Nedeľa, 30. jún 2024

Otázniky pred reštartom Bundesligy

Foto SITA/AP

Tak, ako sa rozchádzali názory verejnosti, či ešte v tejto sezóne uzrie svetlo sveta európsky futbal, rozchádzajú sa aj tie, či to má skutočne nejaký zmysel. Prvá a druhá najvyššia Bundesliga otvára 16. mája svoje brány a my budeme pri tom.

Podmienky

Mužstvá sú izolované od svojich rodín, ponorkujú sa tímovo v hotelových komplexoch, sú pod neustálym drobnohľadom a prebehla u nich už tretia vlna testov na prítomnosť vírusu. Po nej museli ísť druholigové Drážďany do karantény a najbližšie dva týždne sa pre ne súťaž nenaštartuje.

Obavy sú na mieste, pretože ak by muselo ísť do povinnej karantény mužstiev viac, celé úsilie by vyšlo na zmar. Snáď si to nepokazia a dobre bude.

Zápasy budú bez divákov. V prvom dohrávanom kole hneď na seba narazí Dortmund a Schalke v najväčšom nemeckom Revierderby. Tvrdé jadrá sú proti dohrávaniu súťaže takýmto spôsobom, lebo Signal Iduna Park bez 80-tisícovej návštevy proti Gelsenkirchenu je niečo, z čoho vás strasie viac než výplach savom po požití nanočipu.

S nedostatkom divákov sa svojsky vysporiadal Gladbach, ktorého fanúšikovia si mohli za 19 eur zakúpiť svoju kartónovú podobizeň a nechať si ju nainštalovať do hľadiska. Tým prispeli tak na charitu, ako aj v rámci podpory svojho tímu. Uvidíme, ktoré ďalšie mužstvá ich v tomto budú nasledovať.


Na štadióne sa v jednu dobu bude môcť zdržiavať maximálne 300 ľudí (hráči, realizačný tím, funkcionári, usporiadatelia, bezpečnostné zložky, novinári, atď.). Všetci budú musieť byť rozdelení do zón po maximálne 100 osôb na zónu a prichádzať s dvojhodinovými rozostupmi v rámci zóny. Aspoň tak som pochopil z bundesligového podcastu.

Otázky

Na jazyk sa derú otázky, na ktoré sa budeme snažiť odpovedať po prvom reštartovanom kole, ktoré si málokto nechá ujsť. Bude to po dvoch mesiacoch niečo iné, než bieloruský experiment, či nedávno započatá kórejská súťaž.

  • Bude po dlhom výpadku futbal spĺňať parametre Bundesligy?
  • Budú sa hráči a lavička strániť od nadbytočného ľudského kontaktu?
  • Budú mať zápasy bez divákov patričný náboj?
  • Budú sa nekultúrne osoby zhlukovať v davoch pred štadiónmi?
  • Budú mať hráči pripravené špeciálne “zostaň doma” oslavy gólov?
  • Budú kartónové podobizne pribúdať aj na iných štadiónoch?
  • Budú ešte nejaké iné zápasy zrušené, okrem toho medzi Hannoverom a Drážďanmi?
  • Budú ostatné ligy nasledovať Bundesligu?
  • Bude to pre diváka futbalový sviatok?
  • Budeme sa chcieť pozerať aj na ďalšie takéto kolo?

Veríme, že budeme schopní na všetko zodpovedať po najbližšom víkende. Vidíme sa na gauči v sobotu o 15:30 počas Revierderby.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera