Pondelok, 18. marec 2024

Pondelkové Tréneroviny – Ivan Galád do repre!

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Ivan Galád potrebuje ligu a táto liga potrebuje Ivana Galáda. Marek Ondrejka vo ViOne mal šťastie v nešťastí, keď za odídeného Jána Kociana vytiahol z rukáva nie, že eso, ale tankovaciu kartu na Shellku a srdcovú sedmu. Motivátor z Krupiny zmenil mužstvo na nepoznanie. Za štyri zápasy si pripísalo 10 bodov, teda o tri viac ako za prvých 11 kôl a Žiline s Trenčínom sa zrazu zvierajú obidve polky. V Zlatých Moravciach je teraz sveta žiť, cez zimnú prestávku navyše budú mať hráči dostatok času naučiť sa zostavy súperov, keby Ivan na jednom z tréningov náhodou vytiahol svoj obľúbený test. Čo je v tejto sezóne obzvlášť ťažká úloha, keď je raz človek do konca jesene v Béčku Slovana, ale o dva týždne už strieda proti Pjuniku.

ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 4:0, 2005 divákov

Najhoršiu formu z posledných piatich zápasov majú mladí šošoni. Štyri prehry a jedna remíza je nový film, ktorý do našich kín uvádza Karol Belaník. Je síce fajn mať nižší vekový priemer ako maturitné ročníky, ale keď ani počas zimnej pauzy do mužstva neprinesú skúseného hráča, tak môžu dať tie permanentky už naozaj zadarmo. Na zápase bol aj nový tréner našej repre a predchodca Ivana Galáda na tejto stoličke, Feri Calzona. Z kádra Žiliny by mohol o 15 rokov zložiť kostru našej reprezentácie.

Zo soboty na nedeľu sa síce posúval čas, ale šošoni do zápasu proti ViOnu nastúpili o hodinu neskôr už v piatok. Domáci totiž pokračovali v nastolenom trende a na svojho súpera vybehli už od úvodu. V siedmej minúte Belka zachránila spojnica, ale keď Bari pri zákroku v šestnástke okrem lopty zobral aj nárt súpera, Ďubek nemal z penalty problém. Hlasovacie zariadenie mu zafungovalo. A pri góle Šuvaliju po rohu to vôbec nevyzeralo tak, že by mali mať mladí šošoni vzhľadom na svoj vek lepší reakčný čas. Keď chcel Hynek niečo v druhom polčase zmeniť, jeho plány zahatal Almeida, ktorý si po brejku krásne položil aj Belka. ViOn už dal nohu dole z plynu, šošoni začali mať konečne šance, možno mohli aj kopať penaltu, ale domov išli s pre tipérov pohodlným 0:4.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Liptovský Mikuláš 1:0, 2689 divákov

Tehelné pole zažilo vo štvrtok večer niečo ako silvestrovskú šou z roku 2001. Tam sa stalo všetko, chýbal už len Peter Marcin prezlečený za ženu s fúzami a redakcia Športových novín spievajúca hit Michala Davida. Keď už to vyzeralo, že Aďo je síce dobrý chalan, ale od pondelka môže ísť trénovať s Béčkom, tak sa stalo nemožné a Ramirez splatil doterajšiu charitu od klubu.

Slovan dostal za odmenu pred ešte dôležitejším zápasom domáci duel s Liptovským Mikulášom. Zostava teda dostala znova rotáciu a v útoku sa belasým predstavila z hľadiska ofenzívnej sily príloha s prílohou. Medved s Ramirezom. Mikuláš takmer dokonale využil  plný kalendár Slovana, ale ani perfektné zákroky Sváčka mu na bod nestačili. Hostia dostali na pomery bežného zápasu až príliš veľa šancí, ale keď vám nestačí ani brejk 4 na 1, koledujete si o gól aj od Ramireza.

MFK Dukla Banská Bystrica – DAC Dunajská Streda 1:3, 3682 divákov

Zápas som zapol v 25.minúte, teda v čase, kedy Laco Molnár nestíhal chváliť snahu o ofenzívu z každej strany. Snaha sa cení, aj keď je len mentálna. Mužstvá sa v tom čase spoznávali s loptou, aby do polčasu potešili svojich trénerov. Martin Rymarenko, kmeňový hráč DAC, tento turnus na hosťovaní v Bystrici, potiahol loptu a jeho prízemnú prihrávku vyrazil Petráš len pre Faška. Lenže už o pár minút prepadol v obrane Ľupták. Chvíľu to vyzeralo, že Pintovi odkopne meniskus až ku Zvolenu, ale Portugalčan loptu udržal a našiel úplne voľného Andzuanu.

V druhom polčase začala Dukla veľmi dobre, lenže DAC si obľúbil zápasy otáčať. Na ihrisko sa po zmene strán dostal Kalmár, ktorý síce stále pôsobí skôr ako David Holman, ale s bilanciou 1+1 sa stal hrdinom zápasu. Najprv pohotovo napálil odrazenú loptu a potom videl Gavriča, ktorý rýchlou kľučkou zápas uzavrel. Potešil tak divákov v sektore hostí, ktorým výlet zaplatili hráči za vypadnutie z pohára. DAC sa vďaka skvelej forme z posledných zápasov dostal už na druhé miesto.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica 0:2, 1670 divákov

Podbrezová z posledných piatich ligových zápasov porazila len jedného súpera. Spartak. Chalanom by preto dobre padlo niečo ako teambuilding Oľano, kde by možno aspoň v tom legendárnom pingpongovom turnaji porazili Igora. Lebo keď si k vám už po tri body príde Skalica, niečo je zlé.

Mohlo to byť všetko inak. Cobnan využil chybu v rozohrávke hostí, načapoval to Kuzmovi, ale ten trafil len žrď. Keď už sa Cobnan presadil, pískal sa ofsajd. Nedáš-nedáš-dostaneš ukázal Jano Vlasko. Ten síce letargicky postával na šestnástke, ale keď k nemu prišla lopta, halfvolejom ju poslal do pravého spodného rohu. Jano tak umlčal všetkých kritikov, ktorí tvrdili, že v jeho kaviarni na kríčku je málo bazového sirupu v limonáde. Obraz hry sa nemenil, Podbrezová tlačila, ale Skalica bola stiahnutá ako kompresné spodné prádlo a čakala na moment, kedy Hašu už nikto nedobehne a uzavrie zápas.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 0:0, 799 divákov

Husársky kúsok sa podaril útočníkovi Trenčína Emekovi, ktorému stačili dve minúty na to, aby ho rozhodca Marhefka poslal…do boja o tretie miesto. Keď si pri tom šľapáku, za ktorý dostal druhú žltú, myslel, že to bolo čisté, tak mu posielam cenu Joeriho de Kampsa. Príde mu však trochu neskôr. Tak, ako Joeri do každého súbojaa. Trenčanov je napriek tomuto oslabeniu treba pochváliť, pretože počas celého zápasu išli za výhrou a nebyť skvelého Krajčírika, majú tri body.

Na druhej strane, nikto na svete okrem otrokov z Indie, Nepálu, Pakistanu a Srí Lanky sa tak neteší na začiatok Majstrovstiev sveta v Katare, ako realizačný tím Ružomberka. Struhár a spol. budú musieť zachvíľu do zálohy postaviť cínových vojačikov s lego panáčikmi na krídlach.