Pondelkové Tréneroviny – Ivan odmietol Superligu, Mikuláš Fortuna ligu

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Náskok sa zmenšuje a DAC vedie ligu už iba o bod. Slovan sa prepol do play-off módu a nemilosrdne si ide za titulom. Medzitým Ivan všemohúci vyhlásil, že je proti Superlige, čím asi definitívne spečatil jej osud. ViOn zdramatizoval súboj o ligové play-off a hráči Liptovského Mikuláša už majú pokoj, pretože oficiálne vypadli z Fortuna ligy.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:4, 4018 divákov

Slovan v týždni nanovo definoval pojem vytrápiť sa v pohárovom zápase. Do odvety v Skalici avizoval Vlado Weiss to najsilnejšie, čo Slovan má a pri pohľade na súpisku človek nevedel, či v polčase nevyskoči s kamerou Jožo Pročko. Nakoniec to belasí zvládli a prvého mája sa dočkáme finále, ktoré si želal asi každý, okrem hlavného sponzora tejto pohárovej súťaže.

V lige Slovan zapol na najvyššie obrátky a začína vystrkovať rožky. V Žiline odohral zápas, ktorý bol ako keď sa v krčme stretnú dve partičky východniarov. Obidve strany all in bez ohľadu na to, čo bude ráno. Slovan dvakrát udrel z brejku a keby Čakvetadze nechcel aj pri nájazde na prázdnu bránku hľadať spoluhráča, je to 0:3 a hotovo. Lenže Jambor sa rozhodol v nedeľu zapísať do Gólu mesiaca. Tá druhá bomba na Trnovského stála za to. Hodenú rukavicu zdvihol Vlado Weiss mladší. Najprv si zahral FIFU a načapoval Čavričovi a potom si to prepol na level amatér, porobil Žilinčanov už na vlastnej polovici a utiekol aj postrannému.

FC Spartak Trnava – FK DAC Dunajská Streda 1:1, 5051 divákov

DAC nastupoval v Trnave s vedomím, že ak nezíska aspoň bod, prepadne sa na druhé miesto tabuľky a všetci sa mu budú smiať, že je slovenským Tottenhamom. Spartak mohol hrať s ľahkosťou, tvoriť museli hostia a tým to v Trnave historicky tak nejak nejde. Nie, že by to Spartaku posledné zápasy išlo oveľa lepšie.

Krstovič síce vybehol na ihrisko, ale ja si stále myslím, že to bol iba Niarchos v jeho drese po návšteve u barbera. V prvom polčase zaujali len odrazené lopty od Taiwaa, zranenie Blackmana s Čurmom po spoločnom súboji a jedna jediná ofenzívna akcia, ktorá spĺňala parametre toho, že chalanom za ich výkony niekto každý mesiac posiela na účet peniaze. Taiwoo na dvakrát doklepol loptu za Petráša. Po polčase Guľa zmenil rozostavenie, odskákal si to Kalmár a bod pre hostí vybavil Pinto. Ten dal na Andzuanu takú prihrávku za obranu, že sa Mišovi Gašparíkovi rozopli dva horné gombíky na košeli. Potom sa už len dohrávalo, aby sa nezranili ďalší hráči.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2, 2078 divákov

Majstrovstvá stredného Slovenska v zahrávaní rohových kopov ovládol David Depetris a Podbrezová klesla na šiestu priečku. Napriek tomu, že celý prvý polčas dusila Duklu, obstreľovala Hrušku a skóre otvoril Bartoš. Na niektoré signály domácich bolo radosť pozerať. Dokonca aj obrancovia Dukly vyzerali, že ich baví si to zažiť na vlastnej koži.

Ak by Grešák namiesto žrde pridal druhý gól, Depetrisov príchod by nič nezmenil. Ale čo Grešákovi nevyšlo pred bránou Hrušku, to mu vyšlo pred tou vlastnou, keď efektne sklepol Depetrisovi. 1:1. Argentínsky strelec za sedem minút pri druhom góle tak vytancoval Bartoša, že sa vedľa pána Sotáka nachvíľu zjavil Jano Ďurovčík s číslom 10 v ruke. SMS správy Davidovi môžete posielať na telefóne číslo 0800 700 200.

MFK Skalica – Vion Zlaté Moravce 0:1, 748 divákov

Musím priznať, že ma tá Skalica pekne porobila vo Fantasy, aj na tikete. Bolo jej treba hrať 25 predĺžení v Slovnaft Cupe proti Slovanu. Tam keby postúpila, zmení im od pondelka Ivan tú vysokú školu na jasle s detským ihriskom a pieskoviskom. ViOn vstal z mŕtvych ako Leonardo DiCaprio v Revenantovi.

Zeleno-bieli boli celý zápas lepším mužstvom a Patrikovi Lukáčovi v Zlatých Moravciach postavia sochu za to, čo pochytal domácim útočníkom. A keď už si hostia začali dúfať v ukopaný bodík, netradične za remízu, Pinte poslal loptu ako humor Petra Marcina, prízemnú, Almeida ju pustil za seba a Ikugar sám pred kasou len priložil hodinky.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:3, 191 divákov

Tak a máme to oficiálne. Liptovský Mikuláš nemá žiadnu šancu na zotrvanie vo Fortuna lige. A to ani keby počítali kreatívni účtovníci. Po príjemnej rozprávke z jeho nováčikovskej sezóny prišlo vytriezvenie, chudobných 13 bodov a zaslúžené papa. Michalovce si prišli po ľahučké body, ako na halušky do koliby. Jánošík, Magda a Marcin vyriešili tikety už do polčasu. Domáci Steinhubel potešil svojho agenta pekným priamym kopom.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 4:1, 842 divákov

Strelecký tréning Ružomberčanov prebehol už v piatok a presne podľa predpokladov. Trenčania dlho nekládli odpor, v prvom polčase z nich boli pomerne pekne oblečené tréningové kužele. Je až neuveriteľné, s akou ľahkosťou hrajú Madleňák a Bobček. Útočník s číslom 9 otvoril skóre po centri, druhý gól pridal Domonkos.

V druhom polčase by bol asi scenár rovnaký, ale Artur Gajdoš sa rozhodol prekvapiť bombou spoza šestnástky. Nádeje Trenčína ukončila druhá žltá pre Azanga, ktorý sa šmykol a zobral zo sebou Szigmunda. Pohodičkový piatkový večer spestril Pišta Gerec a Marko Kelemen.