Piatok, 24. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – DAC buduje káder na malý futbal

TASR - Edmund Örzsik

Preč sú časy, keď sme DAC velebili za raketový štart do ligovej sezóny. Vtedy to vyzeralo naozaj tak, že Oszkár Világi pridá do vitríny na Slovnaftke vedľa jogurtových nápojov aj nejaký ten pohár. Lenže Slovan sa na jar rozbehol, v reprezentačnom zápase sa zranila opora mužstva Zsolt Kalmár a nakoniec bolo z útoku na titul druhé miesto.

Klub, ktorý má jedny z najlepších podmienok na Slovensku, trvalý príkaz od Orbána, krásny futbalový areál a akadémiu, ktorá každoročne vychováva desiatky futbalistov pre Šamorín však začal túto sezónu až príliš potichu. Po piatich kolách je ešte veľmi skoro hodnotiť celý ročník, ale výrazná ofenzívna posila je určite niečo, čo by sa mužstvu hodilo. Kalmár je stále na PNke a keď sa vráti, v šatni už nenájde Erica Ramireza. Po uplynulom týždni by tam márne hľadal aj Taiwaa, ktorý prestúpil do Dánska. Otázkou je, či Oszkár buduje mužstvo na sálovku, alebo ho inšpiroval Pišta Tarkovič a chce odohrať celú sezónu bez útočníka.

ViOn Zlaté Moravce – FK Pohronie 1:0, 946 divákov

ViOn potreboval tri body ako pani Zuzana z očkovacej lotérie rýchlejší internet a dočkal sa v piatom kole proti Pohroniu. O všetkom rozhodol Marián Chobot, ktorému po Slobovej prihrávke dala obrana hostí toľko priestoru, že by stihol odbehnúť aj do Grécka dohasiť požiare. Loptu si pripravil na bombu, ktorú Hrdlička celý čas videl a preto sa jej stihol uhnúť. Poistku mohol pridať Yilmaz, ale ak prekopnete loptu aj z dvoch metrov, už sa vypisujú prestupové lístky do Serede. Pohronie malo aktivitu počas celého zápasu, ale zatiaľ je len tieňom Pohronia z jarnej časti sezóny.

MFK Zemplín Michalovce – FK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1, 1 258 divákov

Nadšenie v šatni Liptákov po víťazstve nad Žilinou opäť spadlo na zem, v Michalovciach spoznali kopaciu technika Igora Žofčáka, čo ich nakoniec stálo všetky tri body. Rozbeh zápasu bol pomalší a do 40. minúty nebolo, ako by povedal Dušan Kováčik, čo hodnotiť. Až sa do lopty z priameho kopu oprel Igor Žofčák, pravej strane múru hostí ofúklo ofinu a brankár Šváček sa preletel ako unesený Vietnamec vo vládnom špeciále. Góly prišli v druhom polčase. V 51.minúte sa k lopte v pokutovom území dostal Kanu, obrancovia naňho pozerali ako Jaro Slávik na kakaové venčeky v akcií a bombou vymietol vinkel. Jeho gól pobláznil spoluhráčov a poistku pridal krásnou obaľovačkou Igor Žofčák. Liptákom sa podarilo znížiť a prvý ligový dotyk po rozohrávke lopty zo stredového kruhu si pripísal domáci Zoran Záhradník, druhý najmladší debutant našej ligy.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0, 887 divákov

Ružomberčania sa v obrane posilnili, cesta na ich štadión je vďaka rekonštrukcii cesty pri Kraľovanoch o dve hodiny dlhšia. Spartak sa posilnil tiež, do Serede daroval za odvoz Yana Yaa, pre ktorého sa zase až tak veľa nezmení. Ostáva hrávať na rovnakom štadióne, len si prehodí veci z kabíny na chodbu. 

V Ružomberku sa bolo na čo pozerať, obidve mužstvá išli za tromi bodmi a nakoniec ho rozhodli vynikajúce výkony brankárov. Takáč najprv v tretej minúte chytil penaltu, ktorú Brenkus kopol, ako keby sa predtým potkol o krtinec. Do sita nepadli ani šance Takáča, Bamideleho, alebo bomba Masla. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, rozhodnúť mohol Gerec, Twardzik alebo Bamidele. Prípadne niekto z penalty, ktorú by Spartak mohol kopať, ale za odmenu by mali chalani z VAR dostať zadarmo vstupnú prehliadku v iClinic.

ŠFK Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:1, 328 divákov

Slovan skúsil šťastie v Pireu, ale belasí netrafili ani raz bránku a v odvete to bude mať veľmi ťažké. Weiss zbrane neskladá, preto proti Seredi pretočil až 8 hráčov a vytiahol aj novú posilu z ostrovov, odchovanca Aston Villy, Andreho Greena. Je dobré, že Slovan pokračuje v Európe a skupinu aspoň Konferenčnej ligy má istú, vo Fortuna lige vďaka tomu zistíme, že je Dejan Dražič ešte stále v kádri a Vlado ho v polčase tréningu nevyhodil z mužstva.

Dejan otvoril skóre zápasu už v prvej minúte, ale potom si to Slovan začal až veľmi strážiť, čo mu vydržalo do polčasovej prestávky. Dj sa zobudil až päť minút po jej začiatku a svoj 15-minútový set mu tak vydržal do 50. minúty. Po zmene strán z viacerých šancí Slovan nedokázal zápas zlomiť a preto Sereď cítila šancu. Ako Petr Novotný na dobrú pomazánku, keď niekde zbadal kúsok masla. Neskôr sa zápas zmenil na hlavnú kartu turnaja Oktagon MMA, na zemi skončili postupne Kashia a Križan, ale skóre nezmenil ani Weissov pokus prelobovať vybehnutého Ilieva.

MŠK Žilina – FK Senica 3:0, 726 divákov

Šošonom buď veľmi vyjde, alebo naopak. Zápas v Jablonci bol z toho druhého súdka a v tom zápase by im do bránky padlo aj dodatkové číslo zo žrebovania. Proti Senici dostali šancu napraviť si chuť a dostať sa znova na čelo tabulky.

Celý polčas to vyzeralo tak, že Senica svoju neporaziteľnosť ubráni, ale v Žiline majú patent na výrobu obrancov, ktorí majú v nohe bombu ako vojenská húfnica a Sluka prestrelil Ravasa. Senica sa nezľakla, snažila sa vyrovnať a Sukisa dokonca päť minút pred koncom išiel sám na bránku. Ale nedáš, dvakrát dostaneš a môžeš ísť naspäť domov. Už stačí len naložiť Jabloncu 5 kusov vo štvrtok.

DAC Dunajská Streda – AS Trenčín 1:1, 4 542 divákov

Pri pohľade na rozlosovanie jednoznačne najlepší zápas kola so snahou DACu dostať sa konečne na víťaznú vlnu. Lenže úvod vyšiel lepšie Trenčínu, ktorý sa nezľakol prvých pár šprintov domácich. Ich obrana miestami nevedela, kde je Komárno a aktivita hostí vyvrcholila krásnym gólom Kadáka. DAC pritlačil na pílu a odmenou bol gól Beskorovajniho, ktorý ho rovno vybehol osláviť na tribúnu. Dobre, že sa aj vrátil.

Druhý polčas začali krídla DAC konečne lietať po čiare, ale narážali na rovnaký problém. Nenašiel sa nikto, kto by prekonal Kukučku. Blízko bol Nicolaescu, ale nabombil to do brvna a Divkovičovu strelu Kukučka efektne vyrazil. Väčší tlak domácich znovu neprišiel, Trenčania im totiž až veľmi ľahko odoberali lopty. Jednu chcel odobrať Sharanimu aj Kukučka pri výbehu k postrannej čiare, ale odobral mu len achilovku a po červenej karte ho v bránke nahradil Madu, ktorému pri jeho výške stačilo vystreliť pod brvno. Glova ešte porozdával všetky karty, ktoré sa mu zmestili do vrecka, DAC už ale na bránu nevystrelil a body sa delili.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera