Pondelok, 18. marec 2024

Pondelkové Tréneroviny – Bol to štvrtok iný, bola to nedeľa

FOTO TASR - Erika Ďurčová

Gólovo tragické kolo nakoniec zachránila Kaprálik show v Žiline. Weiss síce postavil takmer najsilnejšiu zostavu, ale bola to oproti štvrtku iná emócia aj na ihrisku, aj na lavičke.

V Ružomberku sa pripravuje ďalší diel Fontány pre Zuzanu, Mikuláš zahodil dvojbodovú penaltu a DAC sa dostal na tri body za Slovan. Ešte jedno kolo, nejaká tá dohrávka a liga sa uloží na trojmesačný spánok. Akurát, keď Guľa načasoval formu.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 4:1, 3116 divákov

Slovan to vo štvrtok dokázal a naša liga bude mať na jar zástupcu v Európe. Z koeficientu si dostaviame diaľnice, dobudujeme nemocnice a ešte nám zostane. Pre ligu super správa, aj keď to so sebou nesie vedľajšie účinky. Toľko dokrútok s Ivanom Kmotríkom starším s IQOSkou v ruke nevidno ani na vianočnom večierku Grafobalu. Čavrič dokonca požiadal o slovenské občianstvo a možno pomôže repre. Hráč, ktorého pred štyrmi týždňami skoro poslali k pásu tlačiť krížovky do Slovenky. Akože áno, Calzona už nominoval Regáliho a Sama Mráza, ale tento ľud si už aj bez toho vytrpel dosť, nemyslíte?

Slovan cestoval vytriasť nohy na umelku do Žiliny, pre tipérov výborná šanca na jednotku do polčasu a dvojku na výsledok. Toto platilo aspoň do druhého Kaprálikovho gólu, ktorý si počas celého zápasu Lucasa Lovata otváral ako adventný kalendár. Brazílsky obranca horel ako Betlehemské svetlo a do polčasu bolo 3:0. Lebo on je dobrý chlapec, len mu moc nechutí to bránenie. Kaprálik nakoniec zo zápasu odišiel ako štvorgólový, Kankava zázračne bez dvoch červených a mladý Vlado po tom skopnutí odzadu bez žltej. Takýto výpadok sa ale dá pochopiť. Slovan vo štvrtok vyhral zápas sezóny, v nohách mali jeho hráči už asi 38 zápasov a možno si mysleli, že aj v Žiline im bude stačiť zabrať v druhom polčase. Ale das ist wenig, to je málo.

FK DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 1:0, 6625 divákov

Zápas tradične do hľadiska prilákal väčší počet fanúšikov oboch táborov a dlho to vyzeralo tak, že kamery radšej mohli miesto zápasu snímať fanúšikov. Len je škoda, že tým domácim v papiernictve zase raz predali dymovnice zlej farby. Človek si povie, že žltá a modrá, tam nie je čo pokaziť. Ale ako hovoria díleri z Dúbravky, varím, varím a nech robím, čo robím, vždy mi z toho vyjde piko.

Prvý polčas ťažko hodnotiť z futbalovej stránky. Spartak prišiel neprehrať, Dunajská sa nespotiť. Taký Martin Mikovič absolvoval v prvom polčase aspoň výborný kondičný tréning bez lopty. Spartak sa predstavil v nových dresoch a 87 minút to vyzeralo tak, že obrancovia dostali krátke nohavice aj s vreckami, z ktorých si po zápase vytrasú Krstoviča. Lenže v 76. minúte videl druhú žltú Savvidis, vďaka čomu síce môže budúci víkend skočiť domov do Solúna, ale DAC hostí definitívne zavrel na ich polovici. Začalo prituhovať a keď už to vyzeralo, že by to Spartak odbránil, objavil sa v šestnástke nemenovaný a hlavne nestrážený Černohorec, ktorý poslal jasný odkaz na Transfermarket. Spartak si body nezaslúžil už len za to, že Roman Procházka kope rohy ako na trojročného syna. DAC sa nakoniec aj vďaka prehre belasých stal víťazom kola.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 0:2, 2132 divákov

Dukla doma prehrala a Mišo Ščasný to znovu zhodnotil ako keby mu pred domom oškreli firemné auto. Po zápase, ktorý mal všetko okrem Polievkovho gólu. Fajnovo zapršalo, čo poteší hlavne hubárov z blízkeho okolia, videli sme penaltu, červenú kartu, gól zrušený VARom a pretrhnutú sériu Miša Faška.

Prvý polčas bol výborný so šancami na každej strane. Asi najkrajšiu mal Robo Polievka, ktorý si obranu povodil ako slepecký pes na prechode pre chodcov, vystrelil, dostal sa k odrazenej strele, ale proti bol Godál. To tak trochu smrdkalo penaltou. Tá sa však pískala na opačnej strane, keď Willwéber po dopade doskočil na Cobnanovu achilovku. Premenil ju Godál, ktorý sa dve minúty po zmene strán so zápasom rozlúčil a mal istotu, že neprechladne. Dukla sa v zápase nachvíľu potešila, keď Mišo Faško krásne skóroval. Gól aj oslávil a potom hodnú chvíľu čakal na to, kým mu ho VAR zruší pre Rymarenkov ofsajd. Podbrezová sa nestiahla, stále hrozila a po akcii Paráka Cobnan v ofsajde už nestál.

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce

Zápas sa nakoniec neodohral kvôli ekologickej katastrofe. Vyzerá to tak, že v šestnástke pri Tescu prasklo potrubie na vyhrievanie trávnika a na povrch sa dostala tekutina, ktorá by ohrozila zdravie hráčov. A možno to bola len žumpa, pretože podľa Mareka Ondrejku pracovníci inšpekcie životného prostredia neodobrali žiadnu vzorku. Rozbehnutý ViOn v tomto prípade žiada kontumáciu a voucher na ubytovanie v Bešeňovej pre celé mužstvo. Romana Tabak je už na ceste, položiť na miesto nešťastia sviečky a zapáliť umelé vence.

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 0:0, 1008 divákov

Iná katastrofa sa diala celých 90 minút na Záhorí. Keď nič iné, aspoň Boris Marhefka zaplnil zväzovú kasu za 7 žltých. Trochu podpriemer, ale nie je každý deň nedeľa. Michalovce si svoje najväčšie šance vypálili v prvých siedmich minútach, Skalica kontrovala po polhodine. Stará láska nehrdzavie. Yao odpustil Vlaskovi, že im to v posledných zápasoch neklapalo, urobil nábeh a hostia museli zachraňovať na bránkovej čiare.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – AS Trenčín 1:1, 421 divákov

Divácke návštevy v NTC začali odpočítavať počet dní do budúcoročných Vianoc. V zápase, v ktorom mohol a asi aj mal Mikuláš brať tri body. Ale keď zahodíš penaltu v poslednej minúte a tvoje mužstvo má v tabuľke deväť bodov, radšej nepočítaj s vianočnými odmenami.

Erik Jendrišek sa v zápase držal hesla trikrát a dosť. Prvé dve šance mu ešte Kukučka chytil, pri tretej to napálil pod brvno tak, že keby sa mladý Trenčan lopty dotkol, do konca života nechytí do ruky ani lyžičku. Erik síce gól z úcty voči svojmu bývalému klubu neoslávil, ale v klbku svojich spoluhráčov zo seba dal náklad, za ktorý by ani Marcel Merčiak nemusel hanbiť. Separ by mal texty na polovicu albumu, keby pozeral ligu. Povedzme, že Erikovi odľahlo. Za Trenčín vyrovnal Witan, čo zase znamená jediné. Porobí si z toho minimálne štyri zostrihy na Instagram a bude zľavový kód na kolagén. Pri zahodenej penalte Václavíka podržal faulujúceho Piresa Kukučka.