Sobota, 18. máj 2024

Parádna ľavačka! Prvý gól Mareka Hamšíka vo Švédsku je skutočne skvostný

SITA/Adam Ihse/TT News Agency via AP

Slovenský futbalista Marek Hamšík v drese IFK Goterborg strelil prvý gól. V úvode druhého polčasu siedmeho zápasu švédskej ligy napriahol spoza šestnástky a parádne strelil druhý gól svojho tímu.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie odohral celých 90 minút, hráči IFK ale vedenie 2:1 neudržali. S tímom Sirius remizovali 2:2, keď za hostí dvakrát skóroval Christian Kouakou, druhý najlepší strelec ligy s názvom Allsvenskan.

Ďalšia remíza

Hamšíkovmu Goterborgu patrí po siedmom zápase ligy, ktorá sa hrá od jari, desiata priečka. Doteraz vyhrali hráči IFK len jeden zápas a rovnako len raz prehrali. Až v piatich dueloch sa body delili, pondelková remíza bola štvrtou v rade a klub má teda osem bodov.

Švédsku ligu hrá 16 tímov, európske miestenky získavajú tri najlepšie. Na tretí AIK Stockholm chýba klubu slovenského rekordéra v počte reprezentačných zápasov päť bodov. Prvý je po siedmich kolách Djurgarden so 16 bodmi.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera