Piatok, 17. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Do odvolania, priatelia

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Poznáme majstra, víťaza pohára, poznáme posledné mužstvo tabuľky a vieme, že ViOn sa o záchranu v lige pobije s Banskou Bystricou. Účastníkov ďalšieho ročníka by dnes ale netipol ani Attila s Cibulkovou. Sereď už totiž pravdepodobne nedostane ďalšiu výnimku, keďže infraštruktúrou je na úrovni detských jaslí, ktoré majú navyše o dve preliezky viac ako štadión Serede. Pokus presťahovať klub do Nitry im neprešiel a všetci sme zvedaví, čo napíšu do odvolania. Ponúka sa fúzia s Aquaparkom v Trnave, alebo detským kútikom v IKEA.

Odvolať proti neposkytnutej licencii sa chce aj Senica, tam je ale otázka, či bude mať kto zaplatiť za kolok. Zatiaľ to vyzerá tak, že ak by aj ViOn v baráži proti Banskej Bystrici vypadol, dostane ponuku, aby v lige zostal. V Pohroní sa zatiaľ radovať nemôžu, ich vypadnutie je potvrdené. Aj keď, to bol ževraj aj Národný futbalový štadión dva týždne pred finále Slovnaft Cupu, že?

DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:3, 5068 divákov

Druhé miesto si Ružomberok definitívne zabezpečil v Dunajskej Strede, ktorá sa tento rok zamerala jednoznačne na trofeje pre najkrajšie góly mesiaca. Pred zápasom, respektíve ešte pred tým, ako vykonal slávnostný výkop dlhoročný fanúšik s vypchatým jazvecom na hlave na miesto čiapky, si cenu za gól mesiaca prebral Ciganiks. Netrvalo dlho a pomyselnú tabuľku o gól toho ďalšieho vedie Milan Dimun, ktorý v druhej minúte volejom skoro odtrhol Krajčírikovi uši.

Lenže Ružomberok si je dobre vedomý svojej sily. Hlavne ak DAC v prvom polčase usilovne kazil prihrávky stredom ihriska. Pri brejku potiahol loptu Bobček a Regálimu to namazal tak, že už ani on to nemohol zahodiť. Druhý gól pridali hostia ako inak, z rohového kopu, keď Veszelinov ani nemal kam vyskočiť a od Mojžišovej hlavy si lopta našla svoj cieľ. V druhom polčase vrhol Jainero všetko do útoku, určite aj s vedomím, že kanapky a halászle vo VIPke s Oskarom ozobáva Pál Dárdai. Tie možno aj jemu zabehli, keď po galavečere zahodených šancí DAC inkasoval po Bobčekovej exportnej pätičke. Náboj pridal Krajčírik, keď si do brány zrazil Krstovičovu strelu, ale viac DAC nestihol a to nie, že by nemali dosť šancí.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:2, 1136 divákov

Keď naposledy Spartak po oslavách trofeje cestoval do Žiliny, bola z toho prehra za hodinu v prvom sete. Spartakovci v týždni potiahli oslavy a preto nebolo prekvapením, že mal Mišo na lavičke len štyroch náhradníkov. Úspechom bolo, že sa našiel šofér. Ten už nečakal v Trnave na Amara Rammadana, s ktorým sa klub rozlúčil. 

Spartak začal v Žiline s celkom ofenzívnou zostavou a gólovú formu z finále si sem preniesol Bukata, ktorému loptu naservíroval Koštrna. Lenže Patrika Iľka strážila obrana Trnavy asi ako Bonul štátne objekty a bolo vyrovnané. Faul na Vlaska mohol potrestať Olejník, ale nedal a chybu musel napraviť až v druhom polčase po strele Bukatu a odrazenej lopte. Žilina si ešte dala nejaké šance, ale ak bude treska z tejto sezóny taká, ako ich futbal, treba prepnúť na vlašák.

ŠFK Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:3, 133 divákov

Sereďania už aj podľa slov trénera Jarábka dohrávajú ligu zadarmo, Slovan musí ligu dohrať ako za trest a čakať, aké zemetrasenie príde v lete. Šušká sa o odchode trénera Weissa, osud Aďa Chovana je po finále tiež spečatený a jasné je, že nový tréner bude potrebovať tri metly, aby na Tehelnom poli upratal. Weiss vedel, že či v sobotu vyhrá, alebo prehrá, je to úplne jedno, preto dal znovu šancu aj náhradníkom.

V bránke Hrdina, v útoku čapovaný Radler, na stopérovi aj po finálovom výkone Abena. Tomu sa hovorí šetriť sily. Napriek tomu bol Slovan od začiatku dominantný. Hráči Serede netušia, aké dresy budú obliekať od leta a už vôbec nie, čo ostane po Seredi. Barseghjan si užil voľnosť ako nekonečné dáta a keby mohol, financuje Sereď celú budúcu sezónu, aby mohol aspoň proti niekomu dávať góly. Potešil sa aj Mráz a napriek tomu si proti Adlerovi dobre zachytal aj Chudý. 

FK Senica – AS Trenčín 0:3, 323 divákov

Fáma o tom, že má ex-poslanec Magián Kotleba záujem predať svoj dízlový Duster a kúpiť FK Senica trvala len pár hodín. Marián chvalabohu nechce za svoj poslanecký plat vybudovať mužstvo plné čistých Slovákov s nadváhou, ovisnutými prsiami a jednoduchšími svetonázormi. Mužstvo nebude hrávať v hnedých rolákoch a protestovať proti Lige majstrov a nemusíme sa báť, že čísla 14, resp. 88 čistou náhodou rovno vyvesia pod strechu štadióna. 

Trenčín sa na baráž proti Dunajskej pripravil dobre a znovu vyhral. Proti Senici to bola len otázka skóre, aj keď domáci odolávali 37 minút do gólu Tučného. Potom za osem minút hostia vybavili pohodový druhý polčas, v ktorom sa len dohrávalo. Ak si Trenčín zoberie túto streleckú formu aj do baráže, Joao Janeiro by si mal objednať CBD olej na lepší spánok.

MFK Zemplín Michalovce – FK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2, 403 divákov

Hovorí sa, že všetko zlé, je na niečo dobré. Michalovce svojou prehrou dali zväzu viac času na zorganizovanie baráže o Európu, keďže sa definitívne obrali o šancu a je jasné, že do nej pôjde Trenčín. V zápase nám stačil prvý polčas, to si povedal aj Igor Žofčák a z kabíny už sa na ihrisko nevrátil.

Práve vďaka nemu domáci otvorili skóre. Igor volej oprel o zem, Luksch loptu vyrazil o Pavúka a ten už vedel, kam ju uložiť. Lenže hostia, keď už v piatok prišli o hokej s Francúzmi, chceli zo dňa vyťažiť maximum. Už o pár minút si Vaško v šestnástke ochočil Šveca a Andrič vyrovnal. Švec dielo skazy dokonal a ešte v prvom polčase prepálil Száraza. V druhom dejstve už mali obe mužstvá letnú prestávku a tréneri si hľadali nové posily. Taký Marek Petruš si našiel v druhom polčase novú prácu, od ďalšej sezóny bude šéfovať Prešovu.

ViOn Zlaté Moravce – FK Pohronie 1:3, 350 divákov

ViOn pred barážou vymenil trénera. Benkovského nahradil Ján Kocian, ktorý síce naposledy trénoval ešte keď bol Laco Jurkemik skautovaný Karolom Belaníkom do žilinskej juniorky, ale vie plynule po nemecky a má dobré skúsenosti. Či budú stačiť aj k záchrane, na to sme všetci zvedaví. Pravdou ale je, že prehrou proti beznádejne poslednému Pohroniu vykročili tou horšou nohou.

A to pritom Mondek ukážkovo trafil do Menicha, ktorý otvoril skóre, ale rovnako na druhej strane zasunul loptu Tóth. V druhom polčase Kocian zistil, že táto brigáda bude pomerne ťažká. ViOn inkasoval dva góly za štyri minúty a Pohronie si do druhej ligy berie tri body.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera