Sobota, 25. máj 2024

Nové Lobdobranie. Pocta Trénerovinám pred výkopom novej Fortuna ligy

Ján Janočko Ján Janočko 08.08.2020
SITA/Martin Havran

Ani sme sa vlastného CO2 z rúšok nestihli nadýchať a už sa znovu rozbieha futbalový zázrak zvaný Fortuna liga. Opäť nás čakajú vzrušujúce mesiace plné divokých zvratov ako naposledy, keď sa liga dohrala len tak napoly. Vypadne niekto tento rok? Vyhrá streleckú súťaž hráč, ktorý viac ako pol sezóny odohrá v Portugalsku? A koľkokrát bude v pohári vyžrebovaná Senica?

Vitajte pri netradičnej pozvánke na tradičnú najvyššiu súťaž. Premiéru novej občasnej rubriky venujeme ako poctu letným spánkom odpočívajúcim Richardovým Trénerovinám.

Nitra

Ideme od konca, ale rozhodne nie od najhoršieho! Nitru obišli veľké prestupy, zato majitelia hrajú stoličkový tanec. Kto má v rukách klub? Tak to, ako sa v Nitre hovorí, ani Galád netuší. Sľúbená Liga majstrov v najbližšej päťročnici nevychádza ani na najľahšej obtiažnosti vo Football Managerovi, zato trénerská otázka je jasná. Ak už nikto iný, Stavjaňa to môže pokojne potiahnuť. 

FK Pohronie. Žiar nad Hronom. Dolná Ždaňa.

Suverénny víťaz o najdlhší názov tímu sa síce zachránil, ale ešte nič nevyhral. V tejto sezóne by chcel ísť iným Smerom, hádam aj za Hlasom vyšších priečok. A prečo nie, veď Pohronie vedie Pellegrini, a to už je nejaký skúsený bard! Pozbierať od súperov preferenčné body však bude náročné, s jamkami v lícach aj v trávniku by však Pohronci hádam aj mohli čosi uhrať.

Senica

Ani Semir Gerkhan nejazdí tak rýchlo, ako rýchlo Senica skupovala hráčov pred novou sezónu. O Záhorákoch sa hovorí, že sú to len východniari, ktorí nedošli do Česka a v tomto duchu sa vyberalo aj trénerské osadenstvo. V každom okresnom meste na východe Slovenska bývalo pár Šoltísovcov a jeden z nich sa ujme tímu s posilami, ktoré ako najväčšiu devízu neraz označia pekný štadión. 

Sereď

Tipovať umiestnenie Serede v lige je ako tipovať, na ktorom štadióne budú hrávať domáce zápasy. Na jednej strane to skoro nikto nevie, na druhej strane to je skoro každému jedno. Z kabíny Serede zaznievajú smelé plány na umiestnenie v hornej šestke. A ktovie, možno sa im to podarí. Za predpokladu, že súperi postrácajú body kontumačne, lebo netrafia na miesto zápasu.

Trenčín

Ciele tímu by mali byť nasledovné: 1. Prekročiť svoj tieň a dostať sa do prvej šestky. 2. Prestať angažovať hráčov s troma a viac menami. Ak sa toto Trenčínu podarí, čaká fanúšikov zaujímavá sezóna plná gólov, krásnych akcií a cestovania do Žiliny. Druhý najlepší útok ligy vyskúša nového trénera a my zase vyskúšame správne použiť mäkčene na priezvisku Ančic. Ancič. Moment, čo? Už je tam iný tréner? 

Michalovce

Pravidelné predsezónne malomocenstvo v podobe rozpadu kádra už tradične neobišlo ani Michalovce. Mužstvo so šablónovitou postupnosťou 1. Pokaziť úvod 2. Prekvapiť v strede 3. Domrviť záver sezóny by sa tentoraz rado vyhlo prvému kroku. To sa im však podarí len vtedy, ak sa Igor Žofčák stihne cez polčas prezliecť zo saka do dresu a prepoistí celý tím. A odfotí ho, aby mu na webe nevisela rok stará fotka v kolonke A-mužstvo.

Ružomberok

Človek sa na Ružomberok jednoducho nemôže hnevať. Veď ten Haspra je taký rozkošný, že by som ho doprial po jednom kuse do každej slovenskej rodiny. A Ružomberčanom by som doprial nejakú posilu. Alebo odchod. Alebo nejaké info z kádra. Okrem obhrýzania nechtov pri Európskej lige sa tešíme aj na strety súperov s obranou Ružomberka. Konkrétne najviac na mikrosúboj Medved (Slovan) – Macík (Ružomberok).

Trnava

Trnavskí skauti si za skladanie nového kádra zaslúžia minimálne červenočírny odznak a voľné lístky do kina. Úspech tímu závisí od dvoch vecí: Či sa podarí hráčom Mladého Ríma zvládnuť popri futbale maturity a Monitor a či sa vedeniu podarí dotiahnuť Martina Škrtela. Ak hej, tekvicové semiačka v igelitových vrecúškach spred štadióna pôjdu na dračku.

Dunajská Streda

Na Žitnom ostrove sa podarilo udržať kostru tímu tak, že by z toho chlapcom na forenznom z CSI padla sánka. Tretí z minulej sezóny sa bude opierať o skúsenosti a šifrovanú reč, ktorej väčšina mužstiev nerozumie. Ak fanúšikovia Dac dac bejbe povzbudia svoj tím a nebudú naMOL, možno sa v Bratislave budú smerom k Dunajskej Strede pozerať so strachom. Hm, prečo som si spomenul na 90te roky?

Žilina

Umelá tráva v kontraste s prirodzene zvedavou mlaďou budú silné zbrane Šošonov. Pavol Staňo dal za pol roka tímu takú pečať, že mu vedenie vrátilo druhú a dnes má novú zmluvu. Pod Dubňom dúfajú, že termíny zápasov nebudú v neskorých hodinách, inak chalani nedodržia večierku. Treskou živený tím to bude mať bez potrebných skúseností ťažké, ale ak sa mu podarí kvalifikovať do prvej šestky, k D1ke vraj za odmenu prídu kolotoče.

Slovan

Ak sa nič vážne nestane, skôr ako titul je otázkou, kto prestane byť skôr mladší. Či Emil Horváth, alebo Jano Kozák. Zdá sa, že Slovan veľmi nemá kto ohroziť, jedine v prípade, že by hráčov začali platiť v stravných lístkoch. Otázkou skôr je, čo Kozáci predvedú v Lige majstrov. Ak by im v prípade postupu do skupín povolili malý počet ľudí na tribúnach, z trojice Tublatanka – Elán – deti z celého Slovenska, si vyberám tých, čo nepôjdu na playback.

Doplnené o 11:15:

Zlaté Moravce

Boli by sme zabudli na poločierneho koňa minulej sezóny. Okrem nových dresov sa tím prezentoval aj rabovačkou posíl v Žiline. Najvyššou posilou by mal byť Filip Balalaj. Klub prezentujúci sa podobnou filozofiou ako strana Borisa Kollára môže len prekvapiť. Kto sa odváži tipnúť si postavenie po sezóne? Vy? On?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera