Piatok, 17. máj 2024

Pomaly štyridsiatnik v drese Rangers predviedol zákrok kola v Európskej lige. Pražskú Spartu poslal do nižšej súťaže

SITA/AP Photo/Scott Heppell

Prehra o gól by Spartu Praha udržala v Európskej lige v hre o postup. Proti bol brankár Glasgow Rangers Allan McGregor, ktorý vytiahol tri minúty pred koncom duelu dôležitý zákrok. Dvojzákrok!

Extratrieda

Má tridsaťdeväť rokov a stále patrí medzi extratriedu. Po rohovej štandardnej situácii sa priestor pred brankárom prehustil. Krejčí, skvelý hlavičkár, mieril správne do protipohybu, čo McGregor prečítal a reflexívne loptu vyrazil. Následne dorážal Pulkrab a brankár v kľaku natiahol svoju ľavú nohu a loptu z čiary opäť vykopol do bezpečia.

Vlastný gól

Sparta si zostup do nižšej futbalovej súťaže zapríčinila sama po hrúbke stopéra Filipa Panáka, ktorý pri rozohrávke cez vlastné pásmo loptu málo nadvihol. Naservíroval ju priamo na hlavu Morelosa, ktorý ju pohodlne ťukol do prázdnej brány.

Bola to rana, po ktorej sa Sparťania už nespamätali. Zúfalému Panákovi pomáhali na nohy spoluhráči.

Po prehre 0:2 Spartu Praha čaká už len Konferenčná liga, o ktorú zabojuje o dva týždne v priamom duely s Brondby Kodaň.  

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera