Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové tréneroviny: DAC ide za titulom ako daňový úrad. Trestá každú chybu

Ján Janočko Ján Janočko 20.03.2023
FOTO: TASR - LukṚ Grinaj

Minulá nedeľa večer patrila Osk(V)arom, štvrtok zasa historickému zápasu bratislavského Slovana. Po oboch zostala u fanúšikov pachuť, aká je aj po voľbách – lebo vždy sa to dalo riešiť aj lepšie. Kolo otvorila divočina v Žiline, nedeľa patrila boju o titul a sobota patrila taktike. Lebo tak sa ukrutnej futbalovej nude občas hovorí. 

Dnešné tréneroviny nepísal tradičný autor. V zostave prišlo k zmene, bol som povolaný na krátkodobé hosťovanie. Netreba sa báť, Rišo sa po dvoch žltých a reprezentačnej pauze vráti.

Žilina – Banská Bystrica 6:4 (1 265 na kraji sedadiel prikovaných divákov)

V živote má človek tri istoty. Dane, smrť a to, že ak hrá Bystrica v Žiline, výkop je v piatok večer.

V Žiline sa vzácne dohodli hokejisti aj futbalisti – na tom, že sa nebudú prekrývať ich hracie časy a na tom, že tu aj tam padne minimálne deväť gólov. Viacero útočných akcií vyzeralo, ako keď si na FIFE zmeníte obtiažnosť na úplne najľahšiu. V 7. minúte skóroval za domácich Kaprálik, o štvrťhodinu potom hostia po góloch Gorosita a Slávika viedli a domáci si spytovali svedomie, že si tínedžeri z A-tímu posúvali večierku zbytočne.

V druhom polčase padlo toľko gólov, že spolukomentujúci Laco Molnár zvládol vďaka nim využiť všetky citoslovcia, ktoré slovenčina ponúka a domáci hlásateľ dostal vianočné prémie v predstihu. Nebudem vypisovať, kto každý sa zaradil do súťaže o gól mesiaca. Keby ešte fungoval teletext, mená strelcov by svietili aj na stene za televízorom, taký široký ofenzívny diapazón to bol!

Po výsledku 6:4 domáci pristúpili na dohodu, že najbližší zápas s Banskou Bystricou už odohrajú s brankármi.

Dunajská Streda – Trnava 3:1 (7 390 po titule bažiacich divákov)

Prvý s tretím hrali na opačnom konci kola na južnom konci Slovenska. Na začiatku musel ísť pre zranenie dole z ihriska Ofori a to bola pre Spartak prvá atómofka. Druhá prišla v 39. minúte, keď dal gól Gavrić po centri Blackmana, ktorý si zabezpečil nesmrteľnosť v rebíčku Fantasy Fortuna ligy. Pol minúty z druhého polčasu uplynulo a už sa na Žitnom ostrove opäť pripíjalo barackpálenkou. Káčer zvýšil spoza šestnástky.

Ani Taiwov gól po rohu na 2:1 Trnave nepomohol, lebo Dunajská Streda bola ako daňový úrad – trestala každú chybu. Na konečných 3:1 po jednej z nich zavesil bombu hráč, na ktorého meno mi nestačí klávesnica, tak ho idem skopírovať z klubového webu. Regő Szánthó poslal na Vantrubu taký dynamit, že ho trnavský gólman nechytil pre vlastné dobro.

Na čele tabuľky sa nezmenilo poradie ani náskok, Viktor Orbán si vraj už chystá na majstrovské oslavy svoj najfajnovejší šálik.

FK Železiarne Podbrezová – Slovan Bratislava 1:2 (3 175 dobrých chlap… divákov)

Od ostatnej prehry v Trnave sa Podbrezová snažila do zápasu nastúpiť ako iný tím a veľa sa toho vo vysokohorskom prostredí zmenilo. Sneh z tribún zmizol a prišiel Slovan. Ten v týždni vypadol z európskych pohárov a môže si definitívne povedať, že sa sústredí už len na ligu a Slovnaft Cup. Približne o osem mesiacov neskôr, ako ostatné domáce tímy.

Od začiatku sa okrem hubba-bubba dresov slovanistov bolo na čo pozerať. Domáci, zvyknutí na redší vzduch, boli o kus cigary v úvode lepší. Fanúšikov hostí prebral Weiss priamym kopom v 40. minúte. Ludha ho síce vyrazil, pri dorážke ho však De Marco poslal na hríby do blízkeho lesa – 0:1. Do polčasu bolo vyrovnané, Blahút našiel Kabonga, ten našiel odkryté miesto v strede brány a Trnovský už našiel len loptu v sieti. 

Podbrezová chcela v druhom polčase využiť ligové problémy trutzujúcich belasých, do vedenia sa však opäť dostal úradujúci majster. Green prešiel cez brankára a sám zakončil do odkrytej brány. Nezabránili mu v tom ani dvaja kĺzajúci sa železiari, ktorí síce loptu z brány nedostali, ale šmýkajú sa doteraz. Podbrezová ešte skúšala ozbíjať Weissovcov o body, nepomohlo ani nasadenie Leváka Boba Adama Horváta. Miestny maskot železiar si tak mohol búchať od smútku hlavu o tyč, ktorú nosí v ruke.

Michalovce – Liptovský Mikuláš 0:0 (557 divákov s boľavými očami od futbalu)

Akokeby východ krajiny netrpel dosť, v Michalovciach sa predstavil Liptovský Mikuláš. Najväčšiu radosť zo zápasu mal ten, kto strihal výber najzaujímavejších momentov. Také leháro by mu v hociktorej inej robote mohli závidieť. V 26. minúte padol gól, po prihrávke zemplínskeho Jágra Igora Žofčáka ho strelil Qose z ofsajdu. Takže 0:0.

To bolo z diania na ihrisku všetko, na tribúnach však ešte zaujala súťaž. Nemenovaný podnikateľ opäť rozdával peniaze vyžrebovaným divákom, od 30 do 100 eur. Identita michalovského Brucea Waynea zostáva záhadou. Ak však pri preberacích protokoloch víťazi podpisujú dodatok o poistení, mám isté podozrenie!

Ružomberok – Zlaté Moravce 2:0 (740 na Struhárov osud čakajúcich divákov)

V živote má človek štyri istoty. Dane, smrť, to, že ak hrá Bystrica v Žiline, výkop je v piatok večer a to, že ak Ružomberok nepôjde do hornej šestky, každý zápas bude pre trénera Struhára existenčný.

Na Liptove sa síce domáci premávali na polovici súpera viac, než motoristi na hlavnom ťahu okolo celulózky, v prvom polčase však gól nestrelili. Moravce držali nulu, Galád držal vysmiatu tvár, a to až do 55. minúty. Potom svoju šancu premenil Tomáš Bobček, útočník drzejší ako alfasamec na dedinskej diskotéke. V 68. minúte pridali Struhárovci ešte jeden gól, po úniku po ľavej strane Zsigmund prihral pred bránu a tam už to napálil do brány Gerec.

Na základe pozápasovej tlačovky bude musieť ružomberský DJ aktualizovať playlist pridaním “I Just Call To Say I Love You” od Stevieho Wondera. Podľa Galáda volal tréner Struhár pred zápasom hosťujúcemu Timovi Múdremu. Asi nie najmúdrejší počin domáci tréner nepopieral. Telefonát o vyhadzove po troch bodoch ale zatiaľ čakať asi nemusí. Nielen preto, že na Liptove sa takéto veci oznamujú SMSkou.

MFK Skalica – AS Trenčín 2:0 (921 svedkov Yaovej zlodejiny)

O možnosť predĺžiť si sezónu o dva zápasy účasťou v baráži bojovala Skalica s Trenčínom. Zápas to bol naozaj dôležitý, cítiť to bolo aj zo sektoru hostí, v ktorom bol odhadom poltucet fanúšikov. Tí opäť videli v trenčianskej bráne mladého, šikovného a nádejného 36-ročného Vozinhu. Zápas prilákal aj Slovenský spolok nudistov, na oboch stranách sa predstavil Hollý – za Skalicu Mario, za Trenčín Dominik.

Úvodný gól strelili domáci, Yao ho čorkol Fábrymu až na bránkovej čiare. Vyrovnanie mal po centri Kmeťa na hlave Kupusovič, ale dopadlo to ako obyčajne. Po jednom z rohov zvýšil vedenie Skalice Haša, keď predtým otravoval Vozinhu viac ako mucha trdelník. Za záhorácky tím si v druhom polčase zachytal aj Šemrinec, i keď zachytal je asi trochu silné slovo. Mohol sa zblízka pozrieť na to, že jediné tri body, ktoré Trenčín v poslednom čase získal, zostanú Zimenove v ankete o najlepšieho trénera roka (toto nie je hoax, to sa fakt stalo!). 

Skalica po výsledku 2:0 smeruje vyššie. Trenčín sa priblížil k derby nedokončených štadiónov proti Košiciam, ktoré už cítia vôňu najvyššej súťaže a ktorým pri postupe zahrá Braňo Mojsej. Určite.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera