Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Aďo nebol Ščasný

FOTO TASR - Edmund Örzsik

Slovan si už vopred svoj zápas s Ružomberkom odložil, aby sa mohol koncentrovať na odvetu proti Limassolu a tak je naša liga už druhý víkend bez majstra. Nejdem radšej ani otvárať juniorov Instagram, tam to musí teraz horieť, keď má toľko voľného času. Na infarkt boli tento víkend fanúšikovia v Dunajskej, góly z posledných minút rozhodli o bodoch v Podbrezovej a hlavne Žiline. Ľubomír Belko sa svojou gólovou prihrávkou priblížil v produktivite Chakvetadzemu.

FK DAC Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica 1:2, 5635 divákov

Tak dlho púšťaš hráča rok čo rok na hosťovanie, až ťa raz v jednom zápase doma o body oberie. Rabovačku v MOL Arene zastrešili v drese Dukly Banská Bystrica dvaja ex-domáci. Robo Polievka s Martinom Rymarenkom. Martina DAC 25 rokov po sebe posielal po hosťovaniach. Ten obehol Slovensko, že by mohol kandidovať naraz na prezidenta a primátora desiatich obcí. Toto leto sa už ale pravdepodobne usadil a Dukla jeho príchodom dobre urobila.

DAC doplatil na takzvaný žitnoostrovský týždeň. To je taký, v ktorom v Slovnaft Cupe porazíš obec, ktorá leží desať minút cesty na vodnom bicykli, aby si potom cez víkend doma prehral v lige. Aďovi v zápase chýbala vodcovská osobnosť, ktorá ihrisko opustila tesne pred slávnostným výkopom. Rozlúčiť sa prišiel Kalmár. Dukla prišla dobre pripravená na svojho súpera. Ščasní mohli ísť jej hráči už do polčasovej šatne, ale ešte nejaký ten víkend potrvá, kým začne Polievka premieňať aj penalty. Zásluhu na nej mal faulovaný Rymarenko a faulujúci Risvanis. A keď v druhom polčase otvoril skóre hráč s najkrajším obočím v lige, Gavrič, už to vyzeralo na záchranu pre žlto-modrý klub. Ale ako hovorí Ivan Buchinger, nie tak bolo. Robo Polievka najprv poslal Káčera naspäť do Plzne a našiel Rymarenka a tá Pintova malá domov medzi dvoch stopérov raz vojde do učebníc elektronickej ceruzky. Laco Borbély by z nej urobil grécky epos.

MŠK Žilina – ViOn Zlaté Moravce 3:2, 1419 divákov

Rozhodcovia vedia, že keď pískajú zápasy v Žiline, treba si brať na zapisovanie gólov A4-kový linajkový zošit. Ale to, čo sa tam udialo v sobotu, to bola čistá fantasmagória. ViOn dlho ašpiroval na prvú ligovú výhru. Kajo Mondek porobil saltá ako pri pohovore do cirkusu, ale prílišná obava o body nakoniec hostí stála body. Okej, trochu tomu dopomohol Belkov šikovný odkop.

Kajo Mondek je džentlmen. Obetoval sa a v prvom polčase hral na strane, kde svietilo slnko. Odmenou mu boli dve takmer podobné akcie. Raz zasekol okolo obrancu a s tečom prekonal Belka. A keď si všimol, že brankár domácich má prechodný pobyt päť metrov pred čiarou, z druhej akcie ho ukážkovo preloboval. Lenže Žilina doma neprestáva hrať a využila fakt, že sa hostia v druhom polčase až príliš zamerali na ubránenie stavu 2:1. Kopas vyrovnal tradične bombou a v nadstavenom čase mohlo spadnúť ešte ďalších päť gólov. Do brejku sa v 97-tej minúte rútil ViOn, ale Belko stál tam, kde väčšinou stopéri a svojim výkopom načapoval na víťazný gól Bilemu.

FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 2:2,  1713 divákov

Čo viac si človek môže priať. Obaja tréneri po zápase s remízou spokojní ako Mazurek so Sujom, keď do mailu, ktorý im spravuje Mizík, dostanú zľavový kód na proteín. Podbrezová sa chcela revanšovať za prehru v Trnave, Trenčín potvrdiť, že v tejto sezóne je to naozaj iné mužstvo. Aby aj nie, keď našli svoj talizman. Volá sa Kelvin Pires a mužstvu nosí najviac šťastia, ak sedí na lavičke.

V prvom polčase najskôr udrelo krupobitie, potom Rahim Ibrahim. Našťastie nie Maiga. Ale Podbrezová má Kováčika, ktorý využil naozaj decentné bránenie obrany Trenčína. Narozdiel od svojho menovca, ktorý si momentálne užíva zaslúžený osemročný odpočinok, je pomerne produktívny. Nástup do druhého polčasu Trenčania prespali ako z reklamy na Dormeoc, Kabongo našiel voľného Sanusiho a ten už to nemal problém za Vozinhu upratať. Podbrezová mala asi päť jasných gólových šancí na to, aby zápas uzavrela. Vyšlo to nakoniec až Marekovi Bartošovi, ale bohužiaľ do zlej brány.

MFK Skalica – FC Spartak Trnava 0:0, 3000 divákov

Yan Yao má superschopnosť. V zápasoch proti Trnave sa každých 17 minút zmení na Luisa Figa. Prezradí ho až kvalita finálnej prihrávky. Proti bývalému klubu a kamarátovi na lavičke sa predstavil aj Jano Vlasko, ale najväčším hrdinom zápasu bol štvrtý rozhodca, ktorý nadstavil spolu iba štyri minúty. Ak by sa dalo z oboch polčasov radšej ubrať, pomohol by celej spoločnosti.

Spartak priebežne prestriedaval počas celého druhého polčasu, výsledkom ale bolo iba obliehanie šestnástky domáceho mužstva. A teda repríza toho, čo sa mu nepodarilo proti Dnipru. Keď už sa s loptou dostal do šestnástky, zase ju vrátil naspäť. Pozitívom je, že Bainovič so Štefánikom nezahrali horšie ako v stredu, ale to ani nedá, pokiaľ vám zdravotný stav dovolí chodiť. Do hry poslal Gašparík aj Kuba Paura, ale ten zápas bol tak upracovaný, že budem mať do stredy svalovicu.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Košice 0:2, 2074 divákov

Mizéria Michaloviec pokračuje, Košice si vydýchli. Nováčik konečne v lige narazil na súpera, na ktorom si pochutil. Anton Šoltis góly svojho mužstva prijal s ľadovým kľudom a neoslavoval ich. Pochopiteľne. Nikdy nevie, kedy sa do klubu bude musieť vrátiť. Ono sa ten futbal inak robí, keď máte mužstvo už od leta pokope a nečakáte posily ešte aj na Dušičky.

Z výkonu Michaloviec ťažko niečo vypichnúť. Hráči domácich ukázali pomerne dobrý beh vzad a povestnú slovenskú pohostinnosť. Košice si toľko ofenzívnych šancí nevypracujú ani na tréningu. Skóre otvoril Žan Klód Medved a pri druhom góle hostí zaplakal hromadne celý fanklub defenzívneho futbalu. Takto sa nebráni ani na hodovej zábave. Domáce, inak pomerne pekne zaplnené hľadisko, bolo nakoniec rado, že to skončilo len 0:2 a domov sa išlo už po tme.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera