Pondelok, 20. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Koľko bývalých Žilinčanov treba na tri body?

FOTO: TASR

Spartak v týždni predstavil nové dresy. Prvú sadu, peknú. A tretiu, snáď samostatne nepredajnú, s ktorou sa predstavil v Razgrade. Tam inkasoval nie raz, ale štyrikrát. Slovan doma porazil Ki Klaksvik. Tak nejak po svojom. Otočil výsledok, aby sa oňho v nadstavenom čase pri vybehnutí Borjana musel obávať. Milan má vek a telesnú formu na to, aby ho pustili v MHD sadnúť a nie na to, aby vybiehal von zo šestnástky. 

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:0, 4757 divákov

Ako povedal Vlado Weiss na tlačovke po zápase EKL, nič lepšie, ako behavú Žilinu si po únavnom štvrtku želať nemohol. Kto v tom cítil iróniu, má tri body. Žilina do hlavného mesta prišla taká, akú ju poznáme. Behavá, dobre sa na ňu pozeralo a po zápase si môže Jaroslav Hynek búchať hlavu o cestičku Karola Belaníka. Šošoni mali Slovan v prvom polčase predpečený, ten im však utiekol z rúry.

Úvod zápasu im vyšiel a Slovan sa pomalšie rozbiehal. Stopercentnú gólovú šancu zobral Žiline excelentný návrat Marcelliho. Aby to bolo fair-play, Borjan zašil Kucku, ten o loptu prišiel a Žilina svoj brejk zahodila. Trest prišiel po Trigranovej mäkkučkej lopte. Našiel hlavu Strelca, ktorý preloboval Belka ako keby naozaj chcel. Ten vyzeral, že dráhu lopty poctivo monitoruje počas celej cesty. Ak chcela Žilina so zápasom niečo urobiť po zmene strán, plán sa podaril. Lichý zobral loptu Sauerovi v podobnej situácii v akej ju v prvom polčase stratil Kucka, ale narozdiel od hostí, Slovan bol v zakončení efektívny. Tigran prepálil všetko, čo pred ním stálo a bolo vybavené.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:2, 2611 divákov

Spartak neporazil Ružomberok už tri roky a kliatba trvá naďalej. Neviem, či ju na klub uvalil nepodarený angažmán Pištu Gereca, ale už to prestáva byť vtipné. Spartak sa chcel po all inclusive v Bulharsku oklepať v dvoch po sebe idúcich zápasoch, v týždni totiž dohráva zápas s Košicami. Síce ukázal nové dresy, ale s nimi aj tradične chybujúcu obranu. Im museli pred sezónou niečo všiť do tých športových podprseniek, inak si to nedokážem vysvetliť.

Pri akcii Miša Ďuriša sa Erik Daniel premenil za zakončovateľa a vyzeralo to tak, že Ružomberok konečne v Trnave ochutná maximálne tak bagety z pumpy. Ale ako to už chodí, letí, letí, všetko letí a vždy jedna lopta preletí pokutovým územím, kde na zadnej strane stojí niekto, kto ju uprace. Na Šefčíkov gól ešte zareagoval Ďuriš. Loptu si spracoval na prsia a zavesil. Z pozície, z ktorej by to Ristovski posunul na Štefánika a ten pod seba do autu. Lenže Ružomberok znova zabral po takej strate lopty v strede poľa, akú by si nedokázala vymodliť ani Konferencia Biskupov Slovenska. Pišta Gerec bol tam, kde ho nikto nechcel vidieť.

MFK Košice – AS Trenčín 0:3, 3252 divákov

Braňo Grohling by mal radosť, keby si pozrel tlačovú konferenciu Šoltisa so Stolicom. Akoby ich jeden barber strihal. Anton Šoltis sa pri pohľade na výsledky svojho mužstva môže utešovať aspoň tým, že nesedí na lavičke Michaloviec. A keď už nič iné, aspoň chalani trošku poťahajú sociálku za PNky. Mimo hry bol Krivák, Turčák, Medved, Kružliak, kvôli kartám Faško a v 20. minúte sa z hry porúčal Erik Pačinda. To už sme za sebou mali VARom zrušené dva góly hostí.

Behom dvoch minút sa hostia síce dvakrát tešili, ale odkedy máme aj my VAR, platí ľudová múdrosť, že kto sa priskoro teší, ten sa veľmi nepoteší. Jeden gól zrušila ruka, druhý ofsajd. Ale aj tak si hostia už do polčasu dali dva góly pod vankúš. Matúš Kmeť zopakoval svoj gólový center z minulého kola. Mladý Jakubko ho tam čakal, ale pre istotu zakončil namiesto útočníka. Gong to zase vypálil spoza šestnástky, keď predtým usadil obrancov ako uvádzačka v divadle. Podobný Playstation ukázali Trenčania pri treťom góle, pri signále z priameho kopu. To je radosť pozerať, ak teda práve nenastupujete za mužstvo súpera.

MFK Dukla Banská Bystrica – ViOn Zlaté Moravce 1:1, 1450 divákov

V Zlatých Moravciach sa mení odpoveď na otázku, koľko ex-Žilinčanov treba na prvé ligové víťazstvo. Najnovšou posilou je Branislav Sluka, číslo 8 na sankčnom zozname posíl, ktoré majú v životopise umelú trávu zo Žiliny. Posilňuje sa aj Dukla, po 9 rokoch sa vracia Jakub Považanec. Ten si v Jablonci až natoľko obľúbil Radoslava Látala, že s klubom ukončil zmluvu.

Hrdinovia zápasu stáli medzi tromi žrďami. 250 striel Dukly mierilo na Slávika, ktorého prekonal iba z penalty Polievka. To keď Tumma zobral Arevala ako autobus ráno do školy a pískala sa. A Hruška síce inkasoval už v tretej minúte od Gona, ale potom pochytal dve Balajove tutovky. Z hlavičky, to by jeden nepovedal. A pri konci zápasu chytil Čerepkaiovu trojbodovú strelu. V jednom kole vonku zničíš Žilinu, v druhom doma remizuješ s ViOnom. Aj taký je fodbal.

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 1:5, 938 divákov

Sú zápasy, kedy výsledok vyzerá horšie, ako to, čo sa na ihrisko udialo. Ako povedal Marek Petruš, svojmu mužstvu nechcel zakázať hrať futbal, ale ak dáte Podbrezovej toľko času a priestoru, nepomôže vám ani Matúš Ružinský v bráne. Pre toho to vyzerá byť po dlhej dobe na sezónu bez titulu, ak sa za posledné miesto v lige neudeľuje aspoň diplom.

Michalovce na svojho súpera vybehli ako Boris do backstagu Miss Slovensko. A dokonca otvorili skóre. Žofčák to z rohu poslal na Jeřábka, ten vrátil Marianovičovi a stopérska dvojica východniarov bola znovu pri góle. Tentokrát nie do vlastnej brány. Lenže ako hovorí Rišo Sulík, nič netrvá večne. Podbrezová postupne začala vyťahovať strelecký arzenál a počítadlo sa zastavilo na čísle päť. A na internete už sa objavila fáma o tom, že namierené do Michaloviec má Peťo Struhár. Timo Múdry bude vedieť, čo je na tom pravdy. Ale akokoľvek sympatický tento ex-tréner Ružomberka nie je, ani jemu by som teraz neprial prebrať východniarov.

MFK Skalica – DAC Dunajská Streda 0:1, 2102 divákov

Pre DAC začínajú happy hour, keď naši pohároví zástupcovia začnú ešte viac strácať body kvôli pôsobeniu v Európe a klub z Juhu krajiny sa tak môže predrať na čelo tabuľky, kde sa nechá predbehnúť niekedy okolo Veľkej noci. Proti bude možno Trenčín, ten ale treba zastaviť aplikovaním Kelvina Piresa.

Skaličania už vyzdraveli, oddychoval iba Jano Vlasko. Červenú kartu načasoval týždeň po jarmoku, smola no. Aj napriek tomu boli hostia v útoku nebezpeční. Rudzan skoro odtrhol Popovicovi ruky, Matejov na dvakrát loptu nepretlačil ani k brankárovi a tak sa pred polčasom tešili na opačnej strane. Trusa potiahol brejk z kabíny štvrtého rozhodcu, dal to pod seba na Čermáka a ten rozhodol o troch bodoch pre Aďa Guľu. Aj keď sa Popovic v druhom polčase pohral s nervami svojho trénera, keď si loptu spracoval o vlastné brvno. Za obeť museli padnúť minimálne 4 náramky. Bude jarmok, budú nové.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera