Pondelok, 22. júl 2024

Pokazený VAR, červená pre Luiza a vtipy na úkor fanúšikov City. Premier League je späť

SITA/Laurence Griffiths

Sto dní trvalo futbalové utrpenie. Jasné, mali sme oveľa, oveľa dôležitejšie veci na mysli, ako dvakrát jedenásť chlapov naháňajúcich loptu po tráve. Ale aj tak. Dlho bolo.

Návratu najlepšej svetovej futbalovej ligy sme sa nevedeli dočkať. Nielen my, fanúšikovia na celom svete. Od Ulánbátaru po Acapulco. Od Johannesburgu po Trondheim. A práve v Nórsku sa nevedeli dočkať najviac. Dôkazom je #ČoTiŠibe televízne promo k návratu futbalu v Anglicku.

Prvý zápas, prvá kríza VAR

Keď ste sa už dosmiali, alebo prestali krútiť neveriacky hlavou, pome na pažiť. V Aston Ville privítali Sheffield United a v otváracom zápase po reštarte diváci gól nevideli. Vlastne, videli. Nevidel ho len VAR.

Brankárovi domácich prepadla jedna lopta vo výskoku medzi rukami na hrudník a pri cúvaní sa zastavil až o bránkovú tyč a sieť. Zo všetkých uhlov pohľadu sa zdalo, že plný obsah lopty musí byť za čiarou. No, nemusí. Video systém ani bránková technológia nič nesignalizovali.

Preto sa okamžite spustila vlna vtipov (a určite aj protestov fanúšikov Sheffieldu). Góly vraj po novom budú platiť len ak lopta dodrží bezpečný odstup dva metre od bránkovej čiary.

City – Arsenal 3:0

Šlágrom prvého večera bol zápas majstra a jeho učňa. Pep Guardiola vychoval Mikaela Artetu ako svojho asistenta, no ten aktuálne už ako hlavný trénuje Arsenal. Nezačal tam zle. Atraktívny duel si pozreli diváci na celom svete, okrem štadiónu Etihad. Tam prístup nemali.

Páčilo sa mi, ako boli prekryté tribúny, ktoré zaberala pri väčšine hlavných záberov kamera. Takto získaný reklamný priestor síce výnosy zo vstupného nevynahradí, esteticky je to ale príjemnejšie, ako pozerať sa na prázdne sedačky.

Za bránky nainštalovali veľké kamery, kde sa mohli na futbal “pozerať” fanúšikovia cez Zoom. To je tá aplikácia, cez ktorú ste sa počas korony hlásili do roboty na porady. Ako to už na Etihad býva, ani nový sektor nebol vypredaný.

Čo už. Mohli ponúknuť spodný rad priaznivcom Arsenalu. Určite by sa našli aj Slováci, čo by sa radi dostali na štadión aspoň takto.

“Hviezda” zápasu, David Luiz

Zápas rozhodol David Luiz. Obranca Arsenalu nonšalantne spracoval prihrávku na gólový volej pre Raheema Sterliga v prvom polčase. V druhom ho pre zmenu fauloval v šestnástke a dostal červenú kartu. Bryune premenil penaltu a City vyhrávalo 2:0.

David Luiz prebral po zápase zodpovednosť za prehru a povedal, že v klube chce zostať, aj keď sa mu končí kontrakt. Na internete som sa dočítal, že konšpiračná teória, že je tajným agentom Chelsea v tyle nepriateľa nie je ani zďaleka najbláznivejšou v roku 2020. Nie je to pravda, ale mohla by byť.

Nech je ako chce, Premier league je späť. Pozerá sa na ňu čudne, diváci chýbajú a budú chýbať možno aj pol roka, alebo rok. Zvykneme si. Radšej na to, ako na dlhé dni, večery a víkendy bez futbalu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera