Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Igor Žofčák dokazuje, že vek a úroková sadzba je len číslo

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Pred týždňom stanovil nový rekord v počte ligových zápasov Tomáš Ďubek, v sobotu sa stal najstarším strelcom ligy vo veku 39 rokov Igor Žofčák.

Legenda Michaloviec stále dokazuje, že vek, počet tréningov v týždni a RPMN pri pôžičke sú len číslo. Nečudo, že Anton Šoltis raz povedal: Dajte mi polročnú zmluvu, Žofčáka, to, čo mi dlžia v Senici a sedmičkový bavorák a vidíme sa na Zamarovciach na pumpe. Igor gratulujem a dúfam, že ťa to ešte minimálne päť rokov bude baviť.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:0, 5 061 divákov

Prvé derby behom nasledujúcich siedmich dní malo chvalabohu vopred jasné dejisko, ale ťažko povedať, či to bola pre obidve mužstvá generálka na finále pohára. To môže ešte stále skončiť tombolou, alebo žrebovaním víťaza po športových novinách. Vlado Weiss šetril syna, ale aj Gruzíncov, šetrili sa aj diváci, ako forma vďaky za prácu zväzu. Majster mal byť bez Weissa polovičný, ale stačilo 20 sekúnd a po rozohrávke Spartaka vletel medzi stopérov Čavrič, ktorý otvoril skóre. Zvyšok polčasu stál už za bačov, Bamidele nechcel pred finále odkryť všetky karty a najviac sa potešil Slavo Jurko keď zistil, že Slovan získal hokejový titul a má v utorok večer voľno.

V druhom polčase mal síce Spartak optickú prevahu, ale pokračoval vo výkone bez iskry a nasadenia. Ak to bol krycí manéver pred finále, tak ten bol splnený dokonale. Na strane Slovana sa najviac snažil Barseghjan dokázať, že je lepší futbalista ako urológ, ale celý druhý polčas v podaní oboch mužstiev vyzeral ako Juraj Blanár v diskusii u Braňa Závodského.

ŠFK Sereď – DAC Dunajská Streda 0:0, 202 divákov

Sereď si cez víkend vypočula dve správy. V prvostupňovom licenčnom konaní nedostala licenciu, lebo že im chýba štadión a nemôže hostiť finále Slovnaft Cupu. V praxi to znamená, že do druhostupňového konania musia priniesť aspoň v skicári nakreslený návrh svojho nového štadiónu, alebo si hodiť mincou a vybrať si nejaký iný z ligovej mapy. Druhou správou bola, že pre žlté karty stál, respektíve nesedel tréner Jarábek. Nikomu inému sa to v tejto sezóne nepodarilo a odnáša si tak trofej Joeriho de Kampsa.

Po zápase boli spokojní obidvaja tréneri, Sereď je rada, že neprehrala a DAC si bodom poistil štvrté miesto v tabuľke. Zároveň ale prišiel o šancu na to tretie. DAC mal v prvom polčase šancí na rozdávanie, ale Martin Chudý mal dobré paleo-keto raňajky a stal sa tak mužom zápasu. Sereď si na dve šance Martina Košťála počkala do druhého polčasu. Ako sa hovorí, kto si počká, ten sa dočká. Tu sa ale nedočkal nikto.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina

Zápas bol preložený na stredu z dôvodu karantény domáceho mužstva a nedostatočného počtu hráčov.

AS Trenčín – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 5:2, 475 divákov

Trenčín v týždni absolvoval dohrávku proti ViOnu, v ktorej vďaka gólu Azanga z nadstaveného času vyhral 4:3. Gólové hody si Trenčania dopriali aj proti Mikulášu a výborne si tak načasovali formu na letné dovolenky. Hráči AS budú na plážových turnajoch v Turecku patriť medzi najlepších z celého hotela. Zaujímavosťou bol fakt, že sa do bránky AS postavila posila Dejan Iliev, Mišo Kukučka si mohol konečne oddýchnuť.

Prvý polčas vyzeral neškodne, 2:1 pre Trenčín po dvoch veľmi podobných góloch Kupusoviča a jednom Geráta. Lenže druhý polčas hostia vôbec nezachytili, domáci si v ich obrane lietali, na 3:1 prepálil Tučný. Kupusovičovi potom gól darovala obrana hostí a piaty kus si zapísal Soares.

FK Senica – ViOn Zlaté Moravce 0:0, 328 divákov

ViOn v lete vedel, že bez Balaja s Hrnčárom to bude iná sezóna. Ako by povedala finalistka súťaže MISS, život sa otočil o 360 stupňov a ViOn si tak bude musieť ligu obhájiť v baráži proti druhému tímu druhej ligy, ktorým bude pravdepodobne Banská Bystrica. Osud bol spečatený remízou v Senici.
Pre domácich to bolo najlepších 0:0 v živote. Pre hostí zápas, ktorý dokonale vyjadril celú ich sezónu. Veľakrát im chýbal jeden gól a nedokázali ho streliť ani dorastencom Senice. Záhoráci sú tak v lige zachránení, ale či ju budú o rok naozaj aj hrať, to rozhodne SFZ týždeň pred začiatkom novej sezóny po porade s políciou, starostom Dúbravky a tajomníkom Jednoty dôchodcov Slovenska.

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce 1:2, 215 divákov

Ak niekde nešlo vôbec o nič, bol to štadión v Pohroní. Michalovce mali už ligu vo vrecku a Peter Lérant je na začiatku svojej cesty prebudovania klubu. Napriek tomu boli domáci v prvom polčase lepším mužstvom, lenže východniari majú Marcina, ktorý skóre otvoril a hlavne Igora Žofčáka. Ten si priamy kop v 77.minúte vychutnal a zvládol ho aj osláviť. Šimčák znížil, domáci stihli ešte zahodiť kopec šancí a vyzerajú, že do konca sezóny už si odmietajú pokaziť 12-bodový nástrel v tabuľke.