Nedeľa, 21. júl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Indonézia vracia úder

FOTO TASR - Erika Ďurčová

Spartak s DACom sa rozlúčili s pohárovou Európou a Slovan si bude ešte dlho vyčítať zbabrané penalty proti Pireu, ale aj tento rok sa môže úspešne prepadnúť až do skupiny Konferenčnej ligy. Do tej našej ligy sa vracia duo z Indonézie – Egy a Witan, známe z pôsobenia v Senici. Prvý menovaný posilnil Instagram ViOnu, druhý Trenčína. Obidva kluby sa tak stali lídrami. V počte fanúšikov. Na sociálnej sieti. 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:5, 1956 divákov

Majster sa už ďalekej ceste na východ nevyhol, hráči sa aspoň mohli zregenerovať v tobogánoch neďalekého Národného akvaparkového centra. Weiss nechal oddychovať jedného z hrdinov sezóny, Aďa Chovana, a do útoku dal obávané duo Šaponjič – Ramirez. Obávané hlavne pre podávačov lôpt, ktorí kvôli nim nabehajú viac ako Uche Agbo za polčas. David Hrnčár síce znovu fukol o dva góly viac ako Eric, ale aspoň Ivan začína strieľať okrem lakťov aj ostrými.

Liptáci v prvom polčase ešte stíhali sekundovať majstrovi a miestami z jeho obrany robili praženicu, ale v tom druhom to vyzeralo, ako keď sa z veľkého tobogánu spustí Oliver Andrássy a zoberie zo sebou všetky deti, ktoré sa spustili tesne pred ním. Góly strieľal Hrnčár, Šaponjič, Kucka a Slovan si tak do zápasu s Mostarom vezie pohodičku, Erica Ramireza v životnej forme a Davida Hrnčára na čele tabuľky strelcov.

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 0:4, 1837 divákov

Spartak síce vypadol z Konferenčnej ligy, ale za odmenu cestoval na úplný východ ligovej mapy. Na zápas proti svojmu bývalému trénerovi v čiernom tričku. Čo lepšie si môže človek želať. Útočná neforma červeno-čírnych je donebavolajúca, Milan Ristovski sa za ňu dokonca ospravedlnil aj na Instagrame. A tam aspoň ypsilony trafil správne. Gašparík nemal ľahkú úlohu. Mužstvo nehrá až tak zle, ako hovoria výsledky, ale nech dá do útoku kohokoľvek, výsledok je rovnaký. 

V Michalovciach vybral Mišo na hrot Boatenga, obávať sa teda mohli bufetári na tribúnach za bránkou. S formáciou 343 bolo jasné, že Spartak bude chcieť na súpera zatlačiť a čo najrýchlejšie zahodiť prvých 10 šancí. Lenže Štefánik našiel Paura a ten už za 30 sekúnd otvoril skóre zápasu, čím zdemoloval celú taktiku domáceho mužstva postavenú na tom, že z prvej šance Spartak nikdy gól nedá. Zvyšok polčasu bol o pološanciach a platonickom tlaku Trnavy, ktorý občas obohatil súboj mýtických postáv našej histórie Štefánik verzus Jánošík. Zápas uzavrel v druhom polčase práve Štefánik, keď sa Jeřábek s Kožucharom nie, že nedohodli. Domáci obranca poslala takú malú domov, že by ju aj Lukáš Štetina z vlastnej šestnástky dobehol. Tretí gól pridal Bamidele, štvrtý Milan Ristovski po nezištnej prihrávke Yusufa. Pravdepodobnosť, ako trafiť dva dni po sebe Eurojackpot. Pre Spartakovcov to bude pekná cesta domov, krásne tri dni. Výkon domácich ťažko hodnotiť, až na krátku prítomnosť Žofčáka sa ťažko hľadajú pozitíva.

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 1:1, 1842 divákov

Aj chalani z Bavmesaolige predpovedali, že to bude mať Podbrezová proti papierovo slabším súperom ťažšie, ako proti favoritom, ktorí si otvoria obrany dokorán. A tak sa aj stalo v piatkovej predohrávke v Skalici. Bolo veselo, ako keď sa na trdelník sype škorica. Zrušená penalta, detinský faul na penaltu, Yao trafil brvno, červená hneď na začiatku druhého polčasu a Vlaskov priamy kop z lahôdok. Vlasko s Yaom sú pre Skalicu ako Messi s Yaom.

Skalica sa tešila, keď Grendel zavadil o Hašovu nohu a pískala sa penalta. Rozhodcu Ziembu si ale VAR zavolal k obrazovke, kde mu chalani ukázali čistú penaltu. Skuhravý už utekal do šatne pustiť Grendelovi sprchu, lenže Ziemba rozpažil, penaltu zrušil a červená karta neprišla. Podbrezová pôsobila v zápase neisto, ale nakopla ju penalta, ktorá sa už pískala. To keď Václav Ďatka tak detinsky ťahal za dres, že by si okrem penalty zaslúžil aj výchovnú facku od toho žilinského fanúšika, ktorý svojho času skočil do vlasov Slyškovi. Do druhého polčasu poslal Jarábek Fábryho, ktorý sa tri minúty pomodlil a jeho želania boli splnené. Grendel odzadu znovu fukol Hašu, druhá žltá sa rovná červená a v internej súťaži Železiarik s červenou je Erik lídrom. Priamy kop poslal Jano Vlasko do kúta, Ludhov pokus o hodenie sa sa zapíše do dejín. S brankárom hostí to len tak zatrepalo ako keď kupujete na Vianoce kapríka. Skalica mala šance rozhodnúť, ale nevydalo. Pri absencii Vlaska skúšal z priameho kopu Fábry, trafil však prvého hráča v múre a Potoma dokázal z dvoch metrov trafiť s prehľadom do brankára.

DAC Dunajská Streda – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0, 4368 divákov

Dukla cestovala na Žitný ostrov bez útočníkov, Franko a Depetris sú zranení a Mišo Ščasný to mohol postaviť krásne defenzívne. Niekto to volá smola, niekto splnený taktický sen. Dukla sa teda spoliehala na to, čo jej vyšlo v Trnave. A možno by sa jej to aj podarilo ukopať, bezgólové skóre držala takmer celý polčas. 

Na Vlaska to však tesne pred odchodom do kabíny z priameho kopu zakrútil Szanthó a otupil tak akýkoľvek odpor hostí. V druhom polčase už Dukla vedela, že nemá nárok na horúcej pôde otočiť skóre, pretože sám Polievka na všetko nestačil. Góly Ramadána s Krstovičom boli už ako hra mačky s myšou. Guľa mal preto čas vystriedať všetkých dvanástich útočníkov a vo vzduchu lietajú fámy o tom, že má Oskar záujem predsalen priniesť kohokoľvek s belasou minulosťou. Po akcii parketár mala voľba padnúť na Mohu, keby mal náhodou Guardiguľa v útoku málo možností do formácie 1-1-10 a potreboval do kabíny ozajstného tímového hráča.

MŠK Žilina – ViOn Zlaté Moravce 1:0, 1407 divákov

ViOn cestoval do Žiliny už aj s Egym a zo sektora hostí ho hnalo všetkých 60 tisíc nových fanúšikov. Pred zápasom zaplnili celé Strečno, rikše stáli až po Terchovú, kde vykúpili všetky paprikové korbáčiky. Doma však hostia nechali tri bytovky zranených futbalistov a preto sa nikto nemohol čudovať, že to v Žiline od začiatku zavreli a dúfali v nejaký ten brejk. K jednému sa dostal Kajo Mondek, v šestnástke sa až príliš ľahko uvoľnil, ale Belko vytiahol prvý z dvoch zákrokov zápasu. ViOnu sa ešte v prvom polčase zranil Balan a Kocian do hry poslal Egyho.

Žilina sa tlačila do ofenzívy, ale narážala na Lukáča. V druhom polčase práve Egy nastrelil Kopasovu ruku, ale Tomáš Ďubek to z penalty kopol tak, že by za tento mesiac mal zaplatiť dvojité odvody do sociálky. ViOn napriek tomu udatne držal bezgólový stav a čakal na záverečný hvizd. Veď ako by povedal tréner Kocian, čo je to 90 minút oproti večnosti. Lenže Ďurišovi vyšla prízemná strela, Kocian stiahol Egyho a už sa zápas v pokoji dohral. 

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:0, 1225 divákov

Zápas pre ozajstného fanúšika futbalu, ktorý má viac spoločné s atletikou, ako krásnou loptovou hrou. Peter Struhár chcel Trenčín prekvapiť rozostavením, na papieri 5-4-1, ale prekvapil tým rovnako zle obidve mužstvá. Za všetko hovorí fakt, že prvá strela na bránku išla od hostí v 40.minúte. Domáci Mojžiš prvýkrát vystrašil Kukučku až pred odchodom do kabín. V zápase sa dobre behalo hlavne Kmeťovi, ktorý miestnu pažiť poznal viac ako dobre, ale každému jeho pasu na Demitru niečo chýbalo. Nevadí, v každom obedovom menu sa nájde jedno jedlo, ktoré vyzerá sľubne, ale keď ho prinesú na stôl, uvedomíte si, že šéfkuchár skrýva naozaj zaujímavé tajomstvo, ktoré by si mal nechať iba pre seba.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera