fbpx
streda, 20. januára 2021
Fortuna Liga Slovan Trnava
SITA
Futbal

Piatkové Tréneroviny – Už len štyri otázky

Posledné dva roky sa úspech v našej lige meria postupom do TOP 6. Horná skupina je totiž ako slovenská smotánka. Len bez Eriky, Tribulu, chlebíčkov a módnej polície. Naproti tomu tu máme spodnú šestku, podpalubie Titanicu bojujúce o to, komu zostane v rukách čierny Peťo Pellegrini. Zápasy, ktoré budú vysielané iba v repríze o tretej hodine ráno s komentárom Miloša Bubána.

Vyriešiť ligovú tabuľku je ľahšie ako poskladať dvojdielne puzzle. Takže sú len štyri otázky. Dokáže sa Slovan v jednom zápase poraziť? Kto skončí druhý? Vypadne už ViOn? Kam išiel Galád na dovolenku?

TOP 6

Súboj o druhé miesto bude zaujímavejší ako program osláv titulu na Tehelnom poli. Ak by sme chceli pokračovať v nastavenom trende, Helenka Vondráčková dáva super live vystúpenia. K tomu Robo Papp unplugged, detské tvorivé dielne, autoškola s Rickym Van Haarenom a maľovanie na Hološkovu tvár. Ivanovi to skoro vyšlo, pretože nebyť Serede, oslavuje v poslednom zápase proti Trnave. Takto má už len jedno svetielko na konci nedostaveného tunela Višňové. Ševelovi dal za úlohu prejsť sezónou bez porážky. Nedotknuteľní by sa Slovanu hovorilo. Ale to by boli, aj keď sa po prvom predkole Ligy majstrov vrátia z Azerbajdžanu a polovica kádra poputuje rovno na infekčné.

Ak by bol Jano Slota režisér, sám by nedokázal napísať lepší príbeh, ako boj o druhé miesto medzi Žilinou a Dunajskou Stredou. Najväčším strašiakom šošonov sú maturity a prijímačky na vysokú školu pre polovicu ich kádra, pestovatelia kukurice sa zase obávajú toho, že im všetky zápasy budú pískať slovenskí rozhodcovia.

V Ružomberku mali síce miestenku do TOP 6 istú skôr, ako sa cez jarné prázdniny vypredali všetky korbáčiky pri cestách, ale odchod Daniela zamával s inak pomerne ofenzívnym mužstvom. Ak to takto pôjde ďalej, dobehnú ich nielen Michalovce, ale aj Sereď s útočným dvojzáprahom Michalík – Lačný. Miloš toho v našej lige už precestoval toľko, že RTVS zvažuje natočenie 25-dielneho cestopisu s ním v hlavnej úlohe.  Miloš, liptovský Messi. Vždy v utorok po Dámskom klube, na Jednotke.

NETOP 6

Nitra baví ligu. Už dve sezóny to u nováčika dlho vyzeralo na postup do hornej skupiny, ale potom sa to vždy pokazí. Aby toho túto zimu nebolo málo, predali Gauádovi to najlepšie, čo doma mal, mužstvo už tri zápasy nedalo gól, Vestenický by netrafil ani z Avionu do IKEY  a naposledy ich v pohári vyfackala aj Senica. Ivan tak dostal od klubu do konca marca dovolenku, potom mu ju asi predĺžia na neurčito. First minute termíny sa ževraj oplácajú, kabína sa už teraz teší na magnetky a pohľadnice z Lietavskej Lúčky.

Spartak aj po zimnom odchode sťahovavých vtákov dlho živil šancu na postup, ale akonáhle prišiel zápas proti papierovo slabšiemu súperovi, zhorel.  Internety sa smiali, manažéri klubov v TOP 6 plačú. Kto im teraz bude plniť pokladne a sektory hostí? Jediná šanca, ako si zase pokaziť leto cestovaním po zabudnutých európskych krajinách tak vedie cez Slovnaft Cup. Škoda, že zrušili Intertoto Cup.

Na Trenčín sme už nejak zabudli, nebyť odpočívadla na D1. Kedysi to bol klub, ktorý dominoval v lige aj pohári, dnes má problém neurobiť si hanbu. Cifranič je na prášky, jeho import na ihrisku ako keby nemal motiváciu predať sa naspäť do Beneluxu. Aspoň začali vedľa štadióna stavať nejakú budovu. Možno to bude benzínka, možno tribúna nového štadióna.

V Podbrezovej začal v zime pekný projekt, z ktorého by mal veľkú radosť Michael Jackson. Do klubu má dokonca záujem sponzorsky vstúpiť aj Konferencia biskupov Slovenska. Stávka na mládež v strede Slovenska sa môže klubu naozaj vyplatiť. Ale nie tento rok.

Senica, alebo Moravce? Súboj titanov našich trávnikov. Mužstvo, ktoré sa rozhodlo dať šancu utrápenej Venezuele a dať jej utečencom prácu proti mužstvu, ktoré dá už šancu hocikomu, kto sa objaví ráno na tréningu. Tento rok to bude podľa mňa už konečne mužstvo od rýchlostnej cesty R1, kto sa s ligou rozlúči.

V skratke

  • Slovan bude majster, ale bez prehry to nedá
  • Šporar najlepší strelec ligy, v kanadskom bodovaní prekoná volebný výsledok Martina Daňa
  • Dunajská so Žilinou si vybojujú Európsku ligu v tomto poradí
  • ViOn vypadne
  • VAR tu najbližích 5 rokov mať nebudeme, budeme radi ak bude mať každé mužstvo v lige normálny štadión.
  • Finále Slovnaft Cupu bude medzi Žilinou a Trnavou