Streda, 24. júl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Elán Košice neopúšťa

FOTO TASR - František Iván

Kaprálik už kope za Gornik Zabrze. Klub z ligy, ktorá sa celú sezónu ukája tým, aká je super. Až kým v predkolách európskych súťaží nedostanú jej mužstvá od našich klubov malú čapovanú Kofolu a dve horalky na cestu. Ligu opustil aj Krstovič, bitku oňho vyhralo Lecce. A Michalovce síce stále nedotiahli túžené posily, ale na hosťovanie k nim zavítal aspoň Covid, vďaka ktorému si svoj zápas so Slovanom odložili.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Skalica 2:1, 1517 divákov

V týždni Peter Krnáč naznačil, že si Robo Polievka do konca roka nový podnájom v Bratislave hľadať nemusí. Klub robí, čo sa dá, aby ho udržal a k novej mzde mu prispieva aj časťou tržby, ktorú urobí jeho útočný kolega v Ministry of Fun. Dukla si tri body predohrala už v piatok proti Skalici, kde sa môj tiket triasol pomerne dlho.

Jano Vlasko je naspäť a s číslom 10 mu to pristane ako vládny špeciál na MR Štefánika. Janovu prízemnú strelu si do vlastnej brány tečoval Uhrinčať. Dukla vyrovnala v zaujímavej situácií. S jednou loptou sa hral na vlastnej polovici Hruška, ale druhú si zobral Rymarenko a našiel Arevala. Dukle ale v celom zápase niečo chýbalo. Nie, Ivan neprišiel po Polievku, ale nebola to tá Dukla, na ktorú sme si za prvé kola zvykli. Skalica to využívala, šancu na gól s prehľadom zahodil Matejov a tak pomsta prišla z kopačky Ľuptáka. 

MFK Košice – MŠK Žilina 0:3, 4531 divákov

Divákom v Košiciach patrí veľké uznanie. Nováčikovský elán ich neopúšťa, ani keď ich mužstvo zatiaľ fasuje ako školák knihy v septembri. Je to ako chodiť na vyšetrenie prostaty. Tušíš, že to zabolí, ale robíš to pre svoje dobro. Žilinu je treba pochváliť. Jej futbal vždy bavil. Posledné sezóny najmä hráčov súpera, teraz robí konečne radosť aj vlastnému realizačnému tímu a vedie ligu. To sa bude predávať ako emisie za Jana Slotu.

Nedá sa povedať, že by si Košice ani neškrtli. Ale už od začiatku sezóny sa tak nejako tušilo, že ich revírom možno bude diaľnica, ale ich tempo nie je vražedné. Navyše ak mali domáci šance, na mieste bol Belko a spaľovací motor zapol Mišo Faško. A šošoni boli v zakončení klinickí. Všetko to začal Sauer a od toho momentu už sme videli reprízu posledného domáceho zápasu Žiliny proti Trenčínu. MŠK je teraz ako NAKA, nechcete ich mať doma, ani k nim vycestovať.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 2:0, 2716 divákov

Spartaku sa podarilo vyradiť Lech a v stredu ho čaká Dnipro. Mišo Gašparík by bol možno radšej, keby sa zápas proti rozbehnutej Podbrezovej dal odložiť na neurčito, prípadne na nikdy. Roman Skuhravý sa na zápas tešil, Podbrezová do neho vstupovala naozaj v super fazóne. Druhýkrát sa potešil, keď videl ofenzívny trojzáprah, ktorý Mišo vyskladal. Oseni – Ristovski – Azango. A tretíkrát sa potešil, keď nasadol po zápase do autobusu a bol rád, že to má za sebou. 

Podbrezová rolu lídra tabuľky nepotvrdila, ale ako hovoril Tiso, nevešajú hlavu. Neviem, na ktorom salaši po ceste do Trnavy zostal ich herný prejav. V prvom polčase z ich strany zaujal iba Galčíkov pokus o rekonštrukciu historickej udalosti našich dejín, keď z priameho kopu zostrelil Štefánika. Jediného stojaceho v múri. Dlho to vyzeralo na patový stav, ale Bajnovič urobil z Ludhu Chovana. Roman Skuhravý si možno aj niečo do druhého polčasu pripravil, ale jeho magnetickú ceruzku hodil do koša už tri minúty po nástupe Kompan Breznik. Potom sa už zápas dohrával. Odmakal ho Ristovski na hrote a Ofori znovu ukázal, že on z čistej šance gól dať nevie. Prijal tak hodenú rukavicu od Azanga, ktorý svoj neúspešný samostatný nájazd na Ludhu absolvoval už v prvom polčase.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 4:1, 1512 divákov

V piatok mal v Trenčíne exhibíciu Majo Hossa a futbalisti v nej pokračovali. Za 12 minút poslali obranu Ružomberka do siene slávy kapverdského futbalu. Vo výbornej forme je Hilary Gong a na jeho rýchlosť sa musí pripraviť už aj Polícia Slovenskej republiky. Keby bol na lavičke hostí taký Peťo Struhár, určite by zavolal aspoň do Stella servisu.

Ilja Stolica si pred zápasom stihol natočil nového Kuriéra namiesto Jasona Stathama a potom si v slušivej košeli vychutnal demoláciu súpera. Výsledok 4:1 je ešte pomerne milostivým vyjadrením toho, čo sa na umelke udialo. Ivan Krajčírik tiež nemá čisté svedomie, aj keď ďalšie dva góly pochytal.  Ak by sa výkon obrany hostí mal známkovať, bolo by to niečo na úrovni diktátu Maja Kotlebu. Jediné pozitívum v hre hostí je, že Pišta Gerec atakuje streleckú formu Lukáša Štetinu. 

ViOn Zlaté Moravce – FK DAC Dunajská Streda 0:2, 3008 divákov

Aďo Guľa je v lige stále neporazený. Teda ak nepočítame, že ho asi porazilo po vypadnutí s Dilou Gori. DAC si odviezol tri body z južanského Too hot to handle. V počasí, kedy sa človek spotil aj pri tom, ako prepínal na Dajto. Ide to aj bez Krstoviča, ViOnu to zatiaľ nejde nijak. Ale po zápase som v reklame videl, že v LIDLi majú body za 4,99. Teda o 3,99 viac, ako má ViOn v tabuľke.

Gabo Vass v prvom polčase reportoval, že DAC hrá na jednu bránu. Miro Káčer potešil svojho obľúbeného trénera bombou, ktorú Slávik vyboxoval priamo do vinkla, v druhom polčase zapli hostia na defenzívny režim a nechali ViOn hrať svoju tiki-taka. Zápas mohol rozhodnúť Želko Gavrič, známy aj z predkôl Superstar, ale to by na nedeľu večer nebolo ono. ViOn to vyskúšal taktikou udrieť pred koncom zápasu zo štandardky, ale keď už aj Slávik vybehol, zavrel zápas z brejku Veselovský.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera