Piatok, 24. máj 2024

Poľsko postihlo nešťastie a nevýrazný Lewandowski, píšu média

TASR TASR 14.06.2021
SITA/Evgenya Novozhenina/Pool via AP

Slovenskí futbalisti zvíťazili v otváracom zápase E-skupiny majstrovstiev Európy v Petrohrade nad oslabeným Poľskom 2:1. Mužstvo trénera Štefana Tarkoviča sa najbližšie stretne so Švédskom v piatok 18. júna o 15.00 h opäť na Štadióne Krestovskij.

Ohlasy médií po pondelkovom víťaznom zápase E-skupiny EURO 2020.

Neboli favoriti

iDnes.cz (ČR):Neboli favoriti, i tak si zo svojho prvého duelu na EURO nesú futbalisti Slovenska tri body. Zaskočili Poľsko a nad súperom, ktorý dohrával záverečnú polhodinu v desiatich, zvíťazili 2:1. Že museli Poliaci doťahovať, bolo prekvapenie. Na papieri boli favoriti a svoju rolu potvrdzovali. Držali loptu, kombinovali, určovali tempo hry. O hodinu neskôr razom hrali v oslabení a zúfalo sa tlačili dopredu, aby zo svojho vstupu do turnaja vyťažili aspoň niečo. Neúspešne.
      
sport.cz (ČR):Senzácia! Slovensko si na EURO vyšliaplo na favorita. Slovensko, ktoré pred piatimi rokmi pri premiérovej účasti na európskom šampionáte prešlo do osemfinále, potvrdilo, že sa mu proti Poľsku darí. Pred výkopom tomuto súperovi nepodľahlo v štyroch z posledných piatich zápasov. Teraz bilanciu ešte vylepšilo.

DPA (Nem.): “Najlepší hráč sveta Robert Lewandowski opäť prežíva trpké sklamanie s poľským národným tímom na veľkom turnaji. Tím okolo kanoniera prehral v pondelok s outsidermi zo Slovenska 1:2 a pred ďalším zápasom so Španielskom je pod veľkým tlakom.”
      
BBC Sport (V.Brit.):Slovensko dosiahlo šokujúce víťazstvo nad oslabeným Poľskom vo svojom otváracom zápase na ME. Dobrá prízemná strela Škriniara zabezpečila tri body Slovensku, krajine na 36. mieste svetového rebríčka.”
      
Gazeta Wyborcza (Poľ.):Poľsko už nemôže postihnúť ďalšie nešťastie. Vlastný gól, červená karta, nevýrazný Robert Lewandowski. Ak by niekto chcel vedieť, ako nezačať majstrovstvá Európy, tu má návod.”
      
Przeglad Sportowy (Poľ.): “Poliaci prehrali so Slovenskom, ktoré malo byť najľahšie zdolateľné. Tímoví lídri, na čele s Grzegorzom Krychowiakom, kompletne zlyhali. Všetky obavy, ktoré sme mali na ME, sa potvrdili.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera