Sobota, 25. máj 2024

Nemci a Nationalmannschaft v obrovskom šoku! Skolil ich nový Hamšík

Pamätáte si ako prekonal Kamil Kopúnek na svetovom šampionáte v Južnej Afrike Taliana Marchettiho v 89. minúte. Dal gól na 3:2 a Slovensko zdolalo Taliansko a postúpilo zo skupiny MS? Niečo podobné zažili v stredu v noci Severní Macedónci. Arijan Ademi oklamal nemeckého obrancu, prihral Elifovi Elmasovi a ten nezadržateľne skóroval.

Nemecko – Severné Macedónsko 1:2

Síce to bolo len v kvalifikácii, nikam ešte nepostúpili a stalo sa to o štyri minúty skôr ako to podarilo Kopúnkovi, ale výhra to bola preveliká. 

Veď sa len pozrime na zápasy Nemcov doma. Nationalmannschaft prehral za posledné štyri roky doma vo vážnom dueli len s Holandskom, inak bez problémov vyhráva, pri najhoršom remizuje. A teraz ho skolilo Severné Macedónsko!

To naplno ukázalo, že na majstrovstvách Európy bude zaslúžene a zdá sa, že by rado zabojovalo aj o katarský šampionát. Mimochodom na čele J-skupiny je s plným deväťbodovým ziskom … Arménsko.

Veterán Pandev stále trápi súperov

Späť však k Macedónsku, pardon k Severnému Macedónsku, Alexander Veľký sa v hrobe obracia. Nemcov ‘načal’ v 47. minúte 37-ročný Goran Pandev svojím 37. gólom v drese reprezentácie.

Veterán pobehuje po trávnikoch Serie A, B, či iných písmen úctyhodných dvadsať rokov a v stredu zavelil ku kardinálnemu prekvapeniu.

Ilkay Gundogan síce vyrovnal po zmene strán z penalty, šok ale dokonal spomínaný Elmas. Ten má byť pokračovateľom Pandeva v reprezentačnom drese. Narodil sa v Skopje, ale má turecký pôvod. Nie je útočník ako jeho skúsený vzor, ale záložník.

Macedónsky Hamšík

V 2019 ho kúpil Neapol z Fenerbahce za 16 miliónov eur, pričom s následnými bonusmi sa môže cena zvýšiť až na 19 miliónov. Mladíka strašne chcel pre tureckú reprezentáciu legendárny Fatih Terim, ale futbalista sa rozhodol reprezentovať krajinu, v ktorej sa narodil.

V národnom tíme začínal v sedemnástich a presadzuje sa aj v Neapole. Vlani bral viac žltých kariet ako gólov, ale aj v tom sa pomaly zlepšuje. V Serii A má v tomto ročníku 24 stretnutí s dvoma gólmi.

V talianskom klube veria, že by sa dnes 21-ročný Severomacedónčan mohol priblížiť výkonmi k ikonickému Marekovi Hamšíkovi. Zatiaľ sa mu to podarilo len účesom, keď pobavil pred rokom fanúšikov nám dobre známym čírom. 

Severomacedónci o Elmasovi radi hovoria, že to je ich najväčší talent za dekádu, od začiatkov Pandeva. Gólom proti Nemcom vzbudil mladík ešte väčšiu pozornosť.

Veľký favorit prehral v kvalifikácii o MS po dvadsiatich rokoch. Trénerovi Joachimevi Löwovi pripravili hráči ‘peknú’ rozlúčku s tímom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera