Pondelok, 15. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Darujem hráčov. Zn.: za odvoz

FOTO TASR - Martin Baumann

Ján Kocian skončil zo zdravotných dôvodov na lavičke ViOnu. Ja sa mu nečudujem. Vidieť repre zostavu z posledných zápasov dá zabrať aj mladším ročníkom. Na jeho miesto sa vracia jedna z najväčších legiend, ktorá kedy obliekla šušťákovú súpravu a usadla v nej na lavičku. Ivan Gauád. Tento prirodzený motivátor bude oživením ligy, z novej prezývky Internet sa už stihol potešiť taký Egy. Čo je ale dôležité, ViOn v prvom zápase pod jeho vedením zobral tri body z ihriska súpera.

Na najväčšie prekvapenie sme si ale museli počkať na nedeľný večer. Trenčín sfúkol Slovan ako sviečky na torte a Vlado Weiss ide znovu vyvodzovať zodpovednosť. Tentokrát to bude preradenie do Béčka. Podľa výkonu by sa podaktorí mohli zaradiť až do Géčka až Péčka.

FK DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina 5:2, 5032 divákov

Žltí proti zeleným, k tomu 10 kužeľov a Aďo Guardiguľa sa ráno zobudí spokojný. Jeho obľúbené farby si to rozdali aj v nedeľu večer na Žitnom ostrove. Napriek tomu, že skóre otvorili hostia, len tým vydráždili domáceho hada. DAC si schuti zahral na jednu bránu, ale škvrnou na zápase bude strata Mira Káčera ešte v prvom polčase. Jeho miesto zabral Sebo Nebyla, pre ktorého to bol úspešný víkend. V sobotu ho potešil Spartak, v nedeľu sám naštartoval obrat DACu.

Takto nejako lieta inzulín, keď je All-you-can-eat v pizzerii aj cukrárni naraz. Šošoni v druhom polčase ešte šťastným gólom Jambora skúsili zastaviť žlto-modrý valec, ale Teplan v ich bránke si premiéru predstavoval inak. Čo ho netrafilo, to prešlo do brány a čo ho trafilo, to prešlo, len s tečom. Jedným gólom si Teplan s Leitnerom uctili aj Michalovce, Krstovič pošle ďakovnú pohľadnicu. Vždy je krásne vidieť takúto empatiu.

AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava 4:0, 1703 divákov

Niektoré veci v živote nedávajú zmysel. Slovan si síce zachránil európsku kožu víťazstvom v Bazileji, ale Fendi šiltovka šťastie pod hradom Matúša Čáka nepriniesla. Keď vám fúkne štyri góly Trenčín a z vašich útočníkov si robí srandu Kelvin Pires, nepoteší sa ani malý Ivan zajtra cestou na rannú do Grafobalu. Zase si z neho budú kolegovia pri farebnej tlačiarni robiť srandu.

Weiss nechal oddýchnuť ťahúňov mužstva a  Ďura Kucku, ale ani Voet na stopérovi nemôže ospravedlniť fakt, že futbalista roka podľa časopisu Kapverďanka vám okrem ubránenia miliónových forwardov struhne dva góly. Slovan vybuchol, Soares si z jeho obrancov robil kužele a pri štvrtom góle už namiesto záložníkov vystúpil iba Weissov tlak. Tabuľkovo to Slovan nebolí, koeficient sa z toho tiež dostane. Majo Zimen si už v závere uletel a do hry poslal Interneta 2. 

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:2, 2453 divákov

Spartak pokračuje vo svojej tour po Slovensku, v najnovšom dieli nákupných maniačok sa Mišove sako predstavilo Na Štiavničkách. Mišo s ohľadom na ovál, ktorý zhoršuje viditeľnosť z tribún, zvolil bledý odtieň a dobre urobil. Spartak v druhom zápase po sebe na ihriskách súperov nemal v obrane žiadny problém, odchytal by ho aj Dobo Rusov v rekonvalescencii. Dukla mala cca dve šance, pekne si ich rozložila do obidvoch polčasov a Štetinovi už exekútor poslal výzvu na vrátenie Polievku Mišovi Ščasnému.

Dukla sa v zápase nedokázala vyrovnať s veľmi dobrou obranou červeno-čírnych, problém podávačom lôpt zase robili zahodené šance hosťujúcich útočníkov. Jednému z chlapcov hrozila už do polčasu svalovica. Spartak mal navrch v prvom polčase, ujala sa ale len Štefánikova strela, ktorá bola rovnako, ako môj humor, prízemná. V úvode druhého polčasu by Spartaku padlo vhod uzatvorenie zápasu, ale Ristovskemu už v góloch bránia aj obrancovia. Dukla svoju jednu šancu nevyužila a tak divákov upadajúcich do letargie prebral až vlastný gól Mayoungu. Ten si ako jediný nabehol na Procházkov center, za čo ho Hruška pochválil plynulou francúzštinou s lyonským dialektom. 

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:2, 1360 divákov

Podbrezová mala týždeň na precítenie prvej ligovej prehry a podľa výkonu proti Ružomberku to vyzerá tak, že pán Soták hráčom nakázal po tréningoch vykladať železo z kamiónov. Tí síce mali v zápase viac loptu na nohe, ale hostia z Ružomberka sú už roky naučení čakať na svoju šancu. Tak, ako vo svojom meste čakajú na zelenú v zápche, si tu počkali na chyby obrany Podbrezovej, na ktoré sme doteraz neboli zvyknutí.

Už únik Bobčeka vyzeral tak, ako keby sa domáci spoľahli na stacionárny radar a objektívnu zodpovednosť za prekročenú rýchlosť. Vtedy pomohla tyčka, ale pri kombinácií Regáli – Bobček – Chrien sa z nepodarenej strely stala dokonalá prihrávka na Regáliho. A keď v druhom polčase dostal Madleňák taký veľký priestor, skoro tou bombou odstrelil Ludhu na Čertovicu. Domáci zahodili krásne šance a odnášajú si domov cenu Ivana Šaponiča. Vrátiť ju nemusia. Presne tak, ako sa od Ivana nikdy nevráti lopta.

MFK Skalica – FC ViOn Zlaté Moravce 0:2, 1343 divákov

Na obnovenú premiéru Ivana Gauáda v lige bol zvedavý aj repre tréner Calzona, ktorý so svojím tímom absolvoval ligové výlety, kým si odcestovali do Frankfurtu na los Eura. Mužstvá z posledných košov si totiž museli doniesť vlastné fixky a papieriky na žreb. Podľa výberu zápasu je jasné, že si Franto vytiahol najkratšiu zápalku.

Juraj Jarábek sa tohto zápasu obával a jeho predtucha bola naplnená. Už sa nemôže až tak veľmi smiať mužstvám na spodku tabuľky, hlavne pri pohľade na formu toho jeho. ViOn v týždni popracoval na centrovaných loptách medzi spiacich obrancov súpera. Vo štvrtej minúte to Ďubek načechral tak, že Niarchosovi stačilo nastrčiť ofinu. V druhom polčase bol Grék schovaný-neschovaný za Čogleyom. Napriek zlepšenej ofenzíve domácich sa už nič významné nestalo. Yao do repre!

MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2, 724 divákov

Povstavenie papierovo slabších dokonale zavŕšil Mikuláš v Michalovciach víťazstvom, ktoré by po prvom polčase nečakal asi nikto. Východniari, ktorým tentokrát Igor Žofčák oddychoval, mali v prvom polčase navrch a krásne sa presadil pätičkou Peňa. Nečudo, ze okrem Michaloviec mali o odchovanca La Masie záujem aj Paderovce a Kočín-Lančár. Rovnakú šancu na gól mali aj hostia, ale išlo skôr o sporadický výlet týmto smerom. 

V druhom polčase stačili Mikulášu dva odkopy. Pri prvom bolo asi ešte veľmi skoro Ranko a Jendrišek po chybe domáceho kapitána nemal problém zasunúť loptu. Druhý zúfalý odkop hostí letel presne medzi vybiehajúceho brankára Száraza a stopéra Ranka. A ako to už v týchto prípadoch býva, lopta sa ocitla na nohe Gažiho, ktorý mal pred sebou len 25 metrov a prázdnu bránku. Norovi Hrnčárovi mohlo aj krčnú tepnu roztrhnúť, hlavne pri spomienke na to, ako jeho mužstvu ofsajd zobral druhý gól.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera