Piatok, 19. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Je to Šoltis iný, je to Hrnčár

FOTO TASR - Erika Ďurčová

Nemec out, Michalovce menia trénera. Z boja o TOP 6 je totiž po predaji Trusu postupne boj o záchranu, aj keď pri forme Pohronia a stave senickej pokladničky by malo byť o zostupujúcich jasné do šibačky. Miroslavovi Nemcovi podlomila stoličku práve prehra v Senici, čo určite aktivovalo Antona Šoltisa, ktorý už začal doma prať žlto-modré šúštáky. Lenže Michalovce prekvapili a angažovali Norberta Hrnčára. 

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda 2:2, 574 divákov

Takto to vyzerá, keď proti sebe nastúpia dve mužstvá, ktoré bránia tak, ako Peter Marcin večer zabáva. Neskoro. Výborný zápas, ktorý mohol skončiť 7:3, ale nakoniec Dunajskej priniesol vykúpenie z minulotýždňového sklamania proti Trnave. V prvom polčase si to obidve mužstvá rozdali naplno, tešiť sa mohol Jánošík, ale Ricarda zachránilo brvno a dobrý odraz lopty. Hosťom vyšla až Verlindenova zasekávačka, ktorú neskúsil v tom polčase vôbec prvýkrát.

Druhý polčas patril šošonom a behom šiestich minút využili výpredaje v obrane hostí. Najprv naskočil na loptu dobre Paur a potom ako Iľko vykrútil hostí pri čardáši, zaklincoval za Ricarda Kaprálik. Portugalského dôchodcu potom domáci ani na trikrát nedokázali prekonať a pred koncom zápasu prišiel plávajúci trest, keď Belkovi nedal šancu Moumou strašným banánom v čokoláde.

ŠK Slovan Bratislava – ŠFK Sereď 5:1, 3018 divákov

Sereď začala na Tehelnom poli zhurtada, keď sa v desiatej sekunde splašil Yao, ale znovu len dokázal, že behať síce vie, ale s tou loptou to je trochu horšie. Napriek tomu po akcii Moronga otvoril skóre a chvíľku to vyzeralo na zázrak kola. Ale blíži sa koniec mesiaca, čiže belasí dobre vedeli, že kto chce od Ivana prémie, musí v sobotu zabrať.

A Seredi netreba veľa k tomu, aby bránila celých 90 minút, ale Slovan si ju aj tak otváral ako jehovisti otočné dvere. Do polčasu vyrovnal Kašia, v tom druhom dokonca vynikol aj Barseghjan, pridal sa Šaponjič, pobehnúť sa chcelo Greenovi a stačilo mu to na dva kúsky v site.

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 0:0, 1771 divákov

Spartak síce v týždni postúpil v Slovnaft cupe cez Žilinu, ale stále mu chýbajú stopéri a Mišo Gašparík to aj v Ružomberku musel lepiť. Zalepil to tak, že sme videli jeden z najhorších zápasov v lige. Najväčšiu odvahu ukázal práve tréner Spartaka, ktorý si v tom počasí dal len tričko a kabát. Asi by sa chcel dať vypísať na PNku od pondelka.

V prvom polčase teda nebolo čo hodnotiť, radi sme boli aj za každú loptu, ktorá na tom teréne nepreskočila Ramadana. V druhom polčase sa domáci stiahli ku tradičnej kôpke snehu za bránkou, nechali Spartak útočiť, ale celé to vyzeralo ako pondelok po trojdňovom víkende. Ťažko sa na to pozeralo, aktéri by si až na pár výnimiek zaslúžili v schránke žltý papierik a postaviť sa za trest do radu na pošte týždeň pred Vianocami. Ak bude od budúceho týždňa drahší benzín, môže za to Azevedov útok na Shellku vedľa Tesca. Dúfam, že sa potešil aspoň ten človek, ktorý našiel cestou domov loptu. Pojem taktický zápas získal v nedeľu večer úplne nový význam. Asi nikomu nepadne repre pauza tak vhod, ako Spartaku.

AS Trenčín – FK Senica 4:1, 441 divákov

Víťazstvom pre hostí bol už fakt, že sa na zápas nazbieralo dosť hráčov a že to majú do Trenčína len na skok. Toto už o pár týždňov nemusí platiť, ak si chalani nájdu lepšiu prácu, kde im aspoň niečo pípne na účet. Trenčín mal konečne v hre Jakuba Kadáka a hlavne v druhom polčase si na svojom súperovi zgustol.

Ligu Trenčín tento rok nevyhrá, ale dva zľavové poukazy na Persil za marketingový čin roka majú už vo vrecku. Nedostatok voľného miesta na štadióne vyriešili začiatkom jari priam geniálne. Jednoducho v deň zápasu neotvorili pokladne na štadióne. Pred zápasom proti Senici toto obmedzenie zrušili a lístok ste si mohli v sobotu kúpiť až celé dve hodiny, medzi 10 a 12-tou. This is my sen. Skóre zápasu otvoril po peknej akcii Witan, ale do polčasu bolo 2:1 vďaka Azangovi a Bainovičovi. Jurdík v druhom polčase zahodil šancu na vyrovnanie, čím sa hostia rozlúčili s futbalom a už len čakali, koľko gólov naskáče.

FK Pohronie – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1, 317 divákov

Pohronie začalo agresívnu naháňačku za ViOnom, ktorý stiahlo už len na 11 bodov. A to aj napriek tomu, že takmer celý druhý polčas proti Mikulášu odohralo o jedného hráča menej. Pohronie sa do svojho súpera pustilo ako SMER do eurofondov, Steinhubel ho poslal do vedenia, ale hostia znovu prišli ku gólu ako v poslednom kole. Center, predĺžená lopta a gól.

V druhom polčase prišlo pomerne prísne vylúčenia Pajera, Mikuláš hral presilovku, ale uspokojil sa s remízou, aby natiahol svoju sériu neporaziteľnosti.

MFK Zemplín Michalovce – ViOn Zlaté Moravce 1:0, 558 divákov

Nová metla dobre zmätie a občas pri tom bolia oči. Zápas Michaloviec proti ViOnu si ani jedno mužstvo do pamätníka nedá, určite nie Neofytidis, trójsky kôň a tajný plán Miroslava Nemca, pri ktorom už nestihol byť.

ViOnu sa stále nedarí dobehnúť Mikuláš a tak si tróni na play-off mieste, preto mali domáci v zápase jasný cieľ. Neprehrať, nech to kľudne stojí aj dve životné poistky od Igora Žofčáka. Mondek mohol otvoriť skóre, peknú šancu mal domáci Popovits, ale o všetkom rozhodol hráč, ktorý sa v zime pobral z východu do Zlatých Moraviec.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera