Sobota, 25. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Dohrávky

TASR - Lukáš Grinaj

Štyria ligisti si dohrali sedemnáste a osemnáste kolo, už len zápas Sereď – Pohronie a tabuľka je kompletná.

Prestupová dohrávka

Ale dohrávku bude mať ešte aj neprestup Dominika Greifa, ktorého si Slovan stiahol z pláže na Mallorce na poslednú chvíľu naspäť do Turecka. Jedným z dôvodov je, že sa mu zranili dvaja brankári a s tým tretím s ktorým len nedávno predĺžili zmluvu počítajú asi ako Matovič so Sulíkom pri nedeľnom obede. A na to, aby zohnali za tri dni Šipoša z Nitry, si Ivan neveril, lebo ležal doma s Covidom.

Dominovi, ktorý našu ligu prevyšuje, aj keby v bránke stál chrbtom k hre so zápaskovanými rukami, už stihli neschváliť prestupy do Nemecka, Francúzska a Španielska. Aj keď detaily ponúk nikto nevie, nemôžeme sa čudovať, že chce skúsiť novú výzvu. A vyhrať ďalší titul so Slovanom ňou nie je. Preto ho nazývať patkáňom je totálne scestné.

Slovan by totiž titul vyhral, aj keby jar odchytá Šaňo Vencel starší.

ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 2:4

ViOn, akoby povedal Ryan Giggs, rodinný klub, patril medzi prekvapenia jesennej časti, ale v zime sa aj do jeho kabíny priplížila korona, kvôli čomu odohrali len jeden prípravný zápas. Až jar napovie, či to bola britská, alebo brazílska mutácia vírusu, tá brazílska hrá ževraj krajší futbal. Preto bolo veľmi ťažko pred zápasom určiť, kto je väčším favoritom. Hlavne v zápase týchto dvoch klubov, ktoré toho majú spoločného viac ako spomenutý Ryan s jeho bratom. 

A práve chyby obrán rozbehli zápas. Tú domácu by v sobotu zaskočila aj pani poštárka so žltým papierikom. Najprv však Turňa nestihol loptu na Hrnčára, ktorý poslal magnetku za otca, ale krídielka ViOnu dvakrát odstrihol výborne hrajúci Bukata. Vymaľované bolo krátko okolo polčasových hvizdov. Ofsajd pasca ViOnu v nadstavenom čase prvého polčasu by nezachytila ani cúvajúci ropný tanker, Bamidele tak išiel sám na Chovana a Twardzik z penalty zavesil na 4:2 tesne po nástupe na ihrisko.
ViOn vyzeral prekvapený rýchlymi reakciami hostí, hlavne v druhom polčase už bol takmer bezzubý, takže sa zápas 40 minút iba dohrával.

Spartak ukázal v ofenzíve viac, ako takmer za celú jesennú časť, motorom mužstva boli hlavne Bukata s Cabralom a Kolesárom. Spartaku celú jeseň chýbal klasický útočník, čo v sobotu ukázal mladý Olejník, schopný podržať loptu a rozohrať ju. Navyše Matúš Turňa, odpísaný viackrát ako firemný dízlový passat, sa na ľavom bekovi premenil na nočnú moru Davida Hrnčára. Zápas vyšiel aj rozhodcovi, ktorý SFZ zarobil ôsmymi žltými a jednou červenou za KO večera pre Balaja.

FK Pohronie – FC Nitra 3:1

Ak by neplatil lockdown, na akvaparku v Pohroní sa dnes deti drhnú langošmi a tak sa zápas odohral na Národnom prechodnom štadióne v Žiline. FIFA zvažuje, že sem presunie aj osemfinále Ligy majstrov medzi Lipskom a Liverpoolom. Neutrálna pôda, umelá tráva a pre Pohronie šanca odlepiť sa z dna tabuľky. Proti novej Nitre, od ktorej nikto nevie, čo môžeme čakať. Na poslednú chvíľu sa ešte snažila priviezť domov aj Miňa Stocha, ktorý si ale vybral Zaglebie Lubin s Martinom Ševelom.

Obidva tímy vytiahli svoje nové posily, zápas nakoniec patril Pagliucovi s Da Silvom. Záložník hostí so známym brankárskym menom najprv vyrobil penaltu pre Pohronie, ale svoju chybu napravil gólom, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani Marianna Ďurianová v G-B-S.

Na to, že išlo o kluby, ktoré za celú jeseň získali dokopy menej bodov, ako Cinquecento za jedno tankovanie, sme videli celkom prijateľný futbal, hlavne so snahou kombinovať a tvoriť.

To, že je Erik Jendrišek vodcovský typ bude v kabíne plnej Nemcov na prospech veci, ale Nitra nemá už čas čakať na to, kedy si mužstvo sadne. V boji o záchranu je momentálne celá spodná šestka. A to má ešte Pohronie stále zápas k dobru.

Viac futbalových článkov

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera