Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Gól you can eat v Žiline

FOTO TASR - Daniel Stehlík

Naši europoslanci idú do odvety s prehrami 1:2, na čele tabuľky je Podbrezová, Kalmár už odišiel, Kaprálik si balí veci do krabice. Slovan už vyhral, ale presne tak, ako to má rád. A dočkali sme sa prvého odloženého zápasu, respektíve nedočkali. Roman Skuhravý do repre!

MŠK Žilina – AS Trenčín 5:2, 1568 divákov

Zápasy medzi Žilinou a Trenčínom raz vojdú do učebníc slovenského futbalu. Medzi kapitolu o Lacovi Molnárovi a zoznam klubov, v ktorých už pôsobili Timo Záhumenský s Milošom Lačným. V zápasoch týchto dvoch tímov je častokrát nemožné tipnúť, ako skončia. Čokoľvek medzi 0:0 a 5:3 sa berie ako samozrejmosť a raz si na tom jeden psychológ pekne zgustne.

Trenčín sa trochu vrátil na zem a zároveň si vyrovnal svoju gólovú bilanciu strelených a inkasovaných gólov. Vozinha znovu precvičil trapézy z vyťahovania lopty spoza chrbta a Belko dokázal, že kto sa smeje naposledy, ten ešte nechytal za obranou Žiliny. 

Do polčasu bolo 3:0 a šošoni si na svojom súperovi pochutili viacerými krásnymi kombináciami. Tá pri treťom góle bola ako z knihy Karola Belaníka – Prišiel som, odchoval som, predal som. Diváci tak pravdepodobne videli posledný Kaprálikov gól pred jeho odchodom. Hostia vďaka Ibrahimovi zápas zdramatizovali, ale to už bola Žilina v brejkovom móde a pre istotu urobila to, čo Slovan v Skalici nedokázal. 

MFK Zemplín Michalovce – FK Dukla Banská Bystrica 0:3, 1216 divákov

Ktovie, čo si teraz hovorí Marek Petruš, ktorý pred sezónou prišiel z Prešova. Jeho Michalovce ešte ani raz neskórovali a v zápase proti Dukle vyzerali na uterák. Spomínal tu niekto Nora Hrnčára? A chudák Igor Žofčák, že to musel otočiť z Bratislavy a byť jedným z aktérov. Dukla si v zápase s Michalovcami robila, čo chcela. Timo Záhumenský je v tejto sezóne nový Jordi Alba. Ten chlap má takú formu, že sa zjavuje zo sna Ivanovi Kmotríkovi, ako dvojička za Lovata.

Obrana Michaloviec to zahrala na istotu. Pokaziť prvý polčas tak, aby v tom druhom vyzerala lepšie. Pustiť Rymarenka po aute na dva dotyky pred Száraza, to chce guráž. Rymarenko potom našiel centrom Uhrinčaťa a je vlastne zázrak, že tretí gól Dukly padol až dve minúty pred koncom zápasu. Polievkovi to vyšlo a po zápase v autobuse podpísal novú zmluvu do roku 2024/2025. To znamená jediné. V zime odíde za väčšie peniaze. Inak pri troche šťastia mohla Dukla vyhrať 6:0, nepomohlo ani Petrušove trojité striedanie cez polčas. Výkon domácich sa mierne zlepšil, mali náznaky ofenzívy ako po troch borovičkách, ale v strede poľa a v obrane prepadávali na dvojitej plnej čiare.

MFK Ružomberok – FK DAC Dunajská Streda 1:1, 1678 divákov

To, o čom sa šuškalo, sa v týždni stalo realitou. Žlto-modrý klub síce vytiahol minulý víkend choreo, za ktoré by iné kluby mohli rovno zatvárať štadión, ale pokuta 1500 Eur musela rozosmiať aj Oskara. Z výplaty ju už nestiahne Zsoltovi Kalmárovi, ktorý sa porúčal smer Féhervár. S klubom síce nič nevyhral, ale už sa teší, ako bude jeho fanúšikov stretávať na zápasoch maďarskej repre. Pravdepodobne budú sedieť o pár radov vyššie, ako on.

Guľa efekt zafungoval aj v Ružomberku. Nie síce trojbodovo, ale Aďovi bývalí zverenci sa mu už neobjavujú iba v kabíne, ale po novom aj za komentátorským mikrofónom, kde sa ocitol Dominik Holec. Hostia zo Žitného ostrova sa rýchlo aklimatizovali na nadmorskú výšku. Peknú šancu zahodil Andzouana a pri Krstovičovej obaľovačke nedýchali ani mäsiari v Tescu. Lenže Ružomberok má Domonkosa vo forme a do kabín sa išlo domácim veselo. Slušné na to, že chalan pred mesiacom takmer visel na Bazoši. Druhý polčas patril DACu, Trusa stihol vyrovnať a potom aj odhlavičkovať loptu spred Krstoviča, ktorý by to upratal na 1:2. Matej sa smial, ale on sa dosmeje v týždni na tréningoch.

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0, 1678 divákov

Tá istá partička divákov, ktorá si pozrela zápas v Ružomberku, sa následne teleportovala do Podbrezovej, k lídrovi tabuľky. Roman Skuhravý robí v tomto malebnom kúsku Slovenska skuhravo dobrú robotu a znovu bude šťukou ligy. ViOn si zase môže povedať, že v tomto zápase na krásu nezomrel. Žiadnu okrem dresov neukázal. Podbrezová zápas odkontrolovala s neuveriteľným prehľadom.

Marek Kristián Bartoš síce neprestúpil v lete do Slovana, ale na jeho mieste už neuzavriem dvojročnú viazanosť na pevný internet. Svoj gólový repertoár, ktorý obsahuje raketu zem – vzduch – vinkel zo 40 metrov obohatil o pätičku vo výskoku, za ktorú by sa ani Zlatan nehanbil. Je až neuveriteľné, že v zápase viac gólov nepadlo. Šance mal Kabongo, Galčík, Kováčik, ale Slávik si nenechal pokaziť víkend.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:2, 3000 divákov

Slovan vypredal štadión v Skalici a diváci, ktorí prišli, nemohli ľutovať. Videli nervózny zápas až do samotného konca. Mladý brankár hostí Hrdina je rád, že sa to celé skončilo a nemusí sa pozerať, ako pred ním poskakuje Wimmer s Yaom. Yan Yao ukončil zápas s bilanciou takmer 2+0, Jardo Zmrhal rovnako. Ten svoju formu za posledný rok načasoval naozaj neuveriteľne a sám si doma musí pozerať zostrihy svojich akcií, aby mal čisté svedomie, keď začiatkom mesiaca faktúruje.

Slovan šetril sily do odvety s Maccabi a do polčasu si vďaka Marcellimu s Tigranom vybudoval dvojgólový náskok. Tigran to dal tak, ako to má najradšej. S minimom pohybu len udrieť do lopty. Gól oslávil po svojom, chytil sa za hlavu, srdce a vyprášil malého Tigraníka. Lenže ako už aj Vlado Weiss na tlačovke spomínal, namiesto toho, aby hostia zápas zavreli, dali Skalici pričuchnúť. Podhorín znížil a odvtedy všetko, čo letelo cez šestnástku hostí, smrdelo vyrovnaním.

Zápas Trnavy s Ružomberok sa odložil, aby si Oseni oddýchol pred odvetou s Lechom Poznaň.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera