Štvrtok, 28. marec 2024

Parádna ľavačka! Prvý gól Mareka Hamšíka vo Švédsku je skutočne skvostný

SITA/Adam Ihse/TT News Agency via AP

Slovenský futbalista Marek Hamšík v drese IFK Goterborg strelil prvý gól. V úvode druhého polčasu siedmeho zápasu švédskej ligy napriahol spoza šestnástky a parádne strelil druhý gól svojho tímu.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie odohral celých 90 minút, hráči IFK ale vedenie 2:1 neudržali. S tímom Sirius remizovali 2:2, keď za hostí dvakrát skóroval Christian Kouakou, druhý najlepší strelec ligy s názvom Allsvenskan.

Ďalšia remíza

Hamšíkovmu Goterborgu patrí po siedmom zápase ligy, ktorá sa hrá od jari, desiata priečka. Doteraz vyhrali hráči IFK len jeden zápas a rovnako len raz prehrali. Až v piatich dueloch sa body delili, pondelková remíza bola štvrtou v rade a klub má teda osem bodov.

Švédsku ligu hrá 16 tímov, európske miestenky získavajú tri najlepšie. Na tretí AIK Stockholm chýba klubu slovenského rekordéra v počte reprezentačných zápasov päť bodov. Prvý je po siedmich kolách Djurgarden so 16 bodmi.