Štvrtok, 23. máj 2024

Zopakuje sa legendárna petržalská fraška? O poslednú európsku miestenku sa bude hrať až do konca

Gabriel Vass Gabriel Vass 07.05.2023
FOTO TASR - Daniel Stehlík

Slovnaft Cup už má svojho majiteľa. Veľa do toho, kto získa slovenský futbalový titul, napovie podvečerný zápas v Dunajskej Strede. Po ňom zostanú do konca sezóny dve posledné kolá. Bude záver ligy fraškou?

Pôjde o baráž

Majster krajiny si skúsi kvalifikáciu do Ligy majstrov. Okrem tejto má Slovensko ešte tri miestenky v predkolách Európskej konferenčnej ligy. Jedna patrí Trnave, víťazovi pohára. Druhú dostane vicemajster, čiže DAC alebo Slovan. A práve o tretiu miestenku bude najväčší boj. 

Ak skončí na treťom mieste Spartak Trnava, tímy na 4.-7. mieste si o ňu zahrajú baráž. Tento scenár najviac potrebujú Žilinčania. Tretí už byť nemôžu, ich nádeje existujú len v podobe takého playoff. 

Trnave môže byť, je a asi aj bude srdečne jedno ako v lige skončí. Pohár bol zjavne ich prioritou, ligu majú trochu v paži. Domáca prehra s Banskou Bystricou päť dní po emotívnom pohárovom finále mohla prekvapiť len málokoho. V skupine o titul Spartak len trikrát remizoval, zvyšné zápasy prehral a tretie miesto je v reálnom ohrození. Ak prehrá aj o týždeň v Podbrezovej, na tretie miesto sa posunú práve Železiari a teoreticky ich preskočiť môže aj Dukla Banská Bystrica. Obaja zaostávajú len o dva body.

Žilina, na scénu!

V takom prípade vstúpi na scénu Žilina. V poslednom kole totiž cestujú Šošoni do Trnavy. Ak chcú hrať baráž, budú musieť dostať Trnavu na tretie miesto. Čiže jej darovať tri body. 

Už sme raz podobnú situáciu zažili. Článok sa volá Fraška v Petržalke, ktorú ešte aj zle zahrali a zápas to bol legendárny. Nielen preto, že v ňom ktosi hodil na ihrisko bicykel. Bude sa neslávna história opakovať?

Mužstvá z Horehronia môžu nepeknému scenáru predísť, museli by ale oskalpovať lídrov. Bystrica v poslednom kole cestuje do MOL Arény a Podbrezová na Tehelné Pole. Ak by zázrakom vyhrali, zabezpečili by si letné dobrodružstvo v Európe a ešte aj pravdepodobne rozhodli o majstrovi. A hoci by Šošoni spravili všetko pre to, aby nevyhrali, zostali by smutní a bez baráže.

Najbližšie dva týždne budú ešte zaujímavé. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera