Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – A do P…etržalky!

Foto: Facebook/MFKZemplinMichalovce

Je rozhodnuté, v Európe sa okrem Slovana s Ružomberkom predstaví DAC s Trnavou. Žilina si to doma v Trenčíne v poslednom zápase nepostrážila a tak tabuľka ligy kopíruje výsledky Finstatu. Víkend bez prehry má za sebou Ján Kozák mladší a to len vďaka tomu, že ho v týždni pri kormidle vymenil Gergely Geri. Ten dokázal doma poraziť Michalovce, ktoré si to v baráži o Niké ligu rozdajú s Prešovom z Petržalky. Mužstvo z najväčšieho sídliska na Slovensku predviedlo na jar stíhaciu jazdu a Prešov tak získal čas dostavať štadión..

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 2:3, 1425 divákov

Zápas o všetko jednoznačne chceš hrať na neutrálnej pôde, ešte bližšie k mestu súpera. Šošoni už vopred vedeli, že kvôli rekonštrukcií hracej plochy, ktorá sa inak udeje aj v Trenčíne, odohrajú posledný ligový zápas práve v meste Stanley cupu. Aby tam dotiahli fanúšikov, ktorí na nich nechodia ani doma, ponúkli im napríklad lístky a vlak zadarmo. S plyšovým šošonom. Vlak smerujúci zo Žiliny, to je mokrý sen Tomáša Tarabu. Už nech to len hudobný zbor Kotlebianka zhudobní.

Silnú prítomnosť na tribúnach tak mali hostia, ktorí si prišli za víťazstvom. Vyzeral tak už aj úvod zápasu, ale zrazu sa pred Popovicom ocitol Iľko a Xiscovi nebolo všetko jedno. Žilina mohla ešte do polčasu klepnúť DAC druhýkrát po prstoch, ale nestalo sa a pykala v tom druhom. Ono sa hovorí, nastúpiť a zachytiť úvod. Hosťom stačilo šesť minút, menovite Trusovi. Najprv hokejovo nasmeroval Hercovu strelu, potom napodobnil Iľkov nájazd. A keď Ivanovi Kružliakovi VAR poradil penaltu, tešil sa Trusa z hetriku a postupu DAC do Európy. Tam zatiaľ vždy vydržal kratšie ako najlacnejšia diaľničná známka, ale zatial tešík.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 5:0, 5888 divákov

Spartak mal všetko vo svojich rukách. Stačilo mu doma poraziť Podbrezovú a robil pre to všetko. Párky zadarmo to síce neboli, ale nápoje za euro, deti zadarmo, vonné stromčeky do auta s podpismi Savvidisa a Lovata a súper, ktorému znovu Spartak neprejavil rešpekt. Podbrezová síce pred týždňom porazila Slovan, ale do Trnavy si chlapci z Horehronia vybehli iba na rínek nakúpiť tekvicové semiačka. Ale nakoniec im ich všetky vylúskal Spartak.

Ak by ÚLK chcela niekomu venovať cenu Fair Play Peťa Čogleya, nominoval by som Kuba Paura. Chalan, odpísaný už viackrát ako firemná tlačiareň, vždy keď nastúpil dral trávnik a členky súperov. Mohol hrať urazeného, ale ukázal obrovský charakter. V zápase o všetko bol útočníkom číslo 1 a bol pri všetkom dôležitom. Pri prvých dvoch góloch Oforiho asistoval, tretí sám dal. Exhibíciu dokončili Daniel s Poznarom a Podbrezová bude mať v Trnave podľa všetkého dvere vždy otvorené. Mišo letí na dovolenku vylepšiť opálenie a potom aj Spartak čakajú prestupové kolotoče.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:1, 9028 divákov

Neexistujúci slovenský superpohár odohral majster s víťazom pohára. Zápas otvorila slávnostným výkopom Peťka Vlhová a ukončila peťka gólová v sieti Fruhwalda. Pred výkopom sa klub rozlúčil s Križanom a ako sa hovorí v belasom podcaste, aj Risvansom. Tomu nemožno vzhľadom na počet minút poďakovať za odvedené služby, tak aspoň ďakujeme za odvedené platby do sociálky a zdravotky. Naopak, nové zmluvy podpísali opory ako malý Vlado a veľký Kuco. Slovan si uplatnil opcie na Strelca s Toličom, v klube pokračuje aj Bajrič s Pauschekom. Domov do Belehradu si jeseň života odchádza užiť Borjan..

V úvode zápasu absolvoval pohovor do Slovana brankár hostí Fruhwald, ktorý vychytal Tigrana, aj Strelca. Na Kašiovu hlavu už bol krátky a pri prihrávke Toliča na Strelca si tiež len povzdychol. Ruža trocha ožila po góle Luterána a tyčke od Chriena, ale za titul kráľa strelcov sú tiež fajn odmeny, tak to Tigran potiahol z vlastnej polovice, zasekol a obalil ako v trojobale. Novú zmluvu oslávil gólom spoza vápna Tolič a po peknom brejku aj Jardo Z, ktorý na jej predĺženie len čaká. 

FC Košice – MFK Zemplín Michalovce 2:0, 6126 divákov

Ak by mal Paľo Habera čas, v sobotu priletí vrtuľníkom do Košickej futbalovej Steel arény osláviť víťazstvo VSS. Vo východoslovenskom derby ostali Franzovi len oči pre plač a k nim týždeň navyše strávený na Slovensku kvôli baráži s Petržalkou, ktorú musia Michalovce v dvojzápase prekonať. Košice vstali na poslednú chvíľu z popola a utiekli nie že hrobárovi z lopaty. Hrobár už dopíjal piate pivo a mal porobené.

Zaplnený štadión hnal domácich a do histórie klubu sa zapíšu tri mená. Obounet, ktorý si prebral loptu a naservíroval Galovičovi. Tým tretím je Innocenti, ktorý sa tak vykúpil zo všetkého, čo počas sezóny dokazoval. Medzi prvým a druhým gólom Košíc sa zastreľovali hráči hostí. Ale robili to tak, že z toho mal chuť zastreliť sa aj Franz. Baráž by ale Michalovce mali zvládnuť, Petržalka hrá prvý zápas doma a aj to len v Senci.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 2:2, 893 divákov

Svoje predsezónne turné začali dva kluby, ktorým o nič nešlo, na svojom tréningovom kempe v Bystrici. Najviac v zápase zaujal hobby meteorológov dážď a súboj o prvé miesto v tabuľke strelcov. Polievka na diaľku bojoval s Tigranom a Strelcom, postupne sa do súboja priplichtil aj Trusa. Na tri metre od seba mal zase Rymarenka. Dramatické, ako keď Pyco pokladal ruku na rameno vo finále Superstar.

Ak to bol Robov posledný zápas za Duklu, rozlúčil sa s bilanciou 1+1, zdieľaným prvým miestom v tabuľke strelcov a remízou proti Skalici. Inak to bol zápas ako na webkamere z tureckého hotelového areálu. Góly pekné, tri spoza šestnástky a dva stratené body, ktoré vlastne nikomu nemôžu chýbať. 

ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 2:2, 263 divákov

Aj ViOn odohral svoj posledný zápas na neutrálnej pôde. V Žiari nad Hronom, teda Pohroní, teda Dolnej Ždani. ViOn Zlaté Moravce, Vráble. Tam poslať doporučený list, to musí byť radosť. Trenčanov dejisko nezmiatlo a dopriali svojmu top kanonierovi dvojcíferný zápis.

Dvanásť bodov je krásny súčet na to, čo mal klub na konte ešte vo februári. Aj tento zápas dokázal, že ViOn len zle načasoval formu a na leto by bol pripravený získavať body. Brenkus sa potešil po faule Kmeťa na Nonikašviliho. Gruzínec sa v druhom polčase rozlúčil s Niké ligou exportným gólom. Obidva góly ViOnu boli popretkávané dorážačkami od Kupusoviča. Desať gólov z 12-tisíc šancí je slušná úspešnosť. Sezóna, na ktorú budú chcieť v Trenčíne zabudnúť je tak za nami.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera