. Zdvihol hlavu, použil vonkajší priehlavok (!) a vysunul na roh päťky Rusua. Ten našprintoval a prehodil brankára smerom na zadnú tyč. Odrazenú loptu dorazil do siete Cordea. Krásna akcia, veľký prehľad, dokonalá technika. Pastva pre oči nestranného fanúšika.

Čestné uznanie – šanca Balogha na začiatku zápasu. Bombardér zo Žitného ostrova opečiatkoval brvno, od ktorého sa lopta odrazila pred bránkovú čiaru. Chýbalo pár centimetrov a skončila by v sieti a zápas mohol mať iného hrdinu aj kľúčový moment. Ale nemal.

A čo ďalšie predkolo?

To bude až o rok. Pravda, ak si DAC v lige, či v pohári, vybojuje príležitosť znova reprezentovať Slovensko. Ako vidíme na príbehu majstrovského Slovana, nie je jedno, či klub skúša rok po roku prebiť sa do Európy stále s novým trénerom a filozofiou. Slovan vedie ten istý tréner Weiss, ktorý má po roku v lete silnejšie mužstvo. Teraz hrá lepší futbal, zo štyroch zápasov s Ferencvárosom a Olympiakosom prehral len jeden. Aj tak bude jeho maximom skupina Konferenčnej ligy, aj to musí ešte poraziť majstra Bosny.

Ciele v Dunajskej Strede deklarujú už dlhšie vysoké, prostriedkov majú na naše pomery dosť a zázemie špičkové. Pre DAC by bolo najlepšie, keby tréner Guľa dostal možnosť pracovať s tímom viac, ako po prvú sériu troch, štyroch zápasov bez víťazstva v októbri, alebo marci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera