Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Derby bude veľké

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Ono sa to naozaj stane. O dva týždne nás čaká derby Trnava – Slovan o prvé miesto v tabuľke.

Najlepšia obrana verzus najlepší útok ligy. Jasné, do konca sezóny ešte ďaleko ako po vysokej do dôchodku, na konci zápasu pôjde maximálne o tri body, ale toto je to najlepšie, čo si naša liga môže želať. Akákoľvek snaha dobehnúť, alebo predbehnúť Slovan musí byť vítaná. Nič totiž nie je horšie ako sezóna, ktorá sa od marca len dohráva. Takže nedeľa 17.10 o 17:00.

Sorry Vlado, Nové bývanie si v ten deň veľa ľudí nepozrie.

ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie 5:1, 2893 divákov

Slovan si v týždni priviezol bod z Grécka, kde zápas znovu ukázal de Kampsovu súčasnú formu. V nedeľu si ho Weiss preto šetril na poháre, aby po zápase na štadióne vyzbieral všetky zálohované a vrátil tak aspoň niečo klubu. Vpredu operovalo duo Henty – Mráz a Štefan Zaťko mohol očakávať, že moja tlačovka bude znieť horšie ako tvoja.

Slovan strelil v prvom polčase všetky štyri góly. Na Mrázov zareagoval vlastným gólom Križan, ale ísť do kabín za stavu 1:1, na to nemá Vlado Weiss pri sebe dosť liekov na srdce a preto jeho zverenci zabrali a De Marco s Hentym to dvomi gólmi ukľudnili. V druhom polčase zaujal Šullov prelet ponad kukučie hniezdo, keď si myslíš, že si Neuer, ale pri odraze si uvedomíš, že nie si. Slovan si potom spravil z obrany hostí trhací kalendár, výborný zápas zavŕšil gólom Zmrhal a päťku zaknihoval po jeho prihrávke Čmovš.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava, 0:1, 1590 divákov

Mišo Gašparík urobil v zápase všetko pre to, aby sa o dva týždne odohralo derby o prvé miesto v tabuľke. Spartak prišiel na umelú trávu vybojovať tri body, nech to stojí, čo to stojí. Kľudne nech aj diváci pri telke zaspávajú. V prvom polčase mu vyšli prvé minúty, ale Bamidele má občas také zápasy, že by ho ani do Opoja nekúpili. Tradične držala hosťom obrana a stred poľa, Gričovi by mohli po zápase dať strážiť aj potraviny, tomu neutečie nikto. Inak by sa dal prvý polčas nazvať aj ako Hviezdy na ľade, chalani sa fajnovo pošmýkali.

Spartaku vyšiel aj úvod do druhého polčasu, mal konečne aj strely na bránku a po diskutabilnej ruke domáceho hráča odpískal VAR ešte diskutabilnejšiu penaltu. Za tú by si chalani vo VAR zaslúžili jeden banán vo vlastnej čokoláde. Potom sa Spartak stiahol do obrany, nechal Trenčanov si to pinkať okolo šestnástky a až na pár výnimiek a závarov tesne pred koncom zápasu musel Takáč riešiť len to, čo na večeru. Aj preto má už trnavská obrana viac núl ako Fico vedľa seba na tlačovke.

DAC Dunajská Streda – ViOn Zlaté Moravce 4:2, 4017 divákov

Antal Németh prežil akciový maďarský týždeň z LIDLa a do zápasu proti ViOnu pre istotu aj upravil zostavu. Vpredu sa spoliehal na duo Hahn – Krstovič a napríklad taký Beskorovajnij si pred zápasom pípol lístok na jedno z najlepších miest na štadióne – lavičku náhradníkov. A Hahn v tomto zápase dokázal, že ešte jeden-dva zápasy a na Erica Ramireza si už nespomenie ani Plačková pri ďalšej objednávke kolagénu z Venezuely.

Narozdiel od zápasu proti Spartaku sa proti DAC postavilo mužstvo, ktoré poctivo čakalo na vlastnej polovici a nerobilo domácim problémy s rozohrávkou. Preto mohol DAC vysunúť na súperovu polovicu aj stopérov a za deväť minút bolo 2:0. Hahn mal v štatistike 1+1 a do polčasu mohol DAC pridať ďalšie tri kusy. Ďubek dal po polčase ViOnu krásnou strelou šancu, ale veľmi rýchlo priložil studený obklad na hlavy jeho spoluhráčov Krstovič. Druhý gól v zápase pridal Hahn po malej domov Gamboša a ukazuje naozaj inštinkt útočníka, ktorého lopta trafí aj v sprche. Streleckú bilanciu si ešte zlepšil gólom na 2:4 Čogley.

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1, 1205 divákov

Historicky prvé liptovské derby skončilo prekvapivo jednoznačne v prospech oranžových. Ružomberku a Martinovi Regálimu stačilo trocha kritiky v podcaste Bavme sa o lige a už ťahajú sériu troch víťazstiev v rade. Pred reprezentačnou prestávkou sa teda dostali do pokojných vôd tabuľky.

Úvod zápasu zachytili dobre aj hostia, ktorí sa dostávali do šancí. Ich tlak by možno aj pokračoval, nebyť chybnej malej domov, ktorú zachytil Gerec a brankárovi Luskchovi nezostávalo nič iné, len mu preblafnúť achilovku. Kochan sa z penalty nemýlil a zápas sa zlomil. Ružomberok nedal súperovi vydýchnuť, postupne sa presadil Maslo a dvakrát Regáli. Mikuláš fyzicky odpadol, domáci okolo nich lietali ako po troch litroch burčáku.

MFK Zemplín Michalovce – MŠK Žilina 1:0, 1169 divákov

Na september budú chcieť v Žiline zabudnúť rýchlejšie, ako na Jana Slotu. Šošoni totiž naposledy vyhrali 22.8. doma proti Senici, odvtedy striedaju remízy s prehrami a postupne klesajú tabuľkou. Naopak, ich sobotný súper z Michaloviec s nesmrteľným Žofčákom si pripísal tretie víťazstvo v rade.

Šošoni dostali za posledné výkony od kustóda za trest zelenú sadu dresov, ale ani tie nezlomili čiernu sériu. Dostali sa v nich síce do prvej šance, ale Michalovce boli počas celého zápasu presvedčivejšie. Postupne si pripravovali strelecké pozície, Trusovi s Mendesom to nevyšlo a sláva si počkala na Žofčáka, ktorý si najprv center hlavou sklepol o Ananga a s prehľadom loptu upratal za Petráša.

ŠFK Sereď – FK Senica 2:1, 142 divákov

Nejakým zázrakom dokáže Senica do mužstva každý rok pritiahnuť zaujímavého futbalistu. Tento rok to vyzerá na Sukisu, ktorý mužstvo ťahá a proti Seredi pridal už šiesty gól zo situácie, kedy si ho lopta našla medzi dvomi stopérmi, z prvej si loptu prebral do pohybu a kým sa obrancovia dokázali otočiť, on už oslavoval.

Lenže ešte predtým otvoril skóre Jureškin z priameho kopu, pri ktorom nebude mať Ravas čisté svedomie. Po vylúčení Simčáka sa začala hra na jednu bránu, Jureškin znovu skúšal presnosť svojej ľavačky. Usporiadateľa za bránkou načisto rozbesnil Hašov gól na 2:1 z nadstaveného času.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera