Štvrtok, 18. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Aj Múdry schybí pokračuje

FOTO TASR - LukṚ Grinaj

Peter Struhár zažil celkom zaujímavý asociačný termín. Pred dvoma týždňami si po telefóne zahral Aj Múdry schybí, za čo mu síce Ivan Gauád potriasol pravicou, ale DK SFZ ho odmenila trestom na jeden zápas a prepadnutím voľných minút v mobilnom paušále. Čakanie si Peťo spestril hlasovaním v ankete o najlepšieho trénera, kde dal na druhé miesto samého seba. Akože v pohode, ale to je asi ako si lajkovať vlastné fotky. Celé to zakončil zápas v Michalovciach, kde jeho mužstvo prišlo o dva body gólom v poslednej minúte nadstaveného času.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:0, 9677 divákov

Dilema pre fanúšika Spartaka. Ak by porazil Slovan, titul má DAC už takmer vo vrecku. Na druhej strane, prehrať doma derby, to je také, no. Tento hlavolam nakoniec vyriešili priamo hráči na ihrisku. Slovanisti do zápasu nastúpili v ibalginovej sade dresov, ako keby chceli divákom naznačiť, že táto ružová tabletka bude viac ako potrebná.

Neviem, či sa dá v zápase nájsť jedna normálna strela na bránu. Možno, keby Taiwoo nevymietol holubom dvojizbáky pod strechou štadióna. Spartak nechcel robiť chyby ako v poslednom derby a púšťať Slovan do otvorenej obrany. Slovan chcel byť aktívny, ale narazil na súpera, ktorému sa chcelo behať a hrať agresívne. Snaha a nasadenie sa hráčom odoprieť nedá, ale v ofenzívne to bolo na zaplakanie. Dobre, že sa to hralo v nedeľu a komunálny odpad, ktorý ponúkli obidve strany, sa odváža v pondelok. Ak by malo pondelkové ráno tvár, vyzerala by nejak takto. Pozitívom je, že vo finále pohára to nemôže byť horšie.

FK DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina 1:0, 5768 divákov

Herný prejav z derby zobrali ako hodenú rukavicu aktéri zápasu na Žitnom ostrove. Ten sa začal až o 19.30, aby klub vyšiel v ústrety všetkým, ktorí nechcú doma povinne pozerať Let’s Dance. V 14. minúte zažili domáci diváci zaujímavý pocit. Leitner stratil loptu, Krstovičovu strelu ešte Slávik chytil, ale z dorážky strelil víťazný gól Ramadan, ktorého pri strele ešte stihol pozdraviť Leitner. Krstovič išiel zranený dole hneď po góle, Ramadan cez polčas.

V týždni DAC podpísal zmluvy s Petrášom a Mirom Káčerom, na ktorého si Guľa uplatnil adopciu. Či ostali po tomto zápase na Žitnom ostrove aj iní Žilinčania sa mi zistiť nepodarilo. DAC odohral profesorský zápas. Hostí nechal hrať sa s loptou v detskom kútiku so snahou uzavrieť zápas z brejku v druhom polčase. Lenže nema Krstovič, nema gola. Pri druhom polčase by sa výborne žehlilo, do hry sa dostal napríklad aj taký Niarchos, ktorého príchod do klubu snáď raz pochopíme.

ViOn Zlaté Moravce – MFK Skalica 0:0, 701 divákov

Už je to jasné, ViOn by dokázal remizovať aj v tehotenskom teste. Mužstvo Ivana Gauáda síce 10 zápasov po sebe nevyhralo, ale aspoň si pri R1 môžu povedať, že remízami tešia tipérov. Národná diaľničná zvažuje, že rýchlostnú cestu premenuje na RX. V piatkovej predohrávke si mužstvá pripravili pre ľudí, ktorým ligový futbal chýbal, parádne predjedlo. Šunkovú rolku s chrenom bez šunky. Skalica má aspoň výhovorku, jej lavička vyzerala ako prvá trieda na miestenky, kopa voľného miesta, ktoré nemal kto zaplniť.

Napriek tomu boli hostia od úvodu lepší. Jano Vlasko, ktorému nikto nepovie inak ako Zizou z Kríčka, sa bavil futbalom, ale Yao, Haša, ani Morong nedotiahli svoje šance. Potom sa hosťom zranil Hurtado a obraz zápasu sa zmenil. Obrovskú šancu zahodil vo svojom milióntom zápase Tomáš Ďubek, keď si krásne nabehol na Modenkov lob a trafil brvno. V druhom polčase pokračovalo ostreľovanie brankárov strelami krátkeho doletu, ale blížiacu sa remízu už nedokázal nikto odvrátiť.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 3:1, 2612 divákov

Vynikajúci zápas sa stal Na Štiavničkách. Dukle sa už uzdravil Mišo Faško a na ihrisku sa teda stretlo ofenzívne trio Faško – Polievka – Rymarenko, ktorí deptali obranu hostí od prvého do posledného hvizdu. Nakoniec si každý z nich pripísal na svoje konto po góle, pričom Polievka mohol skončiť aj s hetrikom.

Je neuveriteľné s akou ľahkosťou rieši Dukla prechod do útoku a hru na polovici súpera. Robo Polievka pôsobí pri obrancoch súperov ako keby si prišiel Luka Modrič pinknúť partičku so zmrzlinármi. Skóre mal otvoriť hosťujúci Špyrka, jeho bomba sa odrazila od brvna veľmi pravdepodobne za bránkovú čiaru a von. Na druhej strane projektil Miša Faška preletel za Ludhu a to, ako si Polievka potom povodil obrancov Podbrezovej, k tomu si len sadnúť s krémešom v ruke a pozerať sa. Pavúk vykresal iskierku nádeje, ale Dukla bola celý zápas ofenzívnejšia a aktívnejšia, čo len potvrdil Rymarenko.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 2:2, 448 divákov

Na nepooranej pôde v Michalovciach sme konečne videli gól, miestni veriaci tak majú nové pútnické miesto. Navyše je to miesto zázračné, pretože kto ho navštívi, je vďaka nemenovanému sponzorovi v hre o 100 eur. A kto si tam odsedel prvý polčas, videl letecký tréning Benjiho Száraza. Ten sa rozhodol v prvom polčase dať svojmu mužstvu nádej, aby to v tom druhom o to viac bolelo.

Zápas nakoniec rozhodli futbalisti z lavičky. Jánošik ani nevedel, ako sa dostal k lopte po zlom odkope Fruhwalda. Pravdepodobne prvá strela domácich a gól. Lenže rovnaké eso z rukáva vytiahol aj Struhár. Samo Šefčík najprv dorazil Madleňákov pas, aby potom z priameho kopu urobil zo Száraza Chovana. Keď už to vyzeralo, že to hosťujúci sypači ukopú, dostal sa k lopte znovu Jánošík. A ten bohatým zobral, lebo tak to má v popise práce.

MFK Liptovský Mikuláš – AS Trenčín 0:2, 221 divákov

Franz je naspäť. Najlepšie nemecky hovoriaci Čech sa vrátil do slovenskej ligy a rozhodol sa pomôcť Trenčínu v jeho boji o udržanie sa v lige. Hneď na úvod dostal asi najlepšieho možného súpera. Hráči Liptovského Mikuláša už ani veľmi neveria v baráž a podľa výkonu si aj cez polčas rozposielajú životopisy.

Filip Bainovič je hrdinom, ktorého Trenčín potrebuje a o ktorom sa veľa nehovorí. Kapitán hostí vybavil obidva góly a veľmi dôležité tri body. Franz Straka dal v bránke šancu Kukučkovi, ktorý sa klubu za to, že ho nechal fermentovať na lavičke, odvďačil chytenou penaltou Rišovi Bartošovi za stavu 0:1. V drese Trenčína nastúpil aj Azango a Mišovi Gašparíkovi sa pri pohľade na jeho hru z magnetickej tabule odlepoval  Alex Iván s Dyjanom Azevedom.