Štvrtok, 23. máj 2024

Nula gólov a ofenzívna bieda. Spartak to už má v Európe za sebou

Ján Janočko Ján Janočko 12.08.2022
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Spartak už to má za sebou. Eurotrápenie je na konci, víťaz pohára prešiel cez Newtown, stopku mu vystavil klub z pútnického mesta, vicemajster poľskej ligy a mužstvo, ktorého názov je písaný v genitíve. Raków. Spartakovci prehrali doma no a ani vonku v Česnstochovej nevydolovali ani remízu. Ech.

Hrdina zápasu

Asi ktokoľvek, kto zvládol dopozerať tento zápas. Trnava hrala s nasadením, chuťou, snažila sa hrať ofenzívne a s rovnakou chuťou všetko dobré spoľahlivo dokázala zničiť dychberúcou nepresnosťou. Vrcholom bol moment, pri ktorom Bamidele vnikal do pokutového územia a prihrávkou na dva metre našiel protihráča otočeného od brány. Spartakovci by na presnú finálku čakali dlhšie, ako ľudia na autobus do Príkrej vo Svidníckom okrese, ktorý chodí len dvakrát do týždňa.

Nevynútené chyby, nepremenené tutovky, zle vyriešené situácie, ktoré by sa dali riešiť jednoducho – to všetko Trnavu potopilo. A človek, ktorý by si chcel zakričať pri strelenom góle, si v tomto dvojzápase ušetril hlasivky.

Toto som fakt nečakal

Tak ofenzívnu zostavu. Za toto klobúk dolu, lebo v dobe, keď sa už aj na rožky do potravín vychádza zo zabezpečenej obrany, je hra na dvoch útočníkov zriedkavá ako rýchlik, ktorý nemešká. Niežeby Trnava mala na výber a mohla brániť pohodlný náskok. Viem si však predstaviť, že iný tím by hral v klasickej zostave, v akej hrá pravidelne, a čakal by, čo sa stane. Stávka na riziko nevyšla, ale aj tak klobúk dolu, že to Gašparík skúsil s hrou na troch klasických obrancov a dvoch hrotových (aj keď v koncovke nemohúcich) útočníkov.

Moment zápasu

Inkasovaný gól, ktorý prišiel v momente, keď sa Trnava už-už nadychovala k niečomu… Alebo sa aspoň pokúsila… Proste to, čo vyzeralo ako nápor(íček), bolo uťaté v ideálnej chvíli. V ideálnej pre Poliakov. Bolo to, ako keď idete na denné menu pred trinástou hodinou. Viete, že je už neskoro, ale šéf vás držal dlho v práci a vy ste hladní a odhodlaní, tak chodíte z jednej reštaurácie do druhej. Keď vám vo vašej snahe nájsť cenovo dostupné jedlo ešte pípne, že vám z účtu odišiel trvalý príkaz a vy už viete, že dnes nedáte ten veľký večerný nákup, napokon rezignujete a na obed si dáte chladničkové zákusky z kolegyninej svadby spred dvoch týždňov. Tak nejak sa museli cítiť Spartakovci.

A čo ďalšie predkolo?

Načisto nič, Trnava sa bude musieť preladiť na ligu a v ligovom nastavení aj ostať. Po sérii domácich zápasov ide v nedeľu konečne von – do Mihaľovec. A taká superdlhá cesta autobusom je presne to, čo si ofenzívne duo Boateng-Ristovski za svoju presnosť v koncovke zaslúži.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera