Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Ako sa do hory volá, tak sa z nej Vozinha

FOTO: Facebook.com/mfkduklabb

No čo, tešíme sa na semifinále Slovnaft cupu? Dúfam, že ste si stihli nahodiť dovolenku, aby ste si ho aspoň v telke mohli pozrieť. Prvé zápasy semifinále sa totiž hrajú v divácky atraktívnom čase, teda 15:30 a 16:00. Ale aspoň sme vyšli v ústrety diváčkam Dámskeho klubu, ktoré môžu plynulo prepnúť, 5,8% nezamestnaných Slovákov a fanúšikom hokejovej extraligy, ktorá dostala v telke prednosť. 

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:0, 6513 divákov

Veľkonočná atmosféra prilákala na štadión Antona Malatinského pomerne v pohode návštevu na to, že už sa už len predstiera boj o druhé a tretie miesto. Mužstvá na ihrisko nastúpili za doprovodu detí v krojoch a podľa prvopolčasového výkonu MŠK sa niektorým z nich podarilo zamiešať do mužstvá hostí. Tí síce začali dobre, ale potom boli veľmi prekvapení z dôrazu Trnavy. Naozaj nečakané, ak je v strede zálohy Zeljkovič s Procházkom, inak najlepším hráčom zápasu. Trnave patril zvyšok polčasu a po odrážačke strelil jediný gól Azangol. Iľko mohol do polčasu asi z jedinej poriadnej šance hostí vyrovnať, ale Takáč stále drží čisté konto. 

Jaroslav Hynek na tlačovke prezradil, že cez polčas bola v kabíne hostí búrka. Verme, že nikoho neprehnalo zo šalátu. Hostia po nej nastúpili ofenzívne naladení, Spartak stiahnutý až k fanshopu. Lenže defenzíva mu funguje veľmi dobre a Žilinu takmer k ničomu poriadnemu nepustil. Ak by druhý polčas sponzoroval Pankreolan forte, mohli by sme povedať že to vyzeralo ako boj pečienky s veľkonočným obedom u babky. Gašparík postupne sťahoval svoje esá pred zápasom s Podbrezovou. Nadšený bol hlavne Ofori, ktorý vyzeral ako Šutaj Eštok, keď ho stiahli z koncertu No Name na Pelleho tlačovku.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 2:1, 2836 divákov

Pomsta za vyradenie z pohára belasým vyšla. V zostave už s Gruzíncami, ktorí oslávili historický postup na EURO, ale bez Gersona, ktorý sa už pravdepodobne najlepším strelcom ligy nestane. Ak nezapočítame aj facky strelené priateľke doma. Od súdu dostal rok a pol s podmienkou a dresy s jeho menom nový fanklub vyrábať ani nemusí. Je totiž viac ako pravdepodobné, že ich nebude mať kto podpísať. Zápasy po repre pauze sú inak také, že človek nikdy nevie, ako bude mužstvo vyzerať. Weiss mal na tréningu osem hráčov, to mohli hrať tak Človeče nezlob se a na ihrisku to podľa toho aj vyzeralo.

Prvý polčas bol o Toličovi, ktorý sa stále snaží dokázať, že má zmysel kvôli nemu hrať inak. Tehelné pole ale potešil až David Strelec, ktorý je späť. Lenže Podbrezová sa nevzdáva a posilnená spomienkou na pohár do toho dupla. Na Slovensku nie je veľa mužstiev, ktoré by dokázalo Slovanu prevetrať obranu ako Boris Kollár internáty na Družbe. Sanusi krásne vyrovnal strelou, ktorú by Borjan nechytil ani keby mal o 30 rokov menej a už by z toho bola remíza, ak by sa Nino Marcelli nepohral s Kováčikom.

MFK Ružomberok – FK DAC Dunajská Streda 1:1, 1613 divákov

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Fanúšikovia zo Žitného ostrova si urobili výlet na mrazivý sever, aby videli ako ich mužstvo príde o dva body. Človek nemusí byť taktický génius, aby vedel, čo od mužstva trénera Smetanu čakať. Hostia ale do zápasu vhupli vo veľkom štýle a Ťapaja obliehali ako v lete Balatón. Ružomberská pasca však zaklapla aj tentokrát.

Kone sa potešil z gólu po penalte, keď predtým rukou zahral Selecký, ale Smetanovi vyšiel ťah so žolíkom z lavičky. To už keď aj Laco Molnár, ktorý by aj kvapôčkovú infekciu okomentoval slovami – To mal chytiť, uzná, že gól bol nechytateľný, to už je niečo. Tučného priamy kop mohol Popovic iba vytiahnuť zo sita. To Ružomberok posmelilo, aj keď Goure nepremenil nájazd sám na brankára. Tučný ešte stihol dať lakeť Brunettimu a čudovať sa, prečo sa po bombe do spánkov váľa na zemi. VAR, červená a navretá krčná tepna celej domácej lavičky.

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 4:2, 2000 divákov

Výborný zápas videli diváci v Banskej Bystrici, kde otec učil Petra Pellegriniho štrikovať korbáče po slovensky a sestra mu požičala na Volvo a štvorizbák v Zuckermandli. Ale nie na každého je toto mesto tak štedré, takí Trenčania odišli domov so štvorkou. Aspoň Vozinhovi zápas vyšiel a je v každom highlighte.

Pritom úvod aký pekný. Artur Gajdoš poslal bio banán za Hrušku, pästičkou jeho technickú dokonalosť ocenil aj rozhodca Michal Smolák. Lenže pri dlhej lopte zobral Vozinha Hlinku na STKčku a z penalty sa Rymarenko dotiahol na gól k Polievkovi. Ešte do polčasu ukázal Vozinhovi prednú tyč Slebodník a v druhom polčase Kapverďan vybehol á la Borjan na Depetrisa. Pre Davida ľahký rébus ako pexeso pre štvorročných. AS znížil vďaka Emekovi, ktorý má v tejto sezóne viac gólov ako červených. Drámu však odmietol Rymarenko už svojim jedenástym gólom a s Polievkom je na čele tabuľky strelcov.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Košice 1:2, 1465 divákov

To už keď tréner mužstva, ktoré za 25 zápasov získa 5 bodov povie, že prvý polčas jeho tímu bol katastrofický, že by o ňom Christopher Nolan mohol natočiť oscarový film, to už je niečo ako tri hviezdičky od Pohlreicha, len úplne naopak. Ale pabodaj šťastia lavička, povedal si za prvú 45 minútovku Jano Kozák mladší ako jeho otec. Možno nebyť toho, jeho mužstvo nedokáže vyhrať ani na ViOne. Ale Moha už je podpísaný, tešia sa na východe krajiny.

Zyan Jones pekne našiel Medveda a ten z prvej ukázal, prečo ho kedysi skautské oddelenie Slovana odporučilo Ivanovi na Instagrame. ViOn bol ale biedny, nevedel si ani prihrať a Košiciam zápas veľmi uľahčoval. V druhom polčase dokonca domáci nepremenili pokutový kop. Faulovaný Tabatadze to kopol tak, že Dušan Uhrin zostarol a už si nebude písať za meno, že je mladší. Ešteže má ViOn Mareka Kuzmu, ktorý vyrovnal. Tri body pre hostí však vystrelil Petrák a väčšina jeho spoluhráčov sa tešila, ako keby mali na tikete Xko.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 0:0, 731 divákov

Ak by sa Franz zapojil na poslednú chvíľu do prezidentských volieb, minimálne by remizoval. Michalovce sú pod ním stále neporazené a definitivne sa tak zaradí do akadémie záchrany Ivana Galáda. V Skalici si podelili po bode s domácim MFK a už tradičným vetrom. 

Domáce mužstvo sa spoliehalo na to, že prvý polčas po vetre bude ich výhodou, ale opak bol pravdou a do zápasu vstúpili lepšie hostia. Gólovo sa však odmlčali napriek veľmi dobrým šanciam, rovnako tak delostrelci zo Skalice. Ivan Kružliak počkal 90 minút, spočítal, koľko hráčov zo štadióna odfúklo a ukončil tento bezvýznamný duel.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera